Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi számít jogsértő kérdésnek...

Mi számít jogsértő kérdésnek gyakorin?

Figyelt kérdés

Tettem fel egy kérdést ide és nem értem hogy kinek a jogait sértettem meg vele vagy mi történt? Valaki elmondja mi alapján jogsértő valami?

(nem szeretném leírni ide mi volt a kérdés mert még ezt is leszedik)



2020. aug. 28. 07:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Pl "negyvenéves férfi hol tud általános iskolás lányokkal ismerkedni"


"Hogy tudnám ellopni a telefonját"


Stb

2020. aug. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2020. aug. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezek alapján nem jogsértő de ahogy a gyakori érzi.
2020. aug. 28. 08:03
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem, ha a GYK szerint jogsértö a kérdésed, akkor az törölték, akkor hogy tudnád belinkelni?

Ha meg nem törölték, akkor nem tekintették jogsértönek!


Másrészt meg attól, hogy SZERINTED nem jogsértö, még lehet az.

2020. aug. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg küld el privátban mi volt a kerdés.
2020. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es én nem mondtam, hogy be tudom linkelni. Tudom, hogy attól, hogy szerintem nem az még lehet az.
2020. aug. 28. 08:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedet olvasva alapjába nem jogsértő (ingyenes rajzfilmet keresni nem az), de ha a második részét a kerdéshez írtad, akkor az gond, mert az nem kérdés, és túl hosszú.
2020. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a magyar jogban, hogy a gyakorikerdesek.hu oldal. Azon tartalmak jogsértőek, amelyek általában is azok. A szolgáltató köteles ezeket elérhetetlenné tenni, vagy törölni.

A cégnek lehet szigorúbb házirendje, lazább nem.

Tehát olyan kérdés és választ is nemkívánatosnak jelölhetnek meg, amelyek nem sértenek jogot. Továbbá olyanokat, amelyikről egyértelműen nem lehet eldönteni, hogy az-e.

Pl. Tudtok olyan legális oldalt, ahol ingyenesen lehet nézni filmeket?

Itt látszólag minden rendben van, hiszen magad írod, hogy a törvényes utat keresed.

Igen ám, de jöhetnek olyan linkek, amelyek már nem ilyen oldalakra mutatnak. Meg sok olyan site is van, ahol látszólag minden rendben van. Úgy tünteti fel magát, mintha minden tartalmat jogszerűen tennének elérhetővé.

A gyanútlan fogyasztó pedig elhiszi.

De nincs arra kapacitása az üzemeltetőnek, hogy ezeket számon tartsa, ellenőrizze.

Jobb megelőzni a bajt alapon inkább törölnek.

2020. aug. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ingyenesen letölthetö rajzfilmeket kerestél, az azért jogsértö, mert nagy valószínüséggel illegális a letöltés, ezért sérti a szerzöi jogokat.
2020. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
A keresés attól még nem lesz jogsértő! Hogy találná meg valaki a legális ingyenes tartalmakat, ha már a keresés is törvényt sértene?
2020. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!