Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért lett kiszedve a pontrend...

Miért lett kiszedve a pontrendszer a GYK-ból?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy nekem sem tetszik az új dizájn (mint többszáz másik embernek) de nem értem minek kellett kiszedni azt, hogy egy válaszoló "hány százalékban hasznos" válaszokat ad? Legalábbis szerintem ezzel azt érték el, hogy sok válaszoló (akik tényleg használható válaszokat adtak) egyszerűen már nem lesz motivált hogy tovább segítsen, mert gondolom sokan elsősorban azt figyelték, hogy ki hány %-on áll, és nem akar lejjebb kerülni a ranglétrán.


(Kíváncsiságból kiírtam egy szavazást ezzel kapcsolatban.)



2020. jún. 20. 09:48
A kérdező szavazást indított:
Engem bosszant hogy nincs már pontrendszer, így már kevésbé vagyok motivált
Én örülök, hogy nincs már pontrendszer, így legalább "tiszta lappal" kezdhetek
Nem különösebben érdekel a pontrendszer hiánya, eddig sem érdekel "ki hogyan áll"
24 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes módon nekem megjelennek a százalékaim, a főmenüben %-os értékben, a válaszaimnál pedig zöld karikák jegyében.
2020. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Van pontrendszer, csak nem látható publikusan a felhasználó százaléka. Ennek oka leginkább a szervezett támadások miatt lehet, amikor valakit kifognak a neve, stílusa vagy értékelési statisztikája alapján, és teljesen mindegy hogy mit mond, lepontozzák, mert ő felismerhető valamelyik jegye alapján.


Mindig is megfigyelhető volt, hogy ha valakinek magas a pontszáma, azon élték ki a bosszújukat a régebbi tagok, akiket korábban lepontoztak. Nehogy már másnak is jó értékelése legyen meg 90% vagy fölötti fiókja, mikor neki sem hagyták a többiek. Mindig is célpont volt egy magasan az átlag feletti fiók, mert hogy ő csak ne okoskodjon. Meg a "akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is"-mentalitás miatt.


És ahogy a régi vicc is mondja:

"Lucifer revíziót tart a pokolban, megfelelően gondoskodnak-e az ördögök a rájuk bízottakról.

Az első kondér alatt vígan lobog a tűz, a kondér mellett egy tábla:

NE MÁSSZ KI! Lucifer kérdésére az ördög így felel: Ezek itt a németek. Tüchtig nép, betartják a szabályokat.

A következő kondér is mintaszerű, ám tábla helyett itt egy géppisztolyos őr áll: Ezek itt az oroszok. Ha valamelyik megpróbál kimászni, az őr a géppisztollyal visszakényszeríti.

A harmadik kondérnál is minden stimmel, de Lucifer felvonja szemöldökét:

- Nem látom az őrséget, és tábla sincs.

- Ide nem is kell, ezek a magyarok. Ha egy megpróbál kimászni a többi visszahúzza."

2020. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

▬ „Miért lett kiszedve a pontrendszer a GYK-ból?”

Nem lett kiszedve.

Megnézheted a saját, utóbbi 30 napban kapott kategóriánként részletezett pontszámaid (kérdéseid miatt kapott, válaszaid értékelése alapján kapott, mások válaszainak értékelése alapján kapott, szavazásokért kapott), és összesített pontszámaid: https://www.gyakorikerdesek.hu/sajat_toplista

Megnézheted az utóbbi 30 napban kapott, ugyanúgy részletezett pontszámokat az első 500 legtöbb pontot szerzett felhasználónál; felül láthatod a saját összesített, utóbbi 30 napban kapott pontszámaid és ponttáblázati helyezésed: https://www.gyakorikerdesek.hu/toplista

Megnézheted kategóriánként az utóbbi 30 napban kapott, ugyanúgy részletezett pontszámokat az első 500 legtöbb pontot szerzett felhasználónál; ha van pontod az adott kategóriában, akkor felül láthatod a saját összesített, utóbbi 30 napban kapott pontszámaid és ponttáblázati helyezésed, egyébként „Te nem szerepelsz ezen a toplistán.” felirat van. Például, az „Otthon” kategória 30 napos toplistája: https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__toplista

Megnézheted a teljes regisztráció ideje alatt kapott, ugyanúgy részletezett pontszámokat az első 500 legtöbb pontot szerzett felhasználónál; felül láthatod a saját összesített, teljes regisztrációs időd alatt kapott pontszámaid és ponttáblázati helyezésed: https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista

Minden toplista alatt és a Használati útmutatóban is olvasható ismertető a pontozásról; miért, hány pont kapható?


▬ „nem értem minek kellett kiszedni azt, hogy egy válaszoló "hány százalékban hasznos" válaszokat ad?”

Nem szedték ki.

Ott van, csak grafikusan. A felhasználónév, illetve az „anonim” után van öt kör, fehér pipával. A zöld részek mutatják azt, hogy a válaszíró hány százalékban ad hasznos válaszokat. Fél, vagy egész zöld körök vannak; egy fél kör 10%-os sávot jelent.


▬ „Legalábbis szerintem ezzel azt érték el, hogy sok válaszoló (akik tényleg használható válaszokat adtak) egyszerűen már nem lesz motivált hogy tovább segítsen, mert gondolom sokan elsősorban azt figyelték, hogy ki hány %-on áll”

Aki figyeli, figyelheti.

Például, ő - mások értékelése alapján - 41%-50% tartományban ad hasznos válaszokat: [link]

Például, ő - mások értékelése alapján - 61%-70% tartományban ad hasznos válaszokat: [link]

Például, ő - mások értékelése alapján - 71%-80% tartományban ad hasznos válaszokat: [link]

Például, ő - mások értékelése alapján - 81%-90% tartományban ad hasznos válaszokat: [link]

Például, ő – mások értékelése alapján - 91%-100% tartományban ad hasznos válaszokat: [link]


✚ A válaszadási százaléknak az adott kategóriában elért értékét mutatja, ami többlet információ a régihez képest.

Az előző változatban, minden kategóriában, például, az jelent meg, hogy „A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.”. Olyan kategóriában is, ahol 43%-ban értékelték hasznosnak a válaszait, és olyanban is, ahol 92%-ban.

Most az az érték jelenik meg minden kategóriában, amit abban a kategóriában elért.

Az is lehet, hogy semmi sem jelenik meg, mint egy frissen regisztráltnál, ha az adott kategóriában még nincs válaszadási százaléka; hiába akár több ezer értékelt válasza van, és hiába akár 96% az összesített válaszadási százaléka.

2020. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg az, hogy nem lehet pontosan követni a válaszolókat.

Ennek vannak előnyei is, ahogy írták - a hátránya pedig az, hogy a trollokat is nehezebb követni.

2020. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!