Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Itt gyakorin a modik olvassák...

Itt gyakorin a modik olvassák a privát üzeneteket?

Figyelt kérdés
2021. márc. 17. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Nem, nem is tudják olvasni!
2021. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Ha a kérdéseket és válaszokat eltudják olvasni akkor a privátokat is láthatják éppen. Nem tudom, hogy van-e olyan aki esetleg olvassa. Vagy valami algoritmussal monitorozzák-e ha másnem nemzetbiztonsági okokból. Lássuk be, ez nem egy full titkosított weboldal, ha úgy van akkor bármi illegális dolgot lehetne itt folytatni és senki nem jönne rá. Szerintem azért ez nem teljesen így van. Az üzenetek is ugyan úgy adatok, lehet ténylegesen monitorozzák valamilyen szinten.

Ugye ott van pl a kezdeti 15percenként 1 üzenet is. Szóval script is működik az oldalon, ami figyeli mikor írtál. Ilyen alapon nézhetik azt is, hogy mi volt a tartalma. Ezt soha nem lehet tudni.

A facebook is tárolja az üzeneteket, a törölteket is. Még azokot is amiket csak begépeltél, de nem küldtél végül el. Ki tudja, hogy itt is mit látnak meg mit nem.

2021. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Remélem nem
2021. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:
40%

Amennyire tudom, a moderátorok nem látnak bele. De az oldal üzemeltetője, programozója beleláthat. Amúgy ha lenne is lehetőségük belenézni, akkor is csak akkor néznének bele, ha nagyon muszáj. Moderátorként éppen elég dolgod van, a privát üzenetek 99,9%-a meg érdektelen és unalmas.


Viszont ha pl. bűncselekmény vagy más visszaélés gyanúja merül fel, akkor az üzenetek megnézhetőek, összeköthetőek az email címmel, az IP címmel, azon keresztül az internet előfizetéssel. A privát üzenet a többi átlagos felhasználó szemszögéből privát, a megfelelő hozzáféréssel rendelkező számára könnyen hozzáférhető.


Bizonyára vannak automatizmusok, amik bizonyos kulcsszavakat, vagy felhasználói szokásokat monitoroznak, és gyanús esetben rá lehet nézni az üzenetekre. Szóval tessék szépen a privát üzenetekben is betartani a hatályos jogszabályokat, lehetőleg a minimális illemet is.


Meg én nem a moderátoroktól tartanék. Ők felnőtt, érett emberek, akik a munkájukat végzik. Sokkal jobban tartanék attól, hogy valaki talál valami biztonsági hibát az oldalon, el tudja vinni az oldal adatbázisát, és fel tudja tölteni valahova…

2021. márc. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha tudják olvasni, néhányba biztosan blepirulnak xd
2021. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!