Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Kb. hány kérdéseteket törölte...

Kb. hány kérdéseteket törölte eddig moderátor?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2-t.

Az egyiket elég rosszul fogalmaztam meg, a másikról nem tudtam, hogy nem szabad olyat kérdezni, vagy legalábbis a moderátor félreértette.

2021. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Kb a kerdeseim 2/3-át.
2021. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
fogalamam sincs, 1%-ot ir toroltnek
2021. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1% nekem is, de mivel 250 fölött van a kérdéseim száma ( Nem spammelek mielőtt az jönne, 10 éve az oldalon vagyok ) és gondolom egy 1% alatt nem tud mutatni, viszont mindössze kettőre emlékszem.

Egyiket azért törölték mert arról érdeklődtem hogy bizonyos gumit hol lehet kapni egy bizonyos kocsira, és valaki gondolom ugy értelmezte, hogy keresek / hirdetek aztán ilyen címszóval törölték.


A másik meg egy felnőtt témakörös kérdés volt, ami picit vicces lett, mert a korom akartam leírni, csak az akkori épp 26 helyett a kettes lemaradt és 6 lett... Bár nem tudom, mert azért csak egyértelmű volt, hogy 6 éves még írni sem tud nagyon, mindenesetre arra emlékszem hogy azt még törölték.

2021. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán ötöt a mostani 192-ből.
2021. márc. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem csak 1-et. Szerzői jogok miatt.
2021. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Már párat töröltek (6-7 biztos volt), de több ezer kérdésem van, és egyik se volt szándékosan szabályszegő, inkább félreértés, szerencsétlen megfogalmazás állt a dolog hátterében.

Amikre emlékszem fejből:

-még vagy 3 éve törölték egy kérdésem amiben azt kérdeztem hol lehet orosz lányokkal ismerkedni (pedig nem itt akartam ismerkedni, hanem arra voltam kíváncsi hogy Oroszországban hol és hogy lehet lányokkal ismerkedni, de akkoriban még minden ismerkedős kérdés eléggé necces volt, most meg bezzeg már külön kategória van az ismerkedésnek)

-egyszer törölték egy kérdésem a humor kategóriában "erőltetett" indokkal (már nem emlékszem a kérdésre, de szerintem nem volt erőltetettebb mint a heti 3x kiírt "Hogyan kell kérdést feltenni a gyakorin?" típusú ostobaság és társai, amik bezzeg maradhatnak)

-egyszer a filmes topikból törölték egy kérdésem, ami amúgy szerintem szabályos lett volna, csak lehet nem kellett volna a "lotyó" kifejezést használnom a kérdésben, nem tudtam hogy ez annyira sértő szó, nem állt szándékomban szabályt sérteni vele

-szintén a filmesből törölték nemrég egy kérdésem, ahol azt kérdeztem hol lehet majd megtekinteni a Wonder Woman 1984 című filmet (amit "jogvédett tartalom" indoklással töröltek, pedig én nem illegális megosztókra voltam kíváncsi, hanem a legális felületekre és megjelenési dátumokra (tehát mozi, streaming stb. amiket szerintem nem tilt a szabályzat), csak valaki meg odalinkelt filmmegosztó oldalakat, és a kérdést törölték a válasz helyett, sebaj, van ilyen, azóta már szerencsére láttam a filmet

-karácsony táján tettem fel két kérdést a láncfűrészező szomszéddal kapcsolatban a törvények kategóriában, az egyiket törölték mint "dupla kérdés" (nem volt azonos a kettő, nem ugyanaz volt a kérdés, csak a problémakör egyezett, én meg mivel a szabály azt írja ha külön kérdésem van külön tegyem fel, ne egyszerre kérdezzek sokat, így külön kérdést írtam ki róla, de túl hasonló lehetett a másikhoz mert eltávolították)

-illetve nemrég szintén a filmeknél törölték egy kérdésem amiben arra voltam kíváncsi vajon összejön-e két filmes karakter egy jövőbeli filmben (ilyen kérdések voltak korábban is, nem tudom mi volt vele a gond, annyi tudtam meg hogy szabályzatot sértett, de hogy melyiket vagy milyen módon azt nem - eleve egy fikciós alkotásról van szó amúgy is).

Ennyi rémlik, ebből látható hogy több kérdésem is törölték már ugyan, de egyik se volt szándékos vagy durván szabálysértő, inkább félreértés vagy szerencsétlen megfogalmazás vezetett a törléshez, szóval vélhetően ezért nem tiltottak még ki, soha nem is állt szándékomban semmilyen szabályt megszegni, évek óta használom az oldalt, és hát a nagy számok törvénye alapján néha besikerül 1-2 félrement kérdés, szerencsére nem gyakran és nem durván, így megúsztam 1-2 ejnyebejnyével, azóta még jobban próbálok figyelni hogy semmi se legyen necces.

2021. ápr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem tartom nyilván, de párat már igen. Most töröltek egyet. A most törölt kérdést a HUMOR kategóriában tettem fel és volt legalább egy hülye, aki komolyan vette és jelentette, de ez még nem elég, a moderátor nem rakta össze, hogy ez humor katagóriában volt és törölte. Konkrétan nem sértett senkit. Lehet, hogy minőségibb moderálást kellene alkalmaznia ennek az oldalnak, ha már a webdizájnon és a fejlesztéseken (azaz ezek hiányán) ennyit tudtak spórolni.

De a humor kategórián kívül feltett legaljasabb kérdéseket nem törlik, amikor a kérdező megnyilvánulásai már sértőek és nyilvánvaló, hogy eleve a kérdést azért tette fel, hogy szemétkedjen. A teljesen átlátszó kitalációkat, hazugságokat sem törlik olyan katagóriákból, ahol komoly kérdéseknek és válaszoknak kellene lenniük. A mai napig láthatók olyan vitáim, amikben több másik válaszoló is mellém állt, de a másik felet és a válaszait, aki és ami még szabályokat is sértett azóta sem törölték.

A reklámozós kérdéseket sem törlik, mikor azok is sértik a szabályzatot. Amikor valaki erőltetetten terjeszti az ideológiáit (ami nem biztos, hogy jó), vagy olyan tanácsokat ad, amikkel kárt okozhat (például befektetési tanácsok, amikben kockázatos befektetésekre bíztatják az embereket a válaszolók), azokat sem.

Nem azzal van bajom, ha néha törlik egy kérdésemet, hanem azzal, hogy a többi, sok szar (azokat nem lehet máshogy nevezni) itt marad. De nem csak itt van ez, hanem már mindenhol (közösségi oldalakon, youtubeon, stb.), utána csodálkoznak, hogy a felhasználók csakazértis telepítenek reklámblokkolókat, mert a nem minőségi tartalmakat nem akarják támogatni. Mindenhol van cenzúra, amivel alapvetően nem lenne baj, ha nem így, fordítva, önzően, elfogultan működne, ahogy most.

2021. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!