Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A moderátorok miért hiszik...

A moderátorok miért hiszik azt, hogy egy egyszerű statikus IP bannal eltudják hallgatattni az embert?

Figyelt kérdés

#tiltás #IP cím ban
2022. márc. 17. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

- ennél többet úgyse tudnak tenni

- rengetegen még ezt se tudják kijátszani

2022. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
A moderátorok nem hisznek semmit. Van egy kiadott feladatuk, amit elvégeznek az alájuk rakott rendszerrel. Ha rendszer ennyire képes, mert ennyit tartottak elégségesnek (2006-ban), akkor nincs választási lehetőség, ezt használják.
2022. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Én még annó 90ben (na jó nem, de tényleg régen), kaptam ilyen ip bannt. Tényleg csak viccnek volt jó. Utána kaptam egy olyan bannt, hogy csak pislogtam.

A komplett eszközöm lett valahogy tiltva. Az ip cím mindegy volt. Ha csináltam gépen ott ment. Ha telefonon bejelentkeztem azzal a fiókkal, akkor tiltották egyből. Eszköz csere oldotta csak meg ezt a problémát. Mármint nem ezért cseréltem, de addig szívás volt. Sőt. 2 fiókot csináltam a gépen, beléptem telefonon tiltva lett, utána a gépemre is dobtak egy ilyen tiltást. Egyszerűen nem lehet mit kezdeni. Örülj, hogy csak ilyet kapsz még. Ha akarnak, hidd el tudnak ezek jobbat is.

2022. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3 Nagyon bagatell módon ki lehet játszani ezt az egészet de nem írom le, a sok jogosan tiltott gyökérre nincs szükség.
2022. márc. 17. 18:49
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

#4

A sima ip tiltást valóban nevetségesen egyszerű. Talán egy fél perces művelet mindennel együtt. De mint mondtam első pár alkalommal kaptam csak ilyet. Utána meg valami mac címes dolgot tilthattak. A publikus ip címem hiába lett más. Vagy telefonon is hiába mobilnet vagy wifi esetleg teljesen másik hálózat (koli) semmi nem számított. Eszköz csere oldotta csak meg a dolgot, mikor más lett a mac címem. Gépnél háló kártya kiment, utána lett cserélve, annál addig mindegy volt mit csináltam, a tiltás maradt.

De úgy látszik nem teljesen értetted meg azt amit írtam. Mivel aránylag korrekt kérdést tettél fel, azt hittem, hogy érteni fogod. Csak jelzem, nem vagyok digitális analfabéta. Meg hozzád hasonló módon nem is akartam belemenni abba, hogy mikkel próbálkoztam, de semmi.

Ja meg egyszer volt olyan, hogy véletlenül vpn-el jelentkeztem be az egyik fiókomba és már dobták is a tiltást. Nem is értettem a dolgot. De volt olyan is, azt mondjuk próbáltam volna érdeklődni az adminoktól is, hogy fiókomat a beépített törlés funkcióval töröltem, egyéb okokból. NEM TILTÁS, NEM SZABÁLYTALANSÁG, HANEM TÖRLÉS. Eltelt x hónap. Gondoltam regisztrálok egy új fiókot. Ekkor kapom a hiba üzenetet, hogy tiltva lettem. Írtam emailt, hogy saját magam töröltem, nem kerültem tiltásra, semmilyen szabálytalansagot nem csináltam. A régi rendszerben töröltem már fiókom és utána újra tudtam regisztrálni. Azonban a felület váltás után már valamiért azt írja, hogy tiltottak. Szóval írtam egy szép részletes levelet, felvázoltam a fenn álló problémát. Rákérdteztem, hogy ez hiba vagy már a törlést is tiltásnak veszi-e?? Erre vissza írnak, hogy a tiltást nem lehet vissza vonni. Na, ki voltam ezzel segítve. Mindegy. Megcsináltam. Csak szerettem volna érdeklődni, hogy most ez szándékos-e vagy valami bug. De szerintem fel se fogta a kérdést. Lehet ezek már nem olyanok, akik régebben olyan faca bannt tudtak dobni, hogy csak eszköz cserével lehessen regisztrálni ismét 😅

2022. márc. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Régen sem, most sem lehet eszközt bannolni.

Hogy te nem tudod kijátszani a bant, az a te informatikai felkészületlenségedet jelenti.

És egyébként így is van rendjén.

Az internet és a böngészők működésének általános ismerete elég ahhoz, hogy a gyíkhu bannolása (is) megkerülhető legyen. Nem ördöngősség, de szerencsére a mai oktatási rendszerben felcseperedett informatikai analfabéták számára épp elég.

Nem, nem kérek privátot, hogy hogyan kell. Elolvasás és válasz nélkül törlöm és blokkollak.

2022. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

#6

Értő olvasás megy??

Mint írtam, többször megoldottam már, mert tényleg pofon egyszerű. Akkor viszont valami más volt a dolog hátterében. Teljesen mindegy milyen hálózatról voltam fenn (mert ugye akkor is változik az ip), akkor is tiltott a rendszer. Míg ugyan azon a hálózaton lévő más eszközről engedett. De ha elmentem az eszközzel pl telefon másik hálózathoz ott se engedett semmit. Ettől jobban nem tudok magyarázni. Próbáld olvasgatni és értelmezni. Esetleg kezd el rajzolgatni azt amit olvastál, hátha segít. Ip címtől függetlenül hurcolásztam a tiltást.

2022. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Meg fogsz lepődni, de értem.

Neked fogalmad nincs, ez hogy lehetséges, mert nem értesz hozzá.

Egészen komikus, mikor tudatlanságod folytán próbálsz kigúnyolni valakit, aki - úgy tűnik - nagyságrendekkel felkészültebb a témában.

Csak bátran, hajrá.

Mintha azon erőlködnél, hogy márpedig levegőnél nehezebb géppel nem lehet repülni.

2022. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hiszik. Viszont nekik könnyebb/gyorsabb letiltani egy ip-t vagy profilt - mint újra regelni :)
2022. márc. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Na hát engem simán el tudnának hallgattatni. Félek is, férjem nehogy úgy döntsön, belemerül az itteni politizálásba...
2022. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!