Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van ez a bugyuta szabály...

Miért van ez a bugyuta szabály, hogy nem lehet egyes- vagy többesszám második személyben kérdést feltenni?

Figyelt kérdés

Régebben nem volt ilyen, kb. 3-4 éve van csak. Ilyenkor jön a figyelmeztetés, hogy ez nem csevegőoldal. De mégis milyen szabályozás ez már? Miért ne lehetne egyes- vagy többesszám második személyben tanácsot kérni vagy tapasztalatokat kérdezni?

A legutóbbi eset: Egy honlap nem akart nálam működni. Gondoltam, megkérdezem, hogy "Nálatok működik az xy oldal?" Erre jön ez, hogy ne kérdezzek többesszám második személyben, merthogy ez nem cseverészőoldal. Jobb híján "tinálatok"-kal tettem fel, úgy szerencsére (még?) lehet.

Vagy miért ne lehetne megkérdezni, hogy "Veletek történt már ilyen?" vagy hogy "Nektek mi volt a legjobb élményetek xy dologgal kapcsolatban?" vagy hogy "Ti mit csinálnátok xy helyzetben?".

Komolyan nem értem, mi a probléma ezzel. Külföldi kérdezős oldalakon nincs ilyen szabály.



2022. máj. 22. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Régen is volt ilyen (íratlan) szabály, részben azért, mert eldöntendő lesz a kérdés ha így teszed fel. Ezért is tiltott a "valaki", "tudja" szavak használata a kérdésben, mivel igen/nem válaszra fut ki a kérdés, és nem a konkrét kérdésre fognak válaszolni.

Az oldal pedig valóban nem csevegőoldal, hanem konkrét kérdésre konkrét válaszokat vár. A "Nektek mi volt a legjobb élményetek xy dologgal kapcsolatban?", "ti mit csinálnátok", "te hogy gondolod", "szerinted ez", "mi a véleményed erről" egyértelműen egy fórumba való beszélgetést kezdeményező felütés, és az ilyet törölhetik.


"Külföldi kérdezős oldalakon nincs ilyen szabály."

Ezen van. Nem értem miért releváns ez a kérdés szempontjából, hogy mások hogy csinálják. Ennek az oldalnak ez a szabálya, ezt várják el.

2022. máj. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értem, próbálnak fenntartani itt egy ilyen "hú itt aztán rend van" dolgot fenntartani, de pont az ellenkezője sül ki mindig a dologból.


Nekem is számos kérdésemet törölték már, hogy ez nem csevegőoldal.


De, akkor mi a lótúróért van privát üzenet funkció?


Érthetetlen.

2022. máj. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1: Erről az eldöntendő kérdéses maszlagról máshol leírtam már a véleményemet. A lényeg, hogy a "Valaki tud-e olyan filmet, amiben xy történik?"-típus kérdéseket csak az nem érti, aki nem akarja. Aki erre azt feleli, hogy "Valaki tud." az egyértelműen trollkodni akar.

És nem értem, tudtommal nincs olyan szabály, hogy nem lehet megkérdezni, hogy más mit csinálna xy helyzetben.

És akkor áruld el, hogy másképp tegyem fel azt a kérdést, hogy másnál is vacakol-e xy honlap?

2022. máj. 22. 11:01
 4/21 A kérdező kommentje:
2: Többek között arról van szó, hogy az oldalon vannak trollok, akik a trollkodást úgy élik ki, hogy játszák a hülyét egyes kérdéseknél, és dilettáns válaszokat adnak. De az oldal sajnos ahelyett, hogy találna valami praktikus módszert a végleges kitiltásukra, inkább olyan abszurd szabályokat hoz, amikben azt várják, hogy ezekhez a trollokhoz igazodjunk.
2022. máj. 22. 11:07
 5/21 anonim ***** válasza:
31%

Itt a kérdező a troll, és ő akarja megszabmi a szabályokat.

Teljesen mindegy kinek mi a véleménye, a szabályok ettől nem változnak.

2022. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5: Figyu, semmit nem szabok meg, az értetlenkedésemet fejezem ki valami kapcsán, és kérdezem, hogy mi a logika benne.
2022. máj. 22. 11:25
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Itt ez a szabály. Be kő tartani.

Ha nem tetszik, akkor meg be kő zárni az ablakot

Ennyi :D

2022. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
A tulajdonosok meg a moderátorok sokkal okosabbak, mint te! Nagyon hatékonyan, következetesen, célravezetően üzemeltetik az oldalt! Egyedül te értetlenkedsz!
2022. máj. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8: Aham, tehát akkor ezzel a hülye szabállyal színvonalassá válik az oldal.


Érdekes, hogy másutt nem látuk ilyet. Például Facebook-csoportokban. Ott miért nem hülyéskedik senki "Igen" és "Nem" válaszokkal, miért vágja le kapásból mindenki, hogy mit akar tudni a kérdező? Például:


Hollandiában élek, tagja vagyok különféle hollandiai magyarok csoportjainak. Ott rendszeresek a "Nektek mi a véleményetek..." és "Ti mit tennétek..."-kezdetű kérdések, és renszerint érdemi válaszok jönnek, senki nem tekinti úgy, hogy a postoló csevegni akar. Vagy valaki egy postban például megkérdezi, hogy "Valaki tud-e magyar fogorvost xy város közelében?". Erre érdekesmódon ajánlások és városnevek jönnek a kommentekben, senki nem hülyéskedik "Igen." és "Valaki tud." válaszokkal. Hozzáteszem, aki ezt tenné, az rövid időn belül páros lábbal kirúgva találná magát a csoportokból.


Nem kell itt ideologizálgatni a dilettanizmust, az oldal a végét járja, így ebben a formában én még max. 2 évet adok nekik.

2022. máj. 26. 09:43
 10/21 A kérdező kommentje:
10: Lehagytad az aláírásodat: egy troll.
2022. máj. 26. 10:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!