Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Itt gyakorikérdéseken az...

Itt gyakorikérdéseken az emberek szemét miért zavarja a helyesirás?

Figyelt kérdés
Nem értem. Nem az a lényege hogy megértsük a választ és szoszerint rászólnak az adott emberre aki vagy elir valamit vagy nem irhelyesen. Én csak akkor szoktam rászólni valakire ha tényleg nem értem mit akar mondani.

2020. júl. 27. 10:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
Vannak akik a hibákra koncentrálnak, ők az életben se bírják ki hogy ne okoskodjanak bele dolgokba. Itt se fogják tudni megállni.
2020. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 belapus ***** válasza:
93%

Talán az lehet, hogy vannak olyan emberek, akiknek kisebb-nagyobb kényelmetlenséget okoz, ha azt látják, hogy egyesek a legalapvetőbb ( és most valóban csak a legelemibbekre gondolok ) szabályokkal sincsenek tisztában.

Különösen érdekes ez a magyar nyelv esetében, mert itt 99 %-ban úgy kell írnunk, ahogy mondjuk.Még nagyon gondolkozni sem kell.És ha valaki még erre sem képes, az igencsak primitív képet ad magáról.

Gondolom, remélem, provokációs célból hagytál hibákat a kérdésedben.

2020. júl. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Asz hiszmne hoty ah ity ir valki akor a te szmed is zavarna egy kis idő után. Pláne hoty úty gondolmo ez ety főlek irass alappu oldal, eszért.


Kérdessző te szeressed eztet ity?

Kómoj hogy ijet kérdeszel amuty, nem mintenki tut hejesen irni am! En hatrannyos szarmaszassu fatyok mit kepszelsz makatrol?!

Gyünek a tezsvírek dragaparatom!

2020. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3-s! ez nem a humor kategoria
2020. júl. 27. 10:31
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a magam nevében tudok feleleted adni számodra. Mások motivációja nem ismert előttem.

Pár dolgot már leírt más.

Nem lenézve senki munkáját, érdeklődési körét, mentalitását, de számomra nem mindegy, ki milyen témában kérdez.

Fiktív példa:

Mien trágya kell a zuborkára hogy ne eggyék meg a bogárok?

Ha meg tudok rá felelni, megteszem, és nem foglalkozom azzal, hogy ír.


Ám, ha valaki színésznő akar lenni, az írjon helyesen, választékosan. Ugyanezt elvárom a költőpalántáktól, regényíróktól is. Akinek választott hivatásának alapkelléke a helyesírás, a nagy szókincs, az olvasottság, az tudjon különbséget tenni a helyiség és helység között, az ne tévessze el a -ba/-be és a -ban/-ben toldalékot srb.

2020. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok. Most mondd hogy nem zavarja a szemed te értelmi huszár :D

Van aki hasonlóan ír, és igen, tényleg zavaró.

Persze van kisebb ami felett még átugrok és ofc az a lényeg h megértsem. Van különbség nyelvtannácik és tényleg olyan emberek közt akik nem értik.

2020. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
2. Te se bírtad ki :). A kérdés lényegére kell koncentrálni. Ha felfogod a leírtakat akkor válaszolj. Ez lenne az oldal lényege. Engem hidegen hagy higy valaki miért nem ír helyesen. Nem az én dolgom, nem az én gondom. És igen direkt hagytam benne hogy "higy", mert a telefon mindig kijavít.
2020. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Mert ALAP dolog, hogy az ember az anyanyelvén tudjon írni, olvasni, és szöveget értelmezni.


Én konkrétak pofán röhögtem olyan interjúst, aki ott süketelt, hogy ő felsőfokú angol és német nyelvvizsgás, miközben a lapját magyarul sem bírta kitölteni helyesírási hibák nélkül.

És még ő sértődött meg!

2020. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Nekem irritáló ha valaki magyar és magyarul nem is tud írni
2020. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#6-s engem nem igazán zavar mit mondtam csak akkor szólók rá ha nem értem mit mond
2020. júl. 27. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!