Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Elvesztette teljesen ez az...

Elvesztette teljesen ez az oldal az értelmét?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben az elmebetegek gyülekezete lett ez a hely. Tegyük fel, hogy kiírom a következő kérdést:


A lidl-ben hol vannak az akciós termékek?


És általában ilyen válaszok jönnének rá:


- Ki az a hülye, aki a lidlben vásárol?

- Jó nagy balf*sz vagy, még ezt sem tudod. Én főbe lövetném az ilyen

hülyéket.

- Megveszed az akciós termékeket mások elől? Gondolhatnál másra is...

- Mekkora egy suttyó a kérdező, látszik, hogy a fideszre szavaz, és az

anyja pincéjében él.

- Igazad van utolsó, tipikus cs*cska az ilyen. Nője se volt még soha.


Röviden tömören leírva: így néz ki nagyon sok normális kérdés alatti komment szekció. Senki nem válaszol a kérdésre, a leírásban levő részleteken fennakadnak, ok nélkül mocskolódnak. Olyan dolgokat írnak, ami a kérdésben nem is szerepelt. Aztán ha egy ember elkezdi, akkor hirtelen nagyon sok komment lesz, mindenki jön mocskolódni, elejteni egy-egy szidó hozzászólást.


Ilyen formában egyszerűen elvesztette az oldal az értelmét. Az értékelés funkciót nem a kérdésre vetítve használják, hanem hogy ők egyetértenek- e a válasszal.


2021. jún. 1. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem vesztette el, nem is volt neki soha. Nem az utóbbi időben lett ilyen, hanem mindig is egy pöcegödör volt a Gyakori.
2021. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
83%
Ez attól függ, gondolom, hogy melyik szekciót használod. Én eddig mindig választ kaptam a kérdéseimre, mocskolódás nélkül többnyire. Valamint az se mindegy miként teszed fel a kérdést.
2021. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt az oldal már indulásakor sem töltötte be azt a szerepet, amit elvárna az ember tőle, másrészt még most is lehet korrekt és helyes választ kapni - tehát a "teljesen elvesztette", mint kifejezés nem helytálló.


A példádban szereplő kérdés egy marhaság, és itt hatványozottan igaz a mondás, hogy hülye kérdésre hülye válasz dukál.


Ha megfigyeled, vannak témák, ahol az átlagnál több a hülye kérdés és a hülye válasz is, de vannak olyan témák is, ahol bizony sok hasznos választ kap az ember.

Na nem a kamu kérdésekre, hanem a valódi, értelmes kérdésekre.


Szóval nem, az oldal nem vesztette el az értelmét, csak nagyon felhígult a mezőny...

2021. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:

Jó, mindig is egy "szennyoldal" volt, de amúgy pl nagyon sok kategóriába szerintem az emberek hasznos választ adnak, ami pl nem a felnőtt párkapcsolatok, stb kategóriák.

De azért, néha azt látom, hogy hülye kérdésre, hülye választ lehet csak adni, és fel vannak háborodva a kérdezők.

Az oldalnak van létjogosultsága. Sokszor azért korrekt választ lehet kapni, olyan kérdésekre, ami nem az adott kérdező lelki meg kis agyáról szól, hanem hogy pl mivel etesse az XY típusu halacskát a tóban.

2021. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 2*Sü ***** válasza:
92%

> Elvesztette teljesen ez az oldal az értelmét?


Nem. Bár kétségtelen, hogy az oldal színvonala sokat esett az elmúlt években, de ha jól átgondolt, jó kérdést teszel fel, jó kategóriában, akkor kaphatsz releváns válaszokat.


> A lidl-ben hol vannak az akciós termékek?


Ez pl. nem egy jól átgondolt kérdés. Ahány Lidl, annyiféle boltelrendezés. Nyilván nem gyűjtik össze egy adott sarokban az akciós termékeket. Nyilván az akciós termékek a többiek között vannak, jellemzően ellátva valamilyen jól látható címkével.


De ez egy olyan kérdés, amibe ha belegondolsz egy percet, akkor láthatnád, hogy aligha jöhet rá „normális válasz”. Vagy nem tudom milyen választ vártál volna. Hogy a jobb hátsó sarokban? Vagy jobban belegondolva, pontosan milyen választ vártál volna? Meg ha egyszer bemész a Lidl-be, és kicsit körbenézel, akkor látod, hogy mi fán terem a diófa… Erre a kérdésre – és ez a kérdés minőségéből fakad – nem lehet normális, releváns választ adni, ami viszont így jó terep a trollkodásra és az élcelődésre. Mert mi más választ lehetne írni erre?


Úgy általában akkor kapsz jó választ, ha a kérdésed érthető, valódi problémából fakadó, látszik, hogy önmagad legalább annyi időt szántál a válasz megkeresésére, mint amennyi idő a válaszolóknak elolvasni és megválaszolni a kérdést.

2021. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A példa kérdésnek tényleg nem sok értelme van, ezzel csak az arra reflektáló válaszok tartalmára/stílusára akartam rávilágítani. Viszont még így is a hülye kérdés jelzőt kicsit erősnek érzem. Ha valaki sose volt még a lidl-be és célirányosan akar vásárolni, akkor a kérdés nem biztos, hogy hülyeség. Jó mondjuk ezeknek a valóság alapja igen csekély, de szerintem érted mire gondolok.


A másik, ha valaki hülyének gondol egy kérdést, akkor általában itt az a reakció, hogy kommentelnek valami szidást a kérdezőnek, amiben kifejtik, hogy mekkora szerencsétlen. Bele se gondolnak, hogy ami neki alap dolog, másnak nem biztos hogy az.


A hülye kérdésre hülye válasz is furcsa az én szememben. Teljesen igaz, hogy a kérdések fele provokatív, értelmetlen. De szerintem ekkor az lenne a helyes magatartás, hogy fogom magam és továbblépek, nem kezdek el hülyeségeket kommentelni. Erre sokan ha hülye kérdést látnak, akkor kb. eldurran az agyuk, és elkezdenek mindent is szidni a kérdés alatt, és még élvezik ezt. Kérdem én, ennek mi értelme?


Viszont azért látom, hogy vannak szép számmal segítő válaszok is. De sokszor azokat is lepontozzák.

2021. jún. 1. 14:00
 7/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadóval teljesen egyetértek, csak közbe nem láttam az írását, miközben az enyémet írtam.
2021. jún. 1. 14:02
 8/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:

Hát, én nem szoktam olyanokba beleállni, de ennek is biztos meg van az oka. Elvi meggyőződés, korábbi sérelem, stb, nem tudhatod, kiből mit vált ki.

Sokszor a megcsalásos kérdéseknél látom pl, hogy na ott aztán. Gondolom nem kell magyarázzam ezt...

2021. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 2*Sü ***** válasza:

> Ha valaki sose volt még a lidl-be és célirányosan akar vásárolni, akkor a kérdés nem biztos, hogy hülyeség.


Tényleg nem az, ha valaki még életében nem járt még boltban… :-)


Értem én, hogy ez valamiféle példának szántad, de ugyanaz a gond, a példaként megfogalmazott kérdés is hülye kérdés, és a korrekciója után is az marad. Linkelj be egy valódi kérdést, mert lehet, hogy számodra a kérdés jellege hasonló, mások nézőpontjából meg teljesen más.


> A hülye kérdésre hülye válasz is furcsa az én szememben.


Anno volt egy elhíresült kérdés, amit ha jól látom időközben töröltek, de sokan írták ki hasonló tartalommal a vicc kedvéért: [link]


Nos, ha valaki életében sütött már *bármit*, vagy látott már konyhát közelebbről, az tényleg nem tud mást, csak röhögni egy ilyen kérdésen. A kérdés olyan szintű ismerethiányról árulkodik, amit aligha lehet orvosolni egy komoly válasszal. A kérdés annyira hülye kérdés, hogy azon tényleg csak viccelődni lehet. Én általában kerülöm az ilyen hangvételű válaszokat, de nem mondom, hogy nem értem a válaszok gunyoros hangvételének az okát.


Továbbra is tartom azt, hogy kaphat az ember jó válaszokat, ha jó kérdéseket tesz fel. (Nota bene az elmúlt tíz évben jó, ha öt kérdést tettem fel, a kétharmadukra azért nem jött releváns válasz – de gúnyos hangnem sem –, mert túl „mély” volt a kérdés, túlságosan mély szakmai ismeretet igényelt volna a válasz, a többire viszont igyekeztek relevánsnak szánt válaszokat adni, némelyikre még sikerült is.)

2021. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Régen is ugyanez volt és most is. Ha hülye kérdést vagy értelmetlen kérdést teszel fel, akkor olyan választ is kapsz rá. Annyi a különbség mostanra, hogy régen az ember mielőtt kérdezett volna, utána járt a dolgoknak és ha nem ment, akkor kérdezett. Mostani generáció már egyből kérdez, mielőtt utána járna a dolgoknak, és ebben az oldal is nagyban rásegít. Sok kérdés van, amit ki lehetne Googlezni, és amikor ilyen választ írtam, már jött a moderátortól a piros figyelmeztetés, hogy ne ajánljam a Googlet kérdés megválaszolásra, mert ez rontja az oldal népszerűségét. Akkor mégis miről beszélünk. Legtöbb ember elsőnek kérdez, mielőtt ő maga gondolkodna bármiben is.
2021. jún. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!