Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy válaszolok...

Miért van az, hogy válaszolok kerdezoknek, és privátban ír a nagy része?

Figyelt kérdés
Bocsi, de én nem akarok senkivel privátban levelezni, nem értem, miért ott akarják folytatni a beszélgetést. (nem ismerkedős és nem szexuális témákról van szó). Ti is tapasztaljatok ezt?
2020. szept. 13. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarják hogy felismerjek az esetleges ismerősei a válaszból
2020. szept. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ilyen két esetben fordulhat elő. Vagy ha valami miatt nagyon cimbis, szimpatikusnak tűnsz a valaszoddal vagy az ellenkezője: erkölcsi világítótornyot, megmondóembert játszol és ez kicsapja a biztit sokaknál.
2020. szept. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Abszolút nem játszom megmomdoembert. Vagy kérdezni szoktam, vagy egymondatos konkrét választ adni, ha tudok segíteni. Erre privátban akarják folytatni... Én ezt nem szeretem.
2020. szept. 13. 00:43
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Lefogadom erre is kaptál privát üzit XD

Én sem értem ezeket. Olyan is van, hogy kérdésre írnak privátban. A legjobban azt utálom, amikor szexualitás kategóriába írok és egy csomó kanos férfi küldi, hogy lány vagy? van kedved ismerkedni? stb

2020. szept. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
A hozzászólók egy része nem meri ütköztetni a véleményét másokéval a nyilvánosság előtt.
2020. szept. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
😊 Nem, erre pont nem kaptam. Köszönöm szépen a válaszokat. Érthető végül is. Szép vasárnapot nektek!
2020. szept. 13. 08:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Én még eddig összesen 2x kaptam így üzenetet (kérdező írt miután válaszoltam), de ilyenkor azt szoktam, hogy kimásolom egy idézetben, és válaszként leírom a kérdésénél, majd alá a válaszomat.


Persze gondolom a fordítottja is előfordul, illetve amikor a válaszolók egymásnak írnak, de ennek 2 oka lehet szerintem:

1) a kérdés kapcsán nem releváns, tehát off topic. Ebben az esetben amúgy jól is teszi, hogy nem kezd el feltétlenül teljesen mást megbeszélni az adott kérdés alatt.

2) félnek az értékeléstől. sokan nem merik felvállalni a vitát (márpedig néha szükséges, főleg ha témába vágó és konstruktív). persze benne van a szabályzatban, hogy ne a másik válaszára reagáljunk, de néha elkerülhetetlen az érvek ütköztetése, különben a kérdező csak két ellentétes véleményt látna amiből nem tudja megítélni, hogy melyik a jó. viszont ennek hozadéka, hogy ilyen esetben egyik érv sem éri el értékelésekben még a 60%-ot sem, mert kb a fele nem a válasz hasznossága alapján értékel, hanem érzelmi alapon (főleg ha elfogynak az érvek) akkor jön a "dögölj meg, nesze! piros x"

ez jobbára elkerülhetetlen ilyen esetben, tehát akit ez zavar az vagy nem áll bele ilyen vitába (ez pedig sértené az igazságérzetét) vagy privátot ír, amit utálok, mivel abból a kérdező sem és mások sem tanulnak semmit. itt nem az a cél hogy engem meggyőzzön bárki bármiről, hanem érveljen az állítása mellett és majd a kérdező eldönti, hogy számára melyik a hasznosabb

2020. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ilyenkor azt szoktam, hogy kimásolom egy idézetben, és válaszként leírom a kérdésénél, majd alá a válaszomat."


Jajjj de jóó 😂😂😂 visszanyal a fagyi 😂😂😂

2020. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
😂😂Tök jó ötlet!!
2020. szept. 16. 23:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!