Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi értelme van egy valódi...

Mi értelme van egy valódi kérdés megválaszolásának itt? Ha a válaszadók válaszának hasznosságát nem a kérdező ítéli meg?

Figyelt kérdés

2021. aug. 23. 18:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle, kérdés formájában megjelent, a válaszértékelés módosításról álmodozó javaslat gyűlt már itt össze.

A valóság ezzel szemben az, hogy egyféle Gy.k. van; az pedig olyan, amilyen.

Vagy ráébredsz, vagy továbbra is képzelegsz arról, hogy mit változtatnál, ha megszereznéd a Gy.k. üzemeltetési jogát.

2021. aug. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

igen ez igaz, tehát ez utóbbi választ hasznosnak találom.

Mindenesetre tiszteletben tartom az eddigi szabályokat.

Persze ez továbbra sem álom amit kitaláltam mint opció. (Tehát, hogy a kérdező számára, a kérdés kiíratása előtt, legyen egy opció a kérdésére válaszolókat illetően, hogy értékelhessék-e a válaszolók egymást, vagy ne. Illetve egy opció, hogy a kérdés ne kerüljön a pontozási rendszerbe, mind a válaszoló, mind a kérdező részéről, így tiszteletben tartva azt aki nem akar részt venni semmilyen pontozásban.)

Nagyjából ennyi. :)

Ez nem álom, ez egy olyan opció, ami szerkeszthető, illetve létrehozható.

És egy olyan opció lenne, ami szerintem megnövelné a kérdést feltevők létszámát, illetve a válaszadók létszámát is, tekintettel az eddig a százalékos arány( nem realisztikus változatosságának folyamatára.

Persze ezt nem egy egyszerű felhasználó fogja eldönteni, és tudom, hogy ez plusz munka, új opciókat szerkeszteni.. De szerintem hihetetlen jó opció lenne, ugyanúgy mint a szavazós opció is, ami nekem igazából új de nagyon tetszik az is.

2021. aug. 24. 08:12
 13/29 A kérdező kommentje:
És egy olyan opció lenne, ami szerintem megnövelné a kérdést feltevők létszámát, illetve a válaszadók létszámát is, tekintettel az eddig a százalékos arány(néha)nem realisztikus változatosságának folyamatára.
2021. aug. 24. 08:14
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Induljunk ki abból, hogy a kérdező nem tudja a választ.

Ezek után max. azt tudja értékelni, hogy a válasz mennyire volt udvarias, vagy mennyire tetszett neki.

De ezek itt nem szempontok.

Igazából a kérdezőnek nem is kéne értékelnie, max. jelentenie, ha problémás a válasz.

2021. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Ok igazából már tudom a választ a kérdésemre, amit a fő kérdésemben feltettem.

A válasz:

Az értelme az, hogy egy komplex képet kapjak arról, hogy a Gy. K. oldalon ki mit gondol, illetve a háttérben ki hogyan gyűjt pontot.Tehát jobb nem elmerülni a részletekben, csak segíteni a válaszokkal, illetve megfigyelni, hogy számomra mi a legjobb válasz. 🙂

Köszönöm a válaszokat.

2021. aug. 24. 08:47
 16/29 anonim ***** válasza:
81%
Látod, ebből ismét az látszik, hogy fogalmad nincs, mire való ez az oldal valójában. Ebből kifolyólag használod nem rendeltetés szerűen, illetve várod el, hogy mások is az oldal eredeti céljától eltérően, a te téveszméid alapján használják azt. És még neked áll feljebb.
2021. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem Facebook vagy YouTube vagy valami hasonló oldal. Itt nem az az a lényeg, hogy NEKED tetszik-e az adott válasz, vagy hogy SZERINTED az hasznos-e (mikor gőzöd sincs az egészről). Itt az a lényeg, hogy helyes-e az adott válasz, vagy nem.


Tudod, mint a sulis témazáró. Van egy kérdés, arra a 30 diák ír jópár féle választ, de pontot csak az fog kapni rá, aki helyes választ írt. De a válasz nem attól lesz helyes, mert a diák annak hitte, és nem is attól, hogy a tanár helyesnek gondolta. Hanem attól, mert a tananyagban az van, vagy van hozzá valami hiteles forrás. (szakirodalom pl)

2021. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező értékel csak, a név látszódik, illetve az adott értékelés nem számít bele a pontokba. Na??? Ez lenne az igazán fair opció. lol. "


Nézd meg az első választ. Van rajta most 11 értékelés. 10 ember egyet értett a tartalmával és mondanivalójával, hasznosnak találta. Egyedül te pontoztad le, mert neked nem tetszik. A közösség értékelése alapján 94%-ban hasznos (jelenleg) a válasz. De ha rajtad múlik, akkor 0%-os lenne, ahogy az összes többi is, holott a 100% pont azt mutatja, hogy az emberek ezt támogatják, és ezzel értenek egyet.


Azt mondod, hogy a kérdezői teljhatalom dobja majd fel a válaszadási hajlandóságot és minőséget, pedig pont az ellenkezője történne vele. Az ilyen önkényes lepontozók (a kérdező nem hajlandó elfogadni a kritikát; vagy az ő álláspontjával nem egyező, de hasznos választ; vagy a kérdező szándékosan trollkodik és azért is negatívan értékel minden választ) miatt nemhogy nőne az aktivitás, de az emberek nem lennének hajlandók a 0%-ok gyűjtögetéséért válaszolni, és inkább akkor nem válaszolnak.


Így is a kérdező felé részrehajló a rendszer, mert egy kérdező a saját kérdése alá bármilyen hülyeséget vagy személyeskedő szöveget beírhat, és nem lehet őt értékelni. De ha egy válaszoló mer ellenvéleményt kifejteni, jár érte a 0% és minden következménye.

2021. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le egy hozzászólást sem. Számomra a lepontozás nem opció. Én megfigyelem csak a válaszokat. Amelyik hasznos azt értékelem természetesen.

Viszont mondom mégegyszer. Egy ember csinálhat 10 accountot is itt, hogy saját magát hasznosnak állítsa be. lol akkor ez mióta valós konplex kép a véleményeket illetően?

2021. aug. 24. 18:48
 20/29 A kérdező kommentje:
komplex*
2021. aug. 24. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!