Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Jó, hogy nem látszanak a %-ok?

Jó, hogy nem látszanak a %-ok?

Figyelt kérdés
Jobb így, mert így anonimabb, vagy jobb volt, míg kiírta? Ha igen miért? Vagy semleges?
2020. máj. 13. 11:06
A kérdező szavazást indított:
Jobb, mert így anonimabb
Jobb volt, amíg kiírta, privátba leírom, hogy miért
Semleges
25 szavazat
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
+ Nem feltétlen privátba gondoltam, ide is le lehet írni.:D
2020. máj. 13. 11:25
 2/35 anonim ***** válasza:

Jobb lett, mert így nem fogják tudni (de legalábbis nehezebben) az oldalt fórumnak használni, hanem tényleg csak a kérdésekre fognak válaszolni.

Ennél a kérdésnél egy jó hosszú vitát generált erről az egyik magányos lelkű fórumozó: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1047807..

2020. máj. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
:DDD Ő Kiírta, hogy most azonnal törli magát, ezután még 6 oldalt pofázott, szerintem azóta is fenn van, vagy újra regisztrált.:D Amúgy kifejtenéd, hogy a 2 hogy jön össze? Attól még ugyanúgy használhatja arra, csak egy picit anonimabb, de az írás alapján ugyanúgy beazonosítható szerintem.
2020. máj. 13. 11:38
 4/35 anonim ***** válasza:

Nem a kérdezőre gondoltam, hanem a III.Edricus Anxious nevű jelenségere, a 3. oldaltól a végéig ott vannak az okosságai.

Amúgy a keménymag továbbra is felismerhető lesz a stílusa alapján, az viszont elkerülhető, hogy két, egymással egyet nem értő válaszoló oldalakon keresztül vitatkozzon egymással, vagy pont fordítva, a kérdések alatt beszélgessenek a kérdés témájához többnyire egyáltalán nem kapcsolódó dolgokról.

2020. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nagyon jó funkció volt, hiszen az alapján is lehetett mérlegelni, mennyire bízol meg az adott válaszolóban.

Meg én szerettem, hogy valamennyire be lehetett azonosítani, viták meg úgyis lesznek százalékok nélkül is.

2020. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Maga a százalékos rendszer nem hiányzik, megszokható, hogy nincs, de a változtatás módja sajátos okból nem tetszik. Idáig ama ritka weboldalak közé tartozott a gyakori, amit vakon mindenféle hátrány nélkül lehetett használni, teljes körűen, minden funkcióját elérve. Most ez az új értékelési rendszer, meg a válasz hasznosságának részletezése számunkra nem látható, olvasható. Mert ugye a színekkel nem boldogul a képernyőolvasó. Tehát nem maga az értékelés hiányzik, hanem az érzés, a tudat kellemetlen, hogy megint van plusz egy ami által megtapasztalhatjuk a hátrányos helyzetet, megint valami amihez mi nem férünk hozzá míg mindenki más igen.

(Meg lehetne oldani mondjuk 5/x vagy 10/x pipa látható)

2020. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
79%

"az viszont elkerülhető, hogy két, egymással egyet nem értő válaszoló oldalakon keresztül vitatkozzon egymással"


Nem tudom, én nem így látom. A szövegkörnyezetből ki fog derülni, hogy ki kivel beszélget, ki mire válaszol. Eddig sem csak a % alapján azonosítottuk be egymást.

Pl. ahogy most reagálok, kimásolom azt, amire válaszolok. Ez így mehet tovább bármeddig.

Vagy a másik módszer, hogy óra-percet írsz, amire válaszolsz.

Ha van egy kérdés alatt egy kialakult vita, az esetek többségében beazonosítható, ha valaki többször is kommentel.


Az viszont jogos, hogy az illető %-a segített eldönteni, hogy hihetünk-e neki. Pl. voltak azért 20-30%-os emberkék, az sokat elárult róluk, hogy mennyire kell komolyan venni.

Most felteszel egy kérdést, kapsz rá egy választ, amiről fogalmad sincs, jó-e vagy sem. Akármelyik témakörben. Tudományokban, pénzügyekben, jogban úgy el tud vinni, hogy semmi köze nem lesz a valósághoz.

Vagy kert témakörben, megkérdezed, mivel locsold a növényed, aztán egyik ezt írja, másik azt, neked az egyik válasz jobban hangzik, azt fogadod meg. Pedig lehet, az egyik válasz 90%-os volt a korábbi rendszer szerint (mármint a válaszoló), a másik meg 22%, aztán csodálkozol, hogy mitől pusztult ki a növényed, hiszen itt azt írták, hogy...

2020. máj. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

6/ Nem teljesen értelek. "Most ez az új értékelési rendszer, meg a válasz hasznosságának részletezése számunkra nem látható, olvasható. "


Bocsi nem értem, telefonról vagy, azért nem látható? Mert számítógépről nagyon is látható, hogy az adott válasz mennyire hasznos, sőt részletesebben.


"Mert ugye a színekkel nem boldogul a képernyőolvasó. Tehát nem maga az értékelés hiányzik, hanem az érzés, a tudat kellemetlen, hogy megint van plusz egy ami által megtapasztalhatjuk a hátrányos helyzetet, megint valami amihez mi nem férünk hozzá míg mindenki más igen."


Mi a helyzet a képernyővel és a színekkel? Ki az a mindenki más? A moderátorok? Egyik felhasználó sem láthatja a %-t. Amúgy szerintem felesleges is megjeleníteni, mert az alapján vonnak le ítéletet az emberek. Lehet valaki csak 43%-os, de jó volt a hozzászólása, ennek ellenére lepontozták. Most 5 pipa látható, de vannak fél pipák, így olyan, mintha 10 lenne.

2020. máj. 13. 13:00
 9/35 A kérdező kommentje:

"Pedig lehet, az egyik válasz 90%-os volt a korábbi rendszer szerint (mármint a válaszoló), a másik meg 22%, aztán csodálkozol, hogy mitől pusztult ki a növényed, hiszen itt azt írták, hogy..."


Egyszerűen nem értem. Kinek nem jelennek meg a pipák?? Ha nincs sok pipája, az alapján lehet következtetni, hogy hány %-om állt körülbelül.

2020. máj. 13. 13:03
 10/35 anonim ***** válasza:
52%

Most ez a pipás valami váltja ki a %-ot? Ott van 5, ebből 4 zöld, akkor az illető 80%-os?

Ha így van, akkor a % eltüntetésének nem volt értelme, mert ez ugyanezt jelentené. De ha épp az a cél, hogy ne lássunk ilyesmit, akkor viszont nem ezt jelenti.

Le van ez írva valahol, hogy mit jelenetenek a pipák?

2020. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!