Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Melyik a jobb, itt a Gyakori...

Melyik a jobb, itt a Gyakori Kérdéseken: nyilvános nicknév vagy anonimitás? Miért azt választottad, amit?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb egy felhasználónál? Ti miért azt választották, amit?

2021. aug. 16. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Én anonim. Amikor a nevemmek voltam volt aki rám állt és ahol csak látta a nevem lepontozott. Azóta meg már megszoktam név nélkül
2021. aug. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Anonímként nagyobb a szája mindenkinek, ami nagyon sokszor kell is, ha olyan a téma. Mert így akkor ha valaki nagyon ráhívja magára a többieket, a későbbi előítéletek elkerülhetők. Tehát őszintébbnek lehet ilyen módon lenni.

Viszont ha valaki vállalja a nevét, még ha nem is igazi név, de akkor az alapján már úgy kb meg lehet ismerni az adott illetőt, ki tud alakulni egyfajta bizalom.

Én nagyon sokáig névtelenül használtam az oldalt, kaptam is néha az ívet rendesen. Aztán egyszer csak hirtelen felindulásból engedélyeztem a név megjelenítését, azóta érezhetően emberibb a helyzet.

2021. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Névvel egy idő után megismerik az embert, szerintem pont az az oldal lényege, hogy ne ismerjünk egymásra, ne ez alapján ítélkezzünk.
2021. aug. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagyok anonim, mert lehet.

Nekem fura is, hogy van, aki nem ezt választja. Általában észre sem szoktam venni, ha valakinek ki van írva a neve, mert egyrészt megszoktam, hogy a többségnek nincs, másrészt nem érdekel. A 2-esnél se vettem volna észre, ha nem írja. :)

Szerintem jó dolog, így nem lehet rászállni senkire, csak mert nem tetszik a véleménye, vagy épp mert tetszik.

2021. aug. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sajnos sok olyan ember van, aki képes egy emberre rászállni, mert valamiben ellentétes álláspontot képviselték. Szerintem is nagy pozitívum, hogy így objektívebben meg lehet ítélni, az illető válaszát. Az ember szókimondóbb is így, ezért a valódi véleménye jelenik meg az olyan kérdéseknél. Viszont hátránya, hogy nem lehet kiszűrni az általában haszontalan válaszokat adókat, trollokat és sok ember az illemet sem tartja be, ezért túlzottan szókimondó lesz.
2021. aug. 17. 01:06
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Aki egy bunkó állat, az nicknévvel is az lenne (ha nem lehetne anonim).

A trollokkal meg az a baj, hogy hiába jelentgetik őket, hiába bannolnák, hamar visszaregel, ha akar.


4.

2021. aug. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen kiírnám a nevem, de tényleg sok itt az olyan elembeteg, aki név alapján pontoz, még olvasás előtt.
2021. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Meglepett #2 véleménye, nekem is az volt a tapasztalat, hogy nicknév alapján voltam pontozva. Így is sokszor lepontoznak, mert "dislike" - ként használják az értékelést, és nem a hasznosságot nézik, de amíg a nevem kint volt, sokkal rosszabb volt az értékelésem. 10-15%ot tuti javult, amióta nincs kint név, pedig a stílusomon nem változtattam.
2021. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Anonim, bizonyos kényes/kellemetlen témájú kérdések miatt.

Pontozást sose nézek, mert tudomásul kell venni, hogy itt érzelmi alapon pontoznak az emberek, nem "szakmai" alapon. Én magam nem is nagyon szoktam használni ezeket a gombokat.

2021. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Anonimként jobban válaszolok kérdésekre. Névvel nem írnék olyan kérdésekhez amikben saját példa, saját tapasztalat a kérdés, vagy ezekkel lehet válaszolni. Hiába nem valós név, de az itt-ott elszórt infó a válaszokban, egész szép képet lehetne kapni az emberről.

Hisz itt apránként mindent leírunk magunkról.

2021. aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!