Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A 70%os hasznosság jónak számít?

A 70%os hasznosság jónak számít?

Figyelt kérdés

Kereken 70%os vagyok.

Nem akarok ezzel flexelni,meg semmi,de érdekelne,hogy ti mit gondoltok erről az eredményről.

Egyébként még egy het 67%on voltam még.



2020. szept. 15. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Szerintem ez jó állás. Csak így tovább👍
Hát,elmegy. Nem jó,de annyira nem is rossz.
Szerintem ez rossz állás👎
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem mindig tükrözi, azt, hogy mennyire állsz segítőkészen a problémához, sokszor jó válaszokat is lepontoznak, főleg, ha véleményre kérdeznek rá.
2020. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hát a gyakori már csak ilyen.

nekem sem sokkal jobb pedig igyekszem jól válaszolgatni.

sokszor a teljesen egyértelműen jó válaszokat is lepontozzák.

Aki 80% felett van az már kiváló eredmény! Jellemzően azért mert ritkán válaszol, úgyhogy ritkán pontozzák le.

2020. szept. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
jóvanaz
2020. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem viszonylag jó. Van akinek 90% felett van, de olyan is van akinek 30%.
2020. szept. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2

Illetve ez kategóriától is függ, hogy hol válaszolsz.

Én javarészt műszaki témáknál szoktam válaszolni (ott azért kevésbé az érzelem, inkább a tények dominálnak) és nagyon sokáig voltam 91%-on. Aztán megérkeztek a trollok, akik akkor is lepontoznak, ha még a kérdező is hasznosnak találja a választ (ergó segített neki), viszont a válaszom ennek ellenére 74%-ra lecsúszott.

Szóval így vagyok most 5712 válasszal 88%-on. A trollok miatt. :)


Persze nyilván nem arról van szó, hogy tévedhetetlen vagyok, ne értsétek félre, de ha kb 4-en is leírjuk a jó választ (kérdező szerint megerősítve) és nincs 80% fölött egy válasz sem, az több mint gyanús! :)


De nem panaszkodom mert a politika vagy ezotéria kategóriában szerintem lehetetlen lenne elérni ezt az arányt, mert ott általában nem a józan ész és a racionalitás alapján értékel a többség, hanem meggyőződés vezérli őket.

2020. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon jó, így tovább.
2020. szept. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy elég jó eredmény.


Én elég régóta használom az oldalt és tényleg igyekszek olyan válaszokat adni ami valóban segíti a kérdezőt és olyat amiben tapasztalatom vagy tudásom van és sokszor olyan kérdésekhez szólok hozzá, amelynél a kéredzőéhez hasonló helyzetben már én is voltam. Mivel már elmúltam negyven sok olyan téma van amiben 1-2 évtizedes tapasztalatom van és ezzel a tapasztalattal akartam segíteni a fiatalabbaknak. Azt gondoltam, hogy ha ez a motivációm és ehhez tartom magam, akkor 90 és 100% között lesz majd a százalékom. Nem a százalék motivált, csak mást gondoltam róla. Nagyot tévedtem.


Én most 81%-on vagyok és ez most éppen csökken, aztán majd nem leszek megint egy jó darabig és újra válaszolgatok akkor majd megint növekedni fog. -Általában ez a tendencia- Nekem látszódik a Nick nevem és azt figyeltem meg, ha egy kategóriában a toplistába 200 helye felé kezdek közelíteni és főleg ha az alá megyek. Bármit írok 5 perc múlva már 50% alatt van a hasznossága. Hiába írok olyanról amiben 25 év tapasztalatom van, hiába akarok őszintén segíteni a kérdezőnek, mindegy mennyit foglalkoztam a válasszal és mindegy milyen áron tanultam meg a választ. Akinek arra van motivációja le pontoz így is úgy is. Ha most folyamatosan adnék válaszokat még 1-2 hónapig simán lemenne ez a százalék 70% környékére.


A legtöbb ember tudja, hogy ezek a százalékok nem feltétlenül a kompetenciádat, segítőszándékodat, tükrözik, hanem mások véleményét vagy egyéni motivációját a válaszaiddal kapcsolatban. Nem ugyanazzal a céllal használják az emberek az oldalt, igaz ez a kérdezőkre és a válaszadókra egyaránt, ezért nem tudsz mindenkinek megfelelni és szerintem nem is ez a célod.

Ha engem a százalékok vezérelnének és nem a segítő szándék. Akkor egy kérdésnél megnézném milyen 100%-os válaszok vannak, oda írnék valami egy soros hasonló választ mint a többiek. Az értékeléseknél, rá nyomkodnám a zöld kezet a 90-100%-os válaszokra vagy rányomkodnám a pirosat a 0-10%-os válaszokra és már is hasznosan értékelnék és válaszolnék az oldal szerint.Csak hogy engem más motivál.


Ha időnként akkor is segítesz a kérdezőnek, ha a válaszod esetleg nem lesz szimpatikus, ha esetleg még magának a kérdezőnek sem tetszik. Akkor bizony nagyobb mennyiségű válasznál 70-80% körül lesz a százalékod átlaga. Nos, ezért gondolom, hogy a 70% az egy jó százalékszint.

2020. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!