Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Zavar ha helyesírási hiba van...

Zavar ha helyesírási hiba van itt az oldalon egy válaszban? Belefér az ilyen egy ilyen fórumon?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, amikor valaki szinte másik nyelven ír annyi hiba van benne. Inkább arra, hogy elgépelés meg kisebb hibák.

2020. szept. 13. 16:51
A kérdező szavazást indított:
Nem baj a hiba, itt elmegy
Itt is figyelni kéne a helyesírásra
21 szavazat
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Engem a diplomás rovatban húz fel egyedül a helyesírás, erőltesse már meg magát kicsit a "tanult" ember.
2020. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én sem mindig olvasom át újra, amit leírtam, egy elütést pedig így nem biztos, hogy észreveszek. Arról ne is beszéljünk, mi van, ha mobilról írok:S
2020. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki keveri a j/ly-t, egyéb brutális hibákat vét, az sokat elárul róla, nem tudom figyelmen kívül hagyni.

Azonban egy elgépelés, melléütés, kimaradt karakter nem oszt, nem szoroz. Ezen az oldalon nem.

Ahol zavar, az amikor valaki - akár fészbúkon, akár más formában - hirdeti magát, szolgáltatását, különösen ha cégszerűen. Akkor már legyen annyira igényes, hogy nem vét hibát. Nézesse át mással, stb.

De egy fórumon, cseten, magánbeszélgetésben nincs jelentősége. Biztos ebben a hozzászólásban is van elütés, nem olvasom újra végig.

2020. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Melléütés soha nem foglalkoztat.

Komolyabb hibák

nem izgathatnak, ha hogyann kel kappáni a szőllőt;

szóvá teszem, ha valaki színész, író, költő akar lenni.

2020. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít kisebb hibának?

A kérdésben pl. 3 hiba van.

Zavar. Aki szeretne valamit, az legalább nézze át a saját írását.

2020. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! Hát mondjuk mint amilyenek ebben a válaszban vannak, meg a kérdésben, szóval ebben amit épp írok. Vessző rossz helyen van pl.
2020. szept. 13. 22:04
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Na igen: ez az első hiba, amit azok is elkövetnek, akik aránylag jól írnak.

Csak egy kérdés: tudsz helyesen írni?

A mostani válaszodban is van 2 hiba.


Engem azért zavar ez is, mert a helyesírási hibákban nincs megállás. Nincs olyan, hogy valaki azt mondja magáról: ejnye, én már túl sok hibával írok. Mindenki - bármilyen rosszan is ír, még ha olvashatatlan, akkor is - azt mondja, hogy értsd meg te őt, ha akarsz tőle valamit.

2020. szept. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most nem figyelek a helyességre és ráadásul telefonról írok. Hivatalos írásaim persze átnézem, de ez nem az. Azért is jó ha most így hibák vannak a válaszaimban, mert látszik mire gondolok. Csak kíváncsi voltam, mennyire rossz szokás ez, hogy csak úgy leírok ide mindent össze-vissza, de nem nézem át.
2020. szept. 13. 22:19
 9/17 A kérdező kommentje:
Meg még abból is vannak hibák, hogy leírok egy mondatot de utána átírom csak egy szót meg nem törlök ki véletlen az előző verzióból. Pl ilyen az első mondat az előbbi válaszomban. Szóval az ilyenek, de akkor lehet odafigyelek rá.
2020. szept. 13. 22:23
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez így még elviselhető. Figyelembe véve, hogy milyen emberek írnak ide...

A gond az, hogy ha ezt elfogadjuk, akkor ez lesz a norma - és mindenki, aki csak egy kicsit ír rosszabbul nálad, joggal mondhatja azt, hogy "há hő csak allig vallamicskéve írók roszab a nómálisná há mit akasz?"


Azt ugye tudod, hogy ezek az írásaid az örökkévalóságnak szólnak? Nem törlik, 20 évre vissza lehet nézni.

Én egy ilyen fórumon gondosabban írnék.

2020. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!