Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Egy ilyen kérdést törölnének...

Egy ilyen kérdést törölnének a moderátorok?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, hogy az ismerkedés kategóriába kiírok egy kérdést, amiben egy játékra invitálom a válaszolókat. A játék egy ilyen online Alszik a város lenne. Én lennék a játékmester és minden válaszoló kapna egy szerepet (civil; orvos; nyomozó; maffiózó; stb.). Minden játékosnak privátban küldeném ki a szerepét (amit véletlenszerűen sorsolok ki). Az éjszakai szakaszban, akinek van képessége, az privátban megírja nekem, hogy kin használja, én pedig visszaírok, ha a képességének van eredménye (pl. a nyomozó ír nekem, hogy Aladárt akarja lecsekkolni, én pedig visszaírok neki, hogy Aladár ártatlannak tűnik). Éjszaka senki nem írhat választ. Aztán én leírom, hogy kik haltak meg az éjjel, majd kezdődhet a nap. A nappali szakaszban a játékosok küldhetnek nyilvános válaszokat, amikben megoszthatják az eredményeiket, illetve, hogy kire gyanakszanak. Lenne szavazás is, ahol, ha valakire a még élő játékosok közül elegen szavaznak, akkor mondania kell egy védőbeszédet. Aztán újra szavaznak a sorsáról, és ha többen mondják azt, hogy bűnös, mint azt, hogy ártatlan, akkor a felszavazott játékos meghal és vége a napnak. Nyilván nem muszáj minden nap lincselni. Továbbá bármely két játékos írhat egymásnak privát üzenetet. Ha valaki meghal, az kiesik a játékból és nem írhat nyilvános választ, továbbá nem kommunikálhat a még élő játékosokkal.

Ez lenne az alapkoncepció. Igazából nincs ezzel konkrét célom, csak már unom az egész karanténosdit, aztán így legalább történik valami. Meg persze az is lehet, hogy a játékosok között kialakulhatnak barátságok, vagy nem tudom. De legalábbis jól éreznénk magunkat.

Igen, tudom, hogy vannak ilyen online játékok (ezt az ötletet is a Town of Salem inspirálta), de sokan ezeket nem ismerik. Meg amúgy lehet meglenne ennek egy hangulata. Azt is tudom, hogy sokan hajlamosak lennének csalni, amit nehéz ellenőrizni.

Szóval ti mit gondoltok? Tetszene nektek ez az ötlet? És működne is? Ja és tolerálnák a moderátorok?



2021. márc. 20. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem szabályellenes, szóval nem lenne gond.
2021. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Simán menne a levesbe, mivel ez nem egy kérdés.

Ez nem a gyakori játékok.hu

2021. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

2

'Van kedve valakinek játszani egy ilyen játékot?'


Tessék, itt a kérdésed.

2021. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3, az egy eldöntendő kérdés, azonnal törölve lenne.

Ha mégsem, az egész kérdés lenne szétoffolva, olyannyira, hogy rövid időn belül teljesen értelmét vesztené.

Ez a felület egész egyszerűen nem erre való.

2021. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4

Eldöntendő kérdés? Az itt lévő kérdések nagyrésze hasonló. Azokat is törlik? Te is szabályt szegtél a válaszoddal, mert hivatalosan nem lehet egymás válaszaira reagálni. Szerinted törölni fogják a válaszainkat?

2021. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, feltéve, hogy valaki jelenti, és olyan hangulata van a moderátornak.
2021. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Több szempont szerint is törölhető a kérdés:

- jellemzően törlik a csevegős, beszélgetős, fórumozós jellegű álkérdéseket (nincs valós probléma, nem keres megoldást semmire, csak beszélgetni akar). Idézek egy hasonló moderációs üzenetet:


"A gyakorikerdesek.hu nem csevegős oldal, ne kérdezz egyes vagy többesszám második személyben! Ha olyan a problémád, fogalmazd meg egyes szám első személyben, ha pedig általánosságban szeretnél tudni valamit, általánosságban kérdezz! Ha csak ebben a formában tudod megkérdezni, amit szeretnél, akkor ne írd ki kérdésed, mert ez inkább egy fórumoldalra passzol, nem ide!"


- a játékra hívás apróhirdetés vagy kérés, mindkettőt jellemzően törlik

- nem szabhatod meg senkinek, hogy ki írhat a kérdésed alá és ki nem, tehát nem is állíthatsz fel szabályokat. Az fog válaszolni aki akar, akkor amit akar, és szinte bármit, amit csak le akar írni. Szét lenne rombolva és trollkodva a kérdésed, azokat a kérdéseket amiben vitatkoznak az emberek, előbb-utóbb törölni fogják, mivel egyszerűbb eltüntetni a kérdést mint visszatérően és folyamatosan moderálni a válaszait



Az oldal alapvetően egy kérdés-válasz oldal és nem fórum, csevegő, kibeszélő. Az Ismerkedés kategóriát is csak kényszerből hozták vissza, mert valószínűleg annyira megcsappant a forgalom, hogy ezzel tudtak egy kis aktivitást generálni. Erre utal az is, hogy a provokatív trollokat sem törlik és tiltják már, mivel ez is veszekedést és forgalmat generál.

2021. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értelek titeket. Tehát akkor olyan 50/50, hogy törölnék –e. Ha meg esetleg mégsem, akkor is jó eséllyel elbukna az ötlet. Sajnos ahhoz, hogy ez a játék működhessen, elég szigorú szabályok kellenek (csak olyan vehet részt, akinek látszik a neve, csak az élő játékosok írhatnak, miután elkezdődött a játék mások már nem írhatnak stb.). Ezeket pedig lehetetlen betartatni és valószínűleg széttrollkodnák az egész kérdést. Igazából az egyetlen mód, amivel ez ellen tudok tenni az az, hogyha elfajul az offolás, akkor felfedem ki micsoda és ezzel lezárom a játékot. Ha meg valaki csal, akkor ugyanez és a másik csapatnak ítélem a győzelmet. De ez sem valódi megoldás. Szóval akkor nem valószínű, hogy működőképes az ötletem. Kár, pedig poén lenne.
2021. márc. 20. 13:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Ötletnek nagyon jó lett volna, de nem lehet megszabni, hogy egy kérdés alá ki írjon.
2021. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"én pedig visszaírok neki, hogy Aladár ártatlannak tűnik", "én leírom, hogy kik haltak meg az éjjel", ...

Tehát akkor nem is igazán egymással játszanának, hanem mindenki veled? Valahogy interaktívabbá, önjáróbbá kellene tenni. Ez így nem tűnik valódi játéknak, nem látom benne a játékosok valódi szerepét. Inkább mintha csak bábuk lennének a sakktábládon. :)

Amúgy valószínűleg törölnék, mert apróhirdetés kategória.

2021. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!