Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Négy megválaszolt kérdéssel...

Négy megválaszolt kérdéssel hogy ugorhattam előre 10 helyezést a toplistán?

Figyelt kérdés

Egy kategórián belül. Tegnapról mára. Direkt megnéztem most. Négy kérdésre válaszoltam tegnap, hat olyan kérdésre válaszoltak mások amihez hozzászóltam. És ennyitől 10 helyezést előreugrottam. Nem potyára csodálkozok én így, hogy néha ennyire elöl vagyok kevés hozzászólással.

Nem a toplista tölti ki az életem, csak mióta egyszer véletlen arra jártam és észrevettem mennyire elöl vagyok, azóta időnként ránézek, mert nem értem hogy kerülök oda. Esetleg az is számít, hányszor néz be a kategóriába az ember? Vagy hány privátot vált?



2020. szept. 13. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sok rejtély egyike, amihez hasonlót nekem sem sikerült megfejtenem.


Pl.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1068497..


Bár ezt a kérdést nem én írtam ki, de bennem is felmerült.

2020. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézted a toplistát, akkor láttad az oszlopmegnevezésekből, hogy mire kapható pont.

A lista alatti ismertetőből azt is láthattad, hogy mire miért hány pont kapható.

Ha a Pont változás oszlop ikonja fölé húzód az egérmutatót, akkor egy címkében látszódik a tegnapi pont és helyezés is; össze lehet vetni a maival. Akár, például, a környezetedben levőkével is.

A nézésért és a privát üzenetért nem jár pont.

Ha válaszokat írtál, pusztán arra nem adnak pontot. Ha mások értékelték, akkor a kapott értékelési százaléktól függően (-5) ponttól (+5) pontig kapsz valamennyit.

Mivel kategória toplistát néztél, az a legutóbbi 30 napban kapott pontokat tartalmazza. Például, tegnapról mára úgy is változhatnak, ha tegnap nem is láttad volna a gyakorit. Tegnap a 2020. augusztus 13-val kezdődő és 2020. szeptember 11-vel végződő időszakban kapott pontok szerepeltek. Ma a 2020. augusztus 14-vel kezdődő és 2020. szeptember 12-vel végződő időszakban kapottak. Tehát a maiban már nincsenek az augusztus 13-án kapott pontok. Mivel mind válaszodra kapott értékelés miatt, mind más válaszinak értékelése esetén mínusz pont is kapható, adott napon akár mínusz pontos összesítésed is lehet. Ha az idő telte miatt ez kiesik, akkor növekszik a pontszámod úgy, hogy semmit sem tettél.

Ha egy kategóriában a lista elején levőnek is kevés pontja van, akkor kevés ponttal is lehetsz elől is. (Például, Ünnepek kategóriában 25 ponttal a 39. helyen lehet lenni. Ugyanakkor a Családi kapcsolatokban 72 ponttal az 500-as listára sem lehet kerülni.)

Ha többen vannak azonos pontszámmal, és ilyen csoportokat csak 1 pont választ el egymástól, akkor akár 8-10 vagy több helyet is előre lehet ugrani 1 pont növekedéssel is. Ugyanígy, kis pontkülönbségek esetén kevés pont növekedéssel is. Vagy úgy, hogy az előbb levők pontszáma csökken. Ha a kettő együtt van, akkor pláne.

2020. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy gyakorlati példa a 2-es válasz utolsó szakaszához: [link]

Az „Egyéb” főkategóriában eggyel több pontja van, mint tegnap volt (tegnap 14 volt, ma 15 pontja van), és mivel sok 14 és 15 pontos van, 16 hellyel lépett előbbre (a tegnapi 453. helyről a 437. helyre).

2020. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2 és 3, ez így teljesen korrekt, teljesen érthető. Köszönöm a kimerítő választ.
2020. szept. 14. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!