Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az ilyen emberek a GYIK-en...

Az ilyen emberek a GYIK-en szándékosan ilyenek? Miért van tele ilyenekkel az oldal?

Figyelt kérdés

A GYIK-en a válaszolók több mint fele miért csak piszkálni tudja a kérdezőket? Egy csomó válasznál csak ítélkeznek a kérdező felett vagy értelmetlen válaszokat adnak vagy ahelyett, hogy segítenének neki, még jobban támadják. Biztos van olyan kérdés, ami komolyan hülyeség, de sokan simán bántják és tovább piszkálják a kérdezőt akkor is amikor egyébként az a kérdező teljesen normális kérdést tesz fel és láthatólag nem is vele van a gond. Vagy akár csak azért mert valamiről leírja a véleményét és abban semmi sértő szándék nincs, semmi megalázás, semmi bunkó megnyilvánulás, erre meg beképzeltnek állítják be és még trágár válaszokat is kap. Trágár válaszokat meg bántásokat mikor ő maga nem is bántott senkit.


Én is jártam már így és nagyon sok ilyen eset volt már.

Az ilyen válaszolók mit képzelnek?

Nekik ez miért jó? Egyszerűen ilyen a természetük?


A moderátorok miért nem foglalkoznak ezekkel?

Nem azért tesznek fel kérdéseket a kérdezők, hogy lecsessze őket valaki. Akinek nem tetszik a kérdés, görgessen tovább.



2022. jan. 22. 15:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában miért jó valakinek irl vagy neten ha bánt valakit? Ezer oka lehet. Elég furcsa ez a gyk közösségi szempontból. Sokan amolyan közösségi felületként használjám, feljönnek ide és szórakoznak, ki miként teszi ezt. De vannak normális válaszolók is. De mivel anonim szinte mindenki lehetetlen eldönteni mikor kit látsz.

Részemről ijesztő mikor azokat látom akik bele vannak zavarodva az anonimitásba a személyes kontaktus hiányában és azt hiszik ugyan azzal az emberrel találkoznak. Megpróbálnak összekapcsolni kérdezőket, válaszolókat akik ANONIM írnak mert találnak némi hasonlóságot. Az eszükbe nem jut, hogy egy másik ember hasonló kérdést tesz fel, állításuk szerint a megfogalmazásból meg az "írásból" megállapítják és komolyan is veszik magukat. Én hány ilyet kaptam, csak úgy linkelgettek be csomószor válaszolókat meg kérdéseket, ez én vagyok az én vagyok.. ez a személyes kontaktus hiánya és a gyk-n való "lógás" eredménye. Vigyázni kell és figyelmen kívűl hagyni ha trollkodnak vagy összefüggésbe hoznak mással. Egyébiránt lehet eszmefuttatásokba belemenni egy-egy témában, még akár értelmesen is szóval vannak itt normális emberek. Ne húzd fel magad.:)

2022. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, ez is nagyon jellemző amit te írsz. Hasonló ahhoz amikor kamunak mondanak egy kérdést, pedig lehet teljesen igaz, csak nem mindennapi. A szerencsétlen kérdező meg ahelyett, hogy normális választ kapna, csak vádakat kap.


Én azt sem értem, hogy miért azonosítanak be embereket egymással és mire fel annyira magabiztosak és tudják, hogy úgy van, ahogy mondják.


Igazad van, nem érdemes felhúzni magam ezen.

2022. jan. 22. 16:12
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

A kérdések igen jelentő része alkalmatlan a korrekt válaszra.

Példa: Hogyan jutok el Kelenföldre? Részletesen írjátok le.

Erre milyen felelet lehet adni?

Ha rákérdezek hogy honnan-hová és mivel, akkor trollkodásnak veszi. Meg lepontozzák. Te tudnál erre normális választ adni pontosítás nélkül?

Számtalan egyértelműen csak unatkozik az ember, vagy hülye.

Honnan veszem észre az orosz vonaton, hogy átmentünk Alaszkába? Ilyenek kétnaponta bukkannak fel.

Van pár folyton-folyvást ismétlődő kérdés, amit fel sem kellene tenni. Hogyan tudom törölni a kérdésem? Mikor jön meg a jogsim? A papírral már vezethetek? Mi az? Asztal, de nem szék? Mennyi az idő?

A Humor 90%-ban nyomokban sem tartalmaz vicces dolgot. Az Ezo 100%-ban végtelen butaságok tárháza.

Miért csak a válaszok zavarnak? A kérdésekkel minden rendben van?

2022. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
:(
2022. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Én*** legalábbis úgy gondolom, hogy ez egy ösztönös reakció mikor az ember huzamosabb ideig van fent itt gyk-n és nincs előtte se arc se név de mégis valamiféle közösségi oldalként használja az illető. Olyan lehet mintha magadban beszélgetnél ezért ösztönösen megpróbálod élőként elképzelni a "szöveget" amit olvasol hogy annál személyesebb legyen a beszélgetés meg esetleg azt eltudom képzelni, hogy alapból kijön az emberből a rosszindulat ezért is reagálnak eképp, hogy levezessék a feszültséget. De ezer oka lehet. Engem speciel érdekel a mai napig mi zajlik le más fejében. Egy csomó dologról beszélgetnék pszichológusokkal, pszichiáterekkel esetleg neurológusokkal, például ilyen esetekről! Szerintem izgalmas az emberi elme működése.:)
2022. jan. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Ja a másik meg a pontozás.. szomorú de rengeteget látok akiket mintha jobban érdekelne az, hogy jó pontszámot kapjon mint az, hogy helyes választ írjon vagy épp azt amit gondol, kitudja.
2022. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
A #3 nagyon jó peldákat írt, nem feltetlen a valaszolók a hibásak..
2022. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem állítom, hogy a kérdésekkel minden rendben van, de én tényleg nagyon gyakran látom, hogy teljesen normális kérdéseknél is szidják meg bántják a kérdezőt. Ha akarod, linkelek példákat, de rengeteg ilyen van.

Ráadásul a kérdésre nem is kötelező válaszolni. Ha nem tetszik neki valami és csak értelmetlenséget válaszol, mi értelme?

2022. jan. 22. 16:21
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha nagyobb a valaszolasi kenyszer mint a mondano tartalma, akkor ilyen valaszok szuletnek.


Sokan itt ulnek a gep elott, egymas utan porgetik a kerdeseket (beszelgetni szeretnenek), de a kerdesek nem szuletnek olyan gyorsan. Unatkoznak. Erre is valaszolt mar, arra is valaszolt mar ... tovabb keresi a megvalaszolni valokat de mivel nincs, odabofog valami hulyeseget.

2022. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk nem egyszer van az a helyzet is, hogy olyan a válasz amilyen a kérdés. Azért arról is lehetne egy misét írni, mikor tényleg sokan olyasmit képesek megkérdezni amit töredék idő és energia befektetésével egy sima kereséssel meglelne választ, aztán ha valaki pl oda meri írni, hogy Google, akkor még ráérősen beleköt, hogy micsoda dolog, holott ahelyett ha megfogadja a tanácsot a későbbiekben is hasznos lehet számára.
2022. jan. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!