Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Adminok, nem lehetne ezt a...

Adminok, nem lehetne ezt a szabályt eltörölni?

Figyelt kérdés

"Tudnátok ilyesmi termékeket ajánlani?"

"Ismertek ehhez hasonló....?"

"Tudtok ezt v azt..?"


Kérdések, amik általában konkrétumok listázására irányulnak.

De a GYIK nem engedi, hogy egyes vagy többesszám másodiks zemélyben forduljunk a közösséghez, hivatkozván arra, hogy ez inkább egy fórumra való, nem kérdés.

Ennek mi értelme?


Pl a "tudnátok ajánlani ilyen terméket?" kérdéssel mi a gond? A Kérdező leírja azt amit kb keres, a válaszolók hoznak rá konkrét termékeket, így a Kérdező el tud indulni egy úton.

Ehelyett felteheti tökölhet azzal, hogy feltegye ak érdését valami egyéb megfogalmazásban. A kérdést ígyis-úgyis fel fogja tenni, max valami hasonlóan béna megfogalmazásban, hgoy "ehhez hasonló termékek? többi a leírásban" vagy "Van ehhez hasonló termék?" (<-- eldöntendő krédés, teljesen rossz, nem igen/nem választ vár a kérdező).


Szóval mi a célja ennek a korlátozásnak?


Aki nem tudná, a hibaüzenet teljes szövege:

"A gyakorikerdesek.hu nem csevegős oldal, ne kérdezz egyes vagy többesszám második személyben! Ha olyan a problémád, fogalmazd meg egyes szám első személyben, ha pedig általánosságban szeretnél tudni valamit, általánosságban kérdezz! Ha csak ebben a formában tudod megkérdezni, amit szeretnél, akkor ne írd ki kérdésed, mert ez inkább egy fórumoldalra passzol, nem ide!"



#gyik #ragozás #többes szám #második személy
2021. márc. 19. 18:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért törlik, mert E/2-ben kérdezve eldöntendő kérdés jön létre. Arra pedig azt fogják válaszolni hogy "igen" vagy "nem".


"Tudnátok ilyesmi termékeket ajánlani?" - Nem.

"Tudnátok ilyesmi termékeket ajánlani?" - Tudunk.

"Ismertek ehhez hasonló....?" Igen, ismerek.


Ezekből pedig vérre menő vita kerekedik mindig, hogy aki a konkrét kérdésre válaszol az trollkodik, a másik oldal meg azt mondja, hogy ha a kérdező nem tud értelmesen feltenni egy kérdést, akkor ne háborogjon. Ezért vannak tiltva és törölve az ilyen kérdések, ezen pedig biztos nem fognak változtatni.

2021. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Jaaa, törölni nem törlik őket, és én eddig olyannal se találkoztam, ahol a válaszolni akaró válaszolók igen/nem-el akadékoskodnának.

Mert pl a z "Ajánlanátok" szót nem ismeri fel a rendszer és simán átengedi.


De akkor hogy tegyük fel a kérdést?

"Ajánljatok ilyen terméket" - ez nem kérdés.

"Milyen ehhez hasonló termék van?" - hát.. ehhez hasonló:D



De egyébként aki beszélt már valamilyen indoeurópai nyelvet (még ha a magyar nem is az, az is ilyen), annak van sejtése arról, hogy a formális, kultúrált kérdések mindig ilyen szerkezetben vannak feltéve, és az emberek egy jó részének nem is jut másképp eszébe. ("Tudna/tudnál segíteni? ; Could you please help me? ; Wil je even me helpen? ; Pourriez vous m'aider? stb)

2021. márc. 19. 19:08
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező buta vagy és nagyon sötét, ha ezt nem erted. Nagy vitak szoktak itt kialakulni kajak, 1. jól leirta ink fogalmazd ugy, hogy jo legyen, ha kérdezni szeretnel!
2021. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kajak? Személygépjármű.


3as, mondom, akkor fogalmazd meg a krédést úgy, ahogy te kiraknád.


Én csak a tapasztalataimat írom. Sok kérdést tettem már fel a fent leírt szerkezettel még a régi időben főleg, amikor engedte a rendszer. Egyszer sem kaptam "igen" vagy "nem" választ, egyetlen egyszer sem volt belőle semmi probléma.

2021. márc. 19. 19:24
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
pedig volt sok probléma, akkor szerencses vagy . 3-as vagyok, mondd a kérdest és megfogalmazom.
2021. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező. Mit ajánlanátok a ... (mercedes) helyett?


Ugye erre igennel, nemmel nem lehet válaszolni. Azt fogjak irni h suzukit idióta, vagy Audit. Lehet trollkodnak de akk se az igen-nem-bol. Sose kérdezz ezentul ugy, hogy igen vagy nemmel lehessen ra vaalszolni! :)

2021. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Szinten 3 vagyok (meg 5. 6. is(7 is) alulra köritheted a kérdes sor ala ahova le tudsz barmit barhogy irni cska a kérdesnel kell betartani ezeket a szabalyokat pl oda alulra leirod h audit suzukit nem szertnel a trollok meg kimeljenek. ennyi :P Vag ymegszoksz vagy megszöksz ez nem bonyolult :D
2021. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

""Van ehhez hasonló termék?" (<-- eldöntendő krédés, teljesen rossz, nem igen/nem választ vár a kérdező)."


Ez ugyan az, mint hogy tudnánk-e ajánlani. Igen, tudunk.


Ha kérdezni akarsz, kérdezz! "Milyen hasonló sajtok vannak?" És a melyiket ajánljátok helyett "Melyik a legjobb?" vagy "Melyik vált be a legjobban?".

Elvégre nem az érdekel, hogy egy ismeretlen mit ajánl Neked, hanem az, hogy melyiket vedd meg, melyik a legjobb. ;)

2021. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Na, a "trollok kíméljenek" aztán sokszor megvédte a kérdezőket a trolloktól:D


Értem az álláspontodat, de a fen idézett error message nem az eldöntendő kérdéseket tiltja (ésnyilván nem is tilthatja hisz van ahol meg arra van szükség) hanem "ne kérdezz egyes vagy többesszám második személyben".


Az, hogy "Mit ajánlanátok..?" az többes szám második személyben van:D


Értem kb mire akar kilyukadni a szabályozás, de ha a trollok okozzák a problémát, miért nem őket írtják?:D

2021. márc. 19. 19:40
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bizonyos kérdőszavak, amiktől eldöntendő lesz egy kérdés, ezeket pedig legtöbbször többes (esetleg feltételes) számban teszik fel, hiszen mindenkinek szól a kérdés: tudtok/van/ismertek/mondanátok/írnátok/ajánlanátok[-e], stb...

Ezekből eredhet a magyarázat, hogy kérdezz többes számban. Egyes szavak tiltólistán is vannak, hogy ne tudj velük kérdezni, de sokan egyszerűen kijátsszák a tiltást és csak azért is úgy kérdeznek. Például a "tudtok" kezdőszó tiltott, erre leírják azt hogy "Tud.tok olyan..." - majd jön a háborgás, hogy miért azt írják, hogy tudnak.

2021. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!