Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Támogatnád-e, hogy ne lehessen...

Qkker1 kérdése:

Támogatnád-e, hogy ne lehessen "anonim" névvel kommentelni?

Figyelt kérdés
Úgyis mindenki olyan nicket ad meg, amilyet akar, és legalább lehetne követni a kérdések alatt , hogy ki-kinek válaszol, nem lenne annyi anonim azonos "pöttyel".
2021. jún. 20. 14:53
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Igen kifejtem
Nem, kifejtem
43 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha a választott nicknévre gondolsz, hogy látszódjon, akkor egyáltalán nem.


Ha az ember minden kategóriában megfordul, mindenféle kérdésre válaszol, egy idő után beazonosítható lenne. Nem is konkrétan, de egy igen pontos képet lehetne róla összeállítani.

Ha van ismerőse az oldalon, az meg fel is ismerhetné.

Gondold végig milyen kategóriák vannak az oldalon. Mi minden adatot elmondasz magadról a válaszaidban.


A másik ami miatt nem, az meg, hogy annyiféle felhasználó van az oldalon. Vicceskedő, ügyefogyottabb...Kinek hiányzik, hogy ha az aranyeremről érdeklődök, következőleg valaki a társkeresésnél érdeklődjön alfelem hogyléte felől. Akár mert annyira poénosnak tartja, vagy akár mert bele sem gondol milyen kellemetlen szituba hoz.


Az ötlet viszont, hogy beazonosíthatóak legyenek az emberek, az nagyon is jó. Nem jó, hogy nem lehet tudni hányan írtak egy kérdés alá.

De ne a nicknév látszódjon akkor az anonim helyett. Hanem mondjuk kategóriánként legyen mindenkinek egy sorszáma.

2021. jún. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
választhatsz olyan nicket is, amit máshol nem használsz, hameg attól félsz , hogy felismernek, az már gáz.
2021. jún. 20. 21:11
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

#1 "Hanem mondjuk kategóriánként legyen mindenkinek egy sorszáma."

úgy hogy például egyéb kérdések kategóriába 3/3 000000 válasza?

2021. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

#3

Ha egyre gondolunk, akkor igen.

Úgy gondoltam, hogy ha az xsokadik felhasználó vagy az oldalon, ezért az Egyéb kérdések kategóriába ötmilliomodikként írsz, akkor te azzal a sorszámmal futsz ott.

Ha a Családi kapcsolatokba 15milliomodikként, akkor azzal a sorszámmal.

De persze lehetne kombinálni betűkkel is a számokat, hogy ne legyen 8-10 számjegyből álló hosszú. Hanem rövidebb így átláthatóbb.


De leganonimabb akkor maradna ha a kérdések alatt lenne besorszámozva az ember, de az sokkal nagyobb meló lenne az oldal számára gondolom. Bár ez lenne az igazi. És akkor mivel elsőként válaszoltam, akkor ezt a válaszomat is egyes sorszámúként írnám. Tehát az első lenne 1/4 1, ez pedig 4/4 1.


Kérdező, úgy látom te nem érted amit írtam, de nincs kedvem magyarázni. Ha gondolod olvasd el újra.

2021. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Es mi oldaná azt meg hogy valakinek lenne 10 profilja 10 néven?
2021. jún. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező az első válaszolónak igaza van. És ez mi? " Ha attól félsz hogy felismernek az már gáz"

Na akkor kérek tőled valamit. Ha mondjuk a magán èleteddel vagy a szexuális èleteddel probléma lenne és felénél olyanokat megkèrdezni akik ismernek, és hát kinosnak éreznéd akkor a gyakorin anonimkènt felteheted és anonim válaszolók válaszolnak. Milyen jó is lenne ha mondjuk anyukád felismernek vagy mondjuk a testvéred, kollègád hogy neked mi bajod van. Ezért gondolod meg mit írsz. Pár ember fèl megkèrdezni dolgokat és itt legalább megteheti, nem is értelek, ha valaki " veszekszik" a GYIK- on legyen benne anyi hogy odairja melyik választ írta melyikre, mindent meg lehet oldani.

2021. jún. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ennek az oldalnak pont az anonimitás adta szabadság a lényege. Nem tartanám jó ötletnek a felhasználói nevek kötelező megjelenítését több okból sem. Egyrészt ha valaki sok kérdést és választ ír ide, erre az oldalra, más felhasználók láthatnák a válaszai közötti összefüggéseket és alkothatnának egy képet arról, hogy ő valójában milyen ember is lehet. Ilyen helyzetben sokan már nem is mernének kényesebb témákban kérdezni vagy válaszolni, vagy pedig kamu profilokat regisztrálnának az anonimitásuk érdekében. Valószínűleg csökkenne az oldal népszerűsége is, kevesebb személy használná a Gyakori Kérdéseket. Ha mindenkinek látszódna a nickneve, valószínűleg néhány unatkozó troll elkezdene azzal szórakozni, hogy néhány számukra nem szimpatikus személynek minden válaszát sorozatosan lepontozná, arról pedig még nem is írtam, hogy az összes válaszunk alapján sokkal könnyebben felismerhetnének a közelünkben élő emberek minket. Azok a személyek pedig, akik sokat írtak erre az oldalra abban a hitben, hogy itt minden anonim módon történik, nagyon rosszul járnának, ha a nickneveik egyszer csak megjelennének. Valószínűleg a többség nem örülne a felhasználói nevek kötelező megjelenítésének.
2021. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem támogatom. Több okból is, például, hogy egy ideje van ez a szintezéses dolog, tehát például a válaszaid meghatározzák a jogosultságaid. Az anonimitás miatt nem lehet megtenni azt, hogy néhányan direkt rászállnak egy emberre a véleménye miatt, aztán direkt lebombázzák negatív értékelésekkel. Például ha írsz valamit a politika kategóriába névvel ellátva, biztos lesznek akik nem értenek egyet veled és szétszívatnak utána. No meg az oldal pont arra a koncepcióra épül, hogy amit a való életben nem mersz megkérdezni itt megkérdezheted, az anonimitás pedig erősíti ezt a koncepciót.
2021. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Én sem támogatnám főleg hogy elírtam a nicknevemet és elképzelhető hogy páran politikai tartalmúnak találnák
2021. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!