Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ezen a honlapon van olyan...

Ezen a honlapon van olyan lehetőség, hogy a felhasználó a saját kérdései között tud keresni kulcsszó alapján? Vagy más mód a saját kérdésekben való egyszerű keresésre? Amennyiben igen, hogyan lehet megtenni?

Figyelt kérdés
Azért, hogy ne kelljen sok oldalt végignézni, ha egy régi kérdésére adott válaszokat szeretné megtalálni. Pl, ha egy éve tette fel a kérdést valaki és már nem is emlékszik, hogy pontosan hogy szólt.

2021. jún. 10. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Nincs.

Legegyszerűbbnek az F3-as keresés számít...

2021. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
😭 Súlyos.
2021. jún. 10. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

igény vóna rá, de nincs....

info kukac és moderator kukac gyakorikerdesek.hura írj, hátha befejlesztik

2021. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen.
2021. jún. 10. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Fontosnak tartottam, tartom a keresést. Nem is annyira a kérdéseimben, mert abból kevés van, hanem a válaszaimban.


Egyszerű: Excelbe másolom, és ott könnyű a keresés.

Az eljárás megengedett, hiszen a Gy.K. szabályzata ezt tartalmazza: „WebMinute Kft. a Felhasználói tartalmak archiválását nem vállalja, ezért amennyiben a Felhasználónak szüksége van a közzétett információk magáncélú megőrzésére, gondoskodnia kell a megfelelő mentésről és tárolásról!”. Képen: [link]


Ha valaki most lát hozzá, és sok kérdése és/vagy válasza van is, akkor sem örökkévalóság a bemásolás. Már nem emlékeztem rá, így kipróbáltam: kényelmes tempóban percenként 4 oldalnyi kérdés, vagy válasz másolható be. Ez több mint 100 kérdés, vagy válasz. És nem kell egy alkalommal megcsinálni az összest. Ha például valaki 3 nap alatt, naponta 2 alkalommal, 2-2 percig foglalkozik vele, akkor több mint 1200 kérdést és/vagy választ tud bemásolni.

Az elmaradás bepótlása után elegendő időnként az összegyűlteket hozzájuk tenni.


Ha valakinek nincs Excelje, az ingyen letölthető LibreOffice nagyon hasonló táblázatát is használhatja. De, letöltés nélkül is használható a Google táblázatok.


• Egérmutatóval ki kell jelölni pl. a Saját kéréseid 1. oldalán a kérdéseket. A jelölést nem az első kérdés szövegének kezdetétől, hanem az előtte levő kérdőjeles körtől kell kezdeni, mert csak ekkor görög az oldal. És a lap utolsó kérdésének jobboldali X-ével kell befejezni.

Ctrl és C-vel vágólapra kell tenni. (Ilyenhez az Opera böngészőt használom, mert ott nem szükséges billentyűvel foglalkozni: kijelölés esetén felkínálja a „Másolást”, csak rá kell kattintani.

Ugyanez ugyanígy tehető a Saját válaszaiddal is.

• Irányított beillesztéssel kell bemásolni a füzetlap A1 cellájában állva. (2003-as Excelnél Szerkesztés » Irányított beillesztés » aztán vagy Unicode szöveg, vagy Szöveg. Office 365 esetén van Ikon az irányított beillesztéshez, ott is alkalmas az Unicode szöveg és Szöveg is. LibreOffice Calc esetén is van Beillesztés ikon » Formázatlan szöveg » OK. Google táblázatok esetén Ctrl és V.

• A kényelem és gyorsaság érdekében nem görgetem le a táblázatot a bemásoltak végéig, hanem a következő Gy.k. oldalt a következő oszlop első cellájától másolom. A LibreOffice kivételével ez igen egyszerű, csak F4-et kell megnyomni.

• Igen ronda kusza, de egy zseni átlát a káoszon. És a beépített keresők, zsenik. Ctrl és F, aztán beírni a szövegrészletet és Következő gomb és Következő gomb és …

A felső sorban sorra megjelennek a teljes kérdések. Példa képen: [link]


Összefoglalva: egérrel kijelölés egy laza kézmozdulattal, Opera böngésző esetén a Másolás-ra kattintás, ha nem az első oszlop, akkor a beillesztéshez F4. És jöhet a következő Gy.K. oldal. 4 ilyen és már 100 fölött van a kimásolt kérdések, vagy válaszok száma.

Aztán ha utoléri magát az ember, ráér időnként, 1-2 oldalnyi új kérdése, válasza után másolgatni, 1-2 perc alatt illetve; de ha úgy akarja, csaknem minden kérdés, válasz után bővítheti a saját készletét.


Az eddigiek egyszerűen, táblázatkezelő gyakorlat nélkül elvégezhető. Kis Excel használat ismerettel megtehetők:

• Mivel elmaradással kezdtem, néhány képlettel elértem, hogy mutassa, melyik oszlop következik. (Bár enélkül is végezhetők a másolások, ezt biztonságosnak tartottam. Egy percnyi képletírást megért.) Képen: [link]

• Másik füzetlapon célszerű, képletek használatával, automatikusan rendezetté tenni. Így, a keresés eredménye nem csak a felső sorban látszik, és az is látható, hogy melyik kategóriában van. Képen: [link]

• Lassacskán a rendezett táblázat egy oszlopába beírtam a kérdések dátumát is.

• Készítettem képleteket kereséshez, így összetett keresést is tudok végezni akár többszörös ÉS, VAGY feltételekkel; beleértve, hogy akár dátumra, dátum sávra is tudok keresést végezni. A talált kérdéseket pedig kigyűjti az Excel. Ehhez még makró készítésére sincs szükség.

Megnyitáshoz nem szoktam beírni a Gy.k. keresőmezőbe, csak átemelem az Excelből.

2021. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Válaszaid száma legalább 250 (18719 válaszod van.)"

asszem inkább nem állok neki :D

de ez az exceles megoldás remek!!

2021. jún. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A régi fiókom valaszait/kérdéseit Ctrl + S -el lementegettem oldalanként, majd Word-ban csak a szöveges részeket összeillesztettem, a felesleges oldaltartalmat meg kicseréltem semmire. De a közel 10e válaszommal inkább már neki se állnék ennek....
2021. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

#5. Nagyon rendes vagy, köszi, hogy ilyen részletesen elmagyaráztad és még képeket is megadtál!

2021. jún. 11. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!