Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi van ha egy 16 éven aluli...

Mi van ha egy 16 éven aluli még akkor regisztált erre az oldalra, mikor nem jött még be ez az uniós törvény?

Figyelt kérdés
2021. júl. 18. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
18 ev alatt nem lehet regisztralni az oldalra hivatalosan - torvenytol fuggetlenul sem.
2021. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
16!!! bocs!
2021. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha jól emlékszem újra kellett nyilatkozni és egy csomó ilyen felhasználó akkor tiltásra került.
2021. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem volt nyilatkozat, a 2018. után regisztráltakra vezették be. Valójában egy már regisztrált 16 éven aluli tag nem használhatta volna tovább az oldalt, de nincs rá hiteles módszer, hogy ezt ellenőrizze az oldal (nem kérheti be a személyidet).
2021. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jo sokat lekellene taganom a korombol, hogy ujra 16 alatt legyek :)))
2021. júl. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
Van a GyakoriKerdeseknek a fiatalabb generaciohoz szolo oldala ... ugy hivjak GumiMaci Forum :)
2021. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Anno mikor bejött a szabály engem is tiltottak, igaz visszakaptam a profilom, de a leginkább meredek dolog az volt benne, hogy jó pár évvel korábban kiírtam egy kérdést, ahol még odaírtam a korom. Az alapján kaptam a tiltást. Hát akkor írtam egy mailt az oldalnak, hogy hát azóta már 18 is elmúltam, és akkor írták, hogy igaz, és visszaengedték a profilom.
2021. júl. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 2*Sü ***** válasza:
100%

> Mi van ha egy 16 éven aluli még akkor regisztált erre az oldalra, mikor nem jött még be ez az uniós törvény?


A törvény azt mondja ki, hogy minden adatkezelő egy 16 év alatti fiatal személyes adatait csak szülői felügyeletet gyakorló személy(ek) beleegyezésével tárolhat, kezelhet, illetve csak azokat az adatokat és olyan céllal, amire a szülő engedélyt adott. Teljesen mindegy, mikor regisztrált valaki, ha nem töltötte be a 16. életévét, a GYK nem kezelheti a személyes adatait. (Az email cím ilyen szempontból személyes adatnak számít.)


Az engedélyezés macerás, meg az oldal jellegéből fakadóan kérdéses. Biankó felhatalmazást nem adhat a szülő, az oldalnak meg kell nevezni, hogy pontosan milyen adatokat és mire használ. Viszont mivel az oldalon a fiatal megadhat ezen túl is magáról mindenféle adatot, így tényleg macerás ez a szülői engedély. Egyszerűbb kizárni a 16. évet be nem töltött felhasználókat. (Az oldalnak észszerű erőfeszítést kell tennie az életkor ellenőrzésére, tehát ha valaki nem töltötte be a 16. életévét, de úgy nyilatkozott a regisztrációnál, hogy igen, akkor az oldal moshatja a kezeit. Viszont ha kiderül, hogy valaki nem töltötte be a 16. életévét, akkor köteles az adatait törölni.)


#3 > Ha jól emlékszem újra kellett nyilatkozni és egy csomó ilyen felhasználó akkor tiltásra került.


Igen, én is emlékszem erre. Lehet, hogy sokaknak nem volt olyan feltűnő, de mikor a GYK is úgy alakította át a működést, hogy megfeleljen a GDPR-nak, akkor az oldal feltett egy kérdést, hogy elmúltál-e 16 éves.

2021. júl. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Tojni a zojrópai untató törvényeire!
2021. júl. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!