Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért pontoznak le itt gyakorin?

Miért pontoznak le itt gyakorin?

Figyelt kérdés

Igazából rájöttem, hogy miért van ennyi röhejes lepontozás. Toplistára gyűjtenek...


"Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont. A moderátorok által törölt válaszokra leadott értékelésekért nem jár pont (ezek törlődnek a válaszokkal együtt)."


Tehát magyarul pontot kapsz azért, ha az előző szavazókkal egyetértesz. És vannak toplistás userek akik erre gyúrnak. Ezért van az, ha egyszer valaki jó vagy rossz értékelést kap valakitől utána már nagy a valószínűsége, hogy az a pontszám meg is marad, sőt mindenki az szerint pontoz.


2020. máj. 31. 13:43
A kérdező szavazást indított:
Szerintem jól van így
Szerintem hülyeség
14 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Nem egy olyan kérdést láttam, ahol a válaszoknál egy 30%-os mindenkire pirosat nyomott, pedig volt még ott 2-3 zöld is. Simán csak ebben lelik örömüket...
2020. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nézd meg a toplistát. Van akinek alig van kérdése és pl van 3000 értékelése egy hónap alatt. És a toplista elején van, tehát a legtöbb értékelésére kapott pontot, tehát úgy értékelt ahogy előtte mások is, nem pedig a véleménye szerint.
2020. máj. 31. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

És mi alapján jutottál erre a következtetésre? Csak mert pl az első 24-ben csak egyvalakinek van a válaszpontokhoz képest nagyon sok értékelős pontja.


[link]

2020. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Ez hülyeség. És van amikor simán felpontozok 0%-os válaszokat.

Amit láttál véletlen vagy nem általános eset.

2020. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja várjál lehet félre értelmeztem. a toplistán lehet az értékelés az ő válaszainak az értékét jelenti? Akkor hülyeséget beszélek :D
2020. máj. 31. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Zavaróan keversz fogalmakat és téves a következtetésed: „Tehát magyarul pontot kapsz azért, ha az előző szavazókkal egyetértesz. És vannak toplistás userek akik erre gyúrnak. Ezért van az, ha egyszer valaki jó vagy rossz értékelést kap valakitől utána már nagy a valószínűsége, hogy az a pontszám meg is marad, sőt mindenki az szerint pontoz.”


• Az előző szavazókkal való egyetértés egészen más. Május 12-től lehet a kérdésekhez szavazási lehetőséget mellékelni. Ha az előző szavazókkal értesz egyet, azt jelenti, hogy a legtöbb szavazatot kapott lehetőségre szavazol.

• Ha valaki jó vagy rossz értékelést kap valakitől, nem azt valószínűsíted, hogy a pontszám marad meg, hanem az érték; és feltételezésed szerint a később értékelők nem aszerint pontoznak, hanem aszerint értékelnek. Nem lehet pontozni, pontot adni.


• Az, hogy „iránymutató”, hogy egyszer valaki jó vagy rossz értékelést kap valakitől, nem lehetséges. Ugyanis, ahhoz, hogy egy válasznál megjelenjen értékelés, az szükséges, hogy az értékelők válaszértékelési százalékainak összege elérje a 125%-ot. Egy értékelőnél ez nem lehetséges, legalább két értékelő kell. Sőt, egyre inkább tapasztalom, hogy három, mert a szintek miatt, a magasabb valós értékelési százaléktól függetlenül, csak korlátozott értékelési százalék jelenik meg, van számításba véve.

A megjelenésig semmi sem látszik, tehát két, sok esetben három értékelés „vakon” történik, nem látszik, hogy milyen megelőző értékelések vannak.


• Ha mindenki a megjelent értékelésnek megfelelően értékelne, akkor többszörösen nem áll fenn, hogy egy kapott rossz értékelés (a te megnevezésed szerint: pontszám) meg is marad. Ha egy megjelent 35%-os értékelésű válasz a továbbiakban, többek által nem hasznosnak van értékelve, akkor nem marad meg, hanem egyre csökken. Ugyanígy, ha egy megjelent 70%-os értékelésű válasz a továbbiakban, többek által hasznosnak van értékelve, akkor nem marad meg, hanem egyre nő a százalék.


• Úgy van, ahogy írtad, vannak, akik sok értékelésből szerzett ponttal kerülnek a toplista élére.

A mai - és régóta – listavezető összpontjainak 99,418%-át mások válaszainak értékeléséből szerezte. Nem kevés pontot: 611 516-ot: [link]

Az 500-ban 52-en vannak, akik értékelésre kapott pontszáma az összpontszámuk több mint 90%-a, 10-en vannak akiknél több mint 99%-a.

Az első 10-ben 5-en vannak akiknek több mint 82%-a, és 3-an vannak akiknek több mint 89%-a.


• Ennek ellenére nem tapasztalom, hogy az értékelők többsége a saját értékelési százalékának növelésére törekedne.

Azt sokkal inkább, hogy fordul az értékelés, mert például magas hasznosságúnak, akár 100%-osnak értékelik az első választ, aztán ketten is megírják, hogy nagy tévedés, bizonyítják is, és egy-kettőre leapad az első válasz százaléka. De fordított eset is volt, már volt helytálló válasz, csak alacsony hasznosságúnak volt értékelve. Azzal kezdtem, hogy helyes az adott válasz, adatokkal megerősítettem, és hasznosnak értékeltem. Mindjárt emelkedett is, aztán később láttam, hogy tovább emelkedett a százaléka.


• Az 5-ös kommentedhez (2020. máj. 31. 16:29)

A toplisták pontszám oszlopaiban:

Kérdés: a felhasználó által kiírt kérdésekért kapott pontok (például, te, ezért a kérdésedért az éjjeli feldolgozáskor kapsz 3 pontot, holnap látni fogod).

Válasz: a felhasználó megírt válaszaira a mások által történt értékelés alapján kapott pontok.

Értékelés: a felhasználónak a mások válaszainak értékelésiért kapott pontjai.

Szavazás: a szavazást lehetővé tevő kérdéseknél a felhasználó hány pontot kapott azért, mert szavazott.

2020. máj. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6- os Köszönöm! Azt hiszem ennél részletesebb, korrektebb választ nem kaphattam volna. Így most már világos.
2020. jún. 1. 05:18
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

Ez az egész értékelős pontozásos cucc úgy baromság ahogy van. Ha az emberek rendeltetésszerűen használnák a hasznos/nem hasznos gombokat akkor semmi baj nem lenne vele, de például a "hogy hívják a kutyád" nevű kérdésnél ha mindenki leírja a kutyája nevét hogy van az, hogy van aki hasznos és van aki nem? A Buksi név az cuki, szóval kap 100%ot, de a Cézár az nem szal az csak 40%?

Meh...

2020. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!