Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért pont 15 év a korhatára...

Miért pont 15 év a korhatára az oldalnak?

Figyelt kérdés

Bocs ha már tették fel a kérdést, de egy kicsit furcsállom. 15 évesek közül azért már sokan kerülnek olyan helyzetbe, hogy kérdezni akarnak. Jó, tudom, ez kicsit hülyén hangzott, nézzétek el. A lényeg, hogy egy 13/14-es korhatára szerintem jobb lenne.


Mit gondoltok? Az észérveket szívesen fogadom, akár cáfol, akár igazol! 🙂



2020. szept. 11. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

16


Amúgy a 13-as cikkely miatt

2020. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs, leírtam. 😅 Köszönöm!
2020. szept. 11. 18:33
 3/9 A kérdező kommentje:
És tudnál idézni, hogy pontosan miről van szó? Bocsi, de nem tudom, hogy pontosan mi van benne.
2020. szept. 11. 18:37
 4/9 2*Sü ***** válasza:
100%

16 év a korhatár.


Az oka a GDPR. Lásd: [link]


„8. cikk


A gyermek hozzájárulására vonatkozó feltételek az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások vonatkozásában


(1) Ha a 6. cikk (1) bekezdésének a) pontja alkalmazandó, a közvetlenül gyermekeknek kínált, információs társadalommal összefüggő szolgáltatások vonatkozásában végzett személyes adatok kezelése akkor jogszerű, ha a gyermek a 16. életévét betöltötte. A 16. életévét be nem töltött gyermek esetén, a gyermekek személyes adatainak kezelése csak akkor és olyan mértékben jogszerű, ha a hozzájárulást a gyermek feletti szülői felügyeletet gyakorló adta meg, illetve engedélyezte.”


Mivel a gyakorlatban igencsak macerás a szülő engedélyét kikérni, hogy a gyermeke adatait – többek között a regisztrációhoz is szükséges email címet – kezelhesse a rendszer, sok oldal egyszerűen rövidre zárta azzal a problémát, hogy 16 év alattiak nem használhatják az oldalt.

2020. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 2*Sü ***** válasza:
Lásd még: [link]
2020. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Így már világos! Köszönöm!
2020. szept. 11. 18:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehetne fiatalabban is regisztrálni.

DE ahhoz szülői beleegyezés kellene.

Na, ezzel senki nem fog dolgozni.

2020. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Most is lehet azalatt regisztrálni.

Csak nem szabad kiírni a kérdésben/válaszban az életkort.

2020. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak az csalás.

Ha nem tetszik a törvény, akkor nem az a megoldás, hogy nem tartod be, hanem szólsz a képviselődnek. Ha elég ember szól, akkor biztos, hogy meggondolják.

2020. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!