Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hány aktív felhasználója...

Hány aktív felhasználója lehet jelenleg a Gyakorikérdéseknek nagyjából?

Figyelt kérdés

A címoldalon az szerepel, hogy 1,3 millió regisztrált tag van. Ti mit gondoltok, ebből ténylegesen kb. hány aktív felhasználója van jelenleg az oldalnak? (Aktív=minimum heti szinten nézi az oldalt)


Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert néha van egy olyan érzésem, mintha mindig ugyanaz a pár ember írna bizonyos kategóriákban. Lehet csak néhány százan vannak itt maximum, és ők beszélgetnek el mindenről? :D


2021. jan. 6. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb. olyan 10 000. De ez csak egy tipp.
2021. jan. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max 1000.
2021. jan. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon aktív mag szerintem olyan 200-250fő lehet akik napi rendszerességgel használják az oldalt.
2021. jan. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Látom, jó nagy a tippek szórása. Nekem, fogalmam sincs.


Használóként, az egyedüli lehetőség, a toplista.

Ez addig volt igazán lehetőség, amíg nem korlátozták 500-ra a megjelenített használók számát.

Igaz, akkor sem volt abszolút pontos, de eléggé. Azokat lehetett számba venni, akik napról napra legalább egy pontot kaptak, akár levonásként, akár többletként. A pontatlanságot (hiányt) azok okozták, akik belépve is csak olvastak (igaz, nem tudom, ezt mennyire gondolod aktivitásnak), illetve, akik egyenlő mértékben szereztek plusz és mínusz pontot.


A 30 napos toplista erre alkalmatlan (volt is, maradt is), mert úgy is mutat egyik napról a másikra pontváltozást, hogy az illető napokig be sem lép; ugyanis, az aktuális napok előtti 31. napokon kapott pontok rendre kiesnek a számításból, és ha azokon a napokon volt pont (összességében akár plusz, akár mínusz), már nem számítódik be.


Az all-time toplista hasznos ilyen szempontból, csak akkor van pontváltozás, ha valóban történt pontszerzés (akár plusz, akár mínusz) az előző napon.

A mai 500-as all-time toplista szerint 420 használónak változott a pontszáma tegnapról, mára. Legalább ennyi használói fiók „gazdája” aktív volt tegnap. Nem gondolom jelentős számúnak, de lehetnek az 500 közt olyan további használók, akik szereztek ugyan pontot, de az eredőjük nulla.

És, fogalmam sincs, hányan lehetnek, akiknek változott tegnapról mára az összpontszámuk - akár jelentősen is -, de nincsenek az első 500 legtöbb összpontot szerző közt. Ehhez, nem reprezentatív vizsgálódás, de elgondolkodtatónak tartom, hogy a talán legmozgalmasabb „Családi kapcsolatok” kategória - nyilván, 30 napos - 500-as toplistájából csak 105-en szerepelnek az all-time toplistán.

2021. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ezen "gondolkoztam" a napokban. Csak én egy-egy kategóriát tekintve.

Én olyan 500 körül gondolom, aki rendszeresen látogatja az oldalt, legalább olvasgatás szinten. Egy-egy kategóriában meg szerintem 100-300felhasználó lehet, kategóriától függően.

2021. jan. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hatszázra saccolom. Ez nekem a megérzésem.
2021. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!