Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Jogosnak gondoljátok, hogy a...

Jogosnak gondoljátok, hogy a gyakori kérdések lebannolja a 16 év alattiakat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tehát, pl egy 15 éves lány feltesz egy (akár fontosabb) kérdést az egészségével kapcsolatban, erre a GYIK lebannolja, mert nem 16 éves. Pedig ő csak válaszokat szeretett volna. Természetesen megértem, h pl egy 15 évesnek nem feltétlen a GYIK-en van a helye egyes kategóriák szempontjából (pl.: szexualitás, habár szerintem azzal sincs semmi gond ha azzal kapcsolatban műveli magát), de nem értem, miért kell törölni pl egy egészség, vagy bármely másik normális kategóriában feltett kérdése miatt az oldalról, csak mert odaírja, hogy hány éves, és 16 alatt van. Ti mit gondoltok?

2020. nov. 30. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jogszabályok, amelyeket be kell tartania minden weboldalnak. Ha nem teszi, megbírságolhatják, rosszabb esetben meg is tilthatják a működését. Gondolom, a GYK nem kívánja ezt kockáztatni. Tökmindegy, hogy te vagy én mit gondolunk erről.
2020. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Olvastam a GYIK szabályzat részét, de nem látom, hogy hivatkozna valamire, hogy miért nem lehet 16. év alatt regisztrálni, csak annyit ír, hogy nem lehet. Más szabályzatpontoknál van, ahol hivatkozik valamire.
2020. nov. 30. 21:47
 3/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
18%

Teljesen saját, egyedi döntés, hogy milyen korhatárt húz meg. Lehetne 13 is, mint a Facebooknál, lehetne 18 is, lehetne 43 is. Az oldal üzemeltetőinek a döntése a 16. Tehát jogos.

Persze onnantól, hogy neked meg saját magadnak kell regisztrációkor nyilatkozni, hogy elmúltál-e, és ezen nyilatkozat valódiságát nem ellenőrzik, gyakorlatilag bárki regisztrálhat és tehet fel kérdéseket. Persze ne írd a kérdés végére a korodat...

2020. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Második válasz nem teljesen igaz.

A legalsó korhatárt úniós szabály írja elő.

Feljebb tolhatja az üzemeltető, lejjebb nem.

Akár olyan házirend is lehetne, hogy 55 és hatvan év közöttiek hadználhatják csak, de csak a kedden született szőkék.

Az is jogszerű lenne.

2020. nov. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a Gyakorira vonatkozik. Tessék, olvasd át:

[link]

2020. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információkat! Mentek a zöldek :)
2020. nov. 30. 22:08
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy volt már a kérdés.

Elég lett volna megnézni.

2020. nov. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Lebannolja: magyarul letiltja.

A legszebb az, hogy a törvény nem erről szól. Alapvetően arról van szó, hogy védeni szeretnék a 16 év alattiakat - erre pont az ellenkezőjét érik el vele.

Megoldható lenne, hogy szülői engedéllyel belépsz, de ezzel senki sem foglalkozik. Munka lenne, pénz lenne, felelősség lenne.


Mivel a 16 év alattiak sem élhetetlenek, és - JOGGAL - nem akarnak kimaradni az életből, ezért hazudni fognak az életkorukról. Emiatt aztán még nagyobb veszélynek teszik ki magukat, mintha a bevallott koruk alapján mondjuk jobban vigyázna rájuk az oldal. Mert ez is egy lehetőség lenne, ha engedné a törvény.


A törvényhozók pedig megvonják a vállukat: ők aztán igazán MINDENT megtettek! Nem?

2020. nov. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem a GYK sara ez, én csak azt tudom mondani, hogy aki nem akar gondot az ne vallja be, hogy mennyi valójában ha adott kor alatt van.

Bár amúgy az egész neten az egyik legnagyobb őrültség ez az elmultál-e 18. Most őszintén vajon hány embert állított ez meg?

2020. dec. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem erről van szó.

Védelem az a jogkövető állampolgárnak jár.

Ha törvénysértő vagy, akkor meg nem jár. Akkor akár az ördög is elvihet, a törvényhozó mossa kezeit.

2020. dec. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!