Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem zavar ha lepontoznak?

Nem zavar ha lepontoznak?

Figyelt kérdés
Eleinte nem zavart, amíg úgymond nem igazán számított, de mióta kitalálták a GYK-n ezeket, hogy mik a feltételei, hogy mik kellenek ahhoz, hogy ki hány pontos lehet, azóta zavar, hogy gyakrabban lepontoznak úgy, hogy mondjuk a véleményemet írtam le, mert azt kérték. Ha valaki kérdi, hogy mik a kedvenc női neveid, akkor azt miért pontozzák le? Teljesen szubjektív dolog! Meg volt mikor egy nagyon hosszú hozzászólást írtam, és meg voltam győződve róla, hogy jól gondolom, erre lepontoztak. Az új GYK-s rendszerben adja is magát, hogy valakivel hogy lehet jól kitolni azáltal, ha lepontozzák. 69%-ban hasznos válaszokat adok, és 70% kell ahhoz, hogy a következő 5-ös szintre lépjek. Ti hogy vagytok vele?

2021. jan. 20. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanúgy, mint te!
2021. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Néha csodálkozom, ha "okosok" jobban tudják azt hogy mit láttam, hallottam, mint én magam.
2021. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
A politika rovatban ez azt jelenti, hogy igazam van, de nem tudják elviselni. Volt úgy, hogy az egyik kommentelő nettó hülyeséget írt. Én linkekkel bizonyítottam, hogy téved, erre 1 perc múlva már ott virított a válaszom mellett a 0%. Miért baj, hogy kijavítottam? Neki segítettem azzal, hogy helyre tettem, így talán legközelebb nem csinál magából (még nagyobb) hülyét. (Ellenzéki volt - természetesen...) :)
2021. jan. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2021. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem, az gyakorlatilag nem hátrány, hogy a jogosultsági szinted 4-es, és nem 5-ös.

Két eltérés van.

1.) 4-es szintnél 30 perc, 5-ös szintnél 15 perc szünet tartásával írhatsz ki újabb kérdést.

Nem gondolom, hogy bárkinek olyan gyakran van olyan fontos kérdése, amire itt és csak itt kaphat választ, hogy ennek az időköznek akár a sokszorosa is számítson.

2.) Ha értékelsz választ, akkor az értékelési százalékod legfeljebb 75%-ig van figyelembe véve. Ha nem több, akkor ez nem is korlát. Ha több, akkor mi van?


A név-tetszéses válaszodról annyit, hogy azzal egy véleményt írtál; neked tetszik az a név. Másnak lehet, hogy más a véleménye róla; neki nem tetszik. A használati útmutatóban leírt elvárásnak megfelelően, hogy „Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a válasz értékelésével fejezheted ki.”; nem írt vitatkozó választ a válaszodra, hanem annak értékelésével fejezte ki a véleményét a válaszodról.

Ha téged zavar, akkor ne írj ilyen választ. Semmilyen hátrány nem fogja érni az ilyen kérdezőt.

(Bár ez nyilvánvalóan csak véleményem, de sok esetben olyan érzésem volt, hogy csak 3 pont szerzése miatt született ilyen kérdés. Például, komolyan lehet venni, hogy valaki nem tudja, hogyan nevezze el a gyerekét, hanem Gy.k.-n megírt neveket ad neki? Mennyit? Tizenötöt? Ha választani képtelen, akkor ezekből hogyan választ?

De ettől sokkal rosszabb tapasztalatom is volt. Általában a nevekhez indoklást is írtak, nemegyszer sértő, bántó jelzőkkel. Hogyan esik annak, aki azt a nevet adta a gyerekének, akinek így hívják a szeretett édesanyját? És, minden névhez volt tetszik és nem tetszik válasz is. Mit tudott meg a kérdező ezekből?

Volt, hogy egy-egy ritkább, és így furának tűnő névre sok gyalázkodó „válasz” érkezett. Például, hogy ki az a hülyе, aki ilyet nevet ad a gyerekének? Nem kizárt, hogy ilyen nevű személy haragosa írta a kérdést és körbe küldi, hogy lám, miket írnak róla?)

Könnyű kérdés az ilyen, bármennyit lehet írni; könnyű válaszok ezek. Ha nem hasznosnak értékelik, jogos. (Pontozni pedig senki nem tud a Gy.k-n. Le sem, meg semerre sem.)

2021. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!