Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Más nem unja még ezt a leponto...

Más nem unja még ezt a lepontozás témát?

Figyelt kérdés
Csomó kérdésnél átmegy a téma arra h ki meg miért pontozott le egy választ. Miért olyan fontos az hogy tök idegen emberek név és arc nélkül zöldet vagy pirosat nyomnak?
2020. júl. 8. 11:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%
Ebbe egyatértek egyretöbb ilyen kérdés van nem értem, mért olyan nagy cucc hogy zöldet kapsz vagy pirosat azt értem hogy a piros lepontozz de mindenkinek más a véleménye szoval ennyi.
2020. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Sokakat bánt és demotivál, hogy ő jó és segítő szándékkal mások problémájával foglalkozik, utánajár, megkeresi a választ, akár alátámasztja azt megfelelő forrással is, és nem csak odavet 2 mondatot; erre mások szórakozásból vagy bosszúból olvasás nélkül mindent és mindenkit lepontoznak.


Ez a téma mindig vita tárgya volt és lesz is, nem tudsz vele mit csinálni. Hosszú távon pedig látható, hogy nem csak vita van belőle, hanem inkább elhagyják az oldalt azok akik az eredeti célnak megfelelően használták volna, de nem bírták a légkört amit a trollok vagy 'lepontozók' teremtenek. A szabályozás pedig szintén nincs a pártjukon. Míg régen a flood és spam kérdések és válaszok rendszeresen törlésre kerültek, ma már nem foglalkoznak velük, és semmi következménye nincs annak, ha valaki mondjuk 30 percen belül 50-60 kizárólag hozzászólásszám-növelő választ beszemetel egy kérdés alá.

2020. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Mert egyesek képtelenek felfogni, hogy nem akkor kell valakit lepontozni, ha nem értesz vele egyet, hanem akkor, ha nem hasznos a válasza. Pl. megkérdezik, hogy te most melyik pártra szavaznál, leírod, hogy a Fideszre és 33%-ban lesz hasznos a válaszod, holott te tökéletesen a feltett kérdésre adtad meg a választ. Sajnos a legtöbben képtelenek felfogni, hogy ez nem LIKE és DISLIKE, hanem hasznos és nem hasznos. A funkcionális analfabétákkal meg nincs mit kezdeni, hiába is írod nekik, úgysem fogják fel, hogy nem értik és nem jól használják ezt.
2020. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

A válasz értékelése mellé ez van írva: "Hasznos számodra ez a válasz?". Számodra pedig a hasznosság teljesen szubjektív, mert ha a te pártállásod ellentétes a válaszadóéval, akkor nem fogod hasznosnak értelmezni az ő ellentétes véleményét.


Erre mondjuk egy nagyon egyszerű megoldás lenne, ha átfogalmazzák azt az 1 darab kérdést, hogy ne a szubjektivitásra hegyezze ki az értékelést. Például:

- "Hasznos információt tartalmaz ez a válasz?"

- "Hasznos választ adott a kérdésre ez a hozzászólás?"

- "Segítséget nyújtott/adott a kérdésre ez a válasz?"

- "Segített a probléma megoldásában ez a válasz?"


Ezek legalább a kérdés tartalmára vonatkoznak, nem arra hogy neked mennyire tetszett. Bár itt is megvan az áthallás, talán egy kicsit kevésbé direkt módon.


(Vagy ne lehessen véleménykérő kérdéseket feltenni, mert azoknál nem értelmezhető a hasznosság)

2020. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%

Egyszerűen idegesítenek a hülyék. Én vagyok itt a legokosabb, aztán jön egy hülye, és lepontozza a válaszomat.


Mint ahogy most is :D

2020. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
31%

#3 Bocsi, teljesen egyet értek veled, de helyesbítek. "Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a Nem hasznosnak jelölést, illetve lehetőséged van jelenteni a moderátornak a válasz jobb sarkában található ikon segítségével vagy az info@gyakorikerdesek.hu címen!"

Amúgy szerintem ahhoz van köze az egyre több lepontozásnak, hogy míg a kérdésnél, válasznál, üzenetnél szintenkénti korlátozás van, a pontozás korlátlan és addig ezzel ütik el az időt a trollok, amíg nem csinálhatnak mást.

2020. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%
Kedvencem, mikor valaki egy kisregényben leírja a véleményét valamiről és alatta ott a komment, hogy öcsém, te olyan sötét vagy, mint a s*gglyukam. És ez a megjegyzés 100%-ban hasznos. Ez az egész arról szól, hogy a többségi vélemény érvényesüljön és akinek eltér az álláspontja ettől, azt bedarálják, mellé biggyesszenek egy nagy, ronda piros kört, amiről az ordít, hogy ez a válasz nem hasznos. Én kivenném a "Nem hasznos-t", csak zöld kéz lenne és egy kérdés alatt azt sem 100 embernek adhatnád oda, csak 2-3-nak, és 1 hét után ha jött elegendő válasz is, zárolnám a kérdést, és utólagosan moderálnám is, illetve a jó válaszokat kiemelném előre.
2020. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Az is változást hozhat, ha a kiírt értékelés nem 125%-hoz lenne kötve, ami általában 2 felhasználó értékelését jelenti. Ha mondjuk 300% lenne a limit, az jelentené hogy addig nem jelenik meg az értékelés, amíg összesen 300%-nyi felhasználó nem értékeli.

Így a random lepontozók el lennének tüntetve, mert egyedül nem képviselnének elég "erőt" a rossz értékeléshez - lepontozhat ettől függetlenül, de nem fog megjelenni az értékelés amíg többen nem pontoznak. Itt már az arányok is jobban érvényesülnének, mert 4-5 kötelező értékelés esetén egy objektíven is rossz válasz 5 negatívval egyértelműen nem hasznos, míg egy objektíven jó válasz 4 pozitív + 1 troll negatív válasszal jóval magasabb értékelést adna vissza.


A "nem hasznos" eltüntetése azért nem praktikus, mert a szándékosan rossz, káros, ártó szándékú válaszokat muszáj megkülönböztetni a jóktól. Ha mindent csak pozitívan lehet értékelni, akkor egy troll csoport a hasznos válasszal élne vissza, mert csoportoson jobbnak értékelnek egy rossz/káros választ, ami megtéveszti a kérdezőt.

2020. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nekem nem lenne konkrétan a rendszerrel problémám. Azon se húzom fel magam ha 0-ra pontoznak. De az hogy mondjuk van egy kérdés, pl hogy készül a töltött káposzta? (Mondtam valamit). Ezen van 10 válasz. 3 recept meg 7 háborgás, hogy "miért lettem lepontozva?" Na ez unalmas már.

Amúgy is már leírtam máshol is, hogy ennek sztem úgy lenne értelme ha a kérdező pontozna csak. Hiszen ő tudja, mi volt neki hasznos

2020. júl. 8. 13:31
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
Te sem unod, mert kérdést írtál ki róla.
2020. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!