Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan eshetett ekkorát a...

Hogyan eshetett ekkorát a hasznossági százalékom?

Figyelt kérdés

Néhány napja regisztráltam az oldalra, tehát új tag vagyok még.


20 válaszom van csak és tegnap még 87%-ot írt a hasznossági százalékomra, most viszont már ezt írja:


"Válasz hasznossági százalékod legalább 40% (jelenleg 68%)"


Hogyan eshetett le 87-ről 68-ra egyik napról a másikra? Nem bírom felfogni hogyan jön ez ki. Visszanéztem az összes válaszomat és mindegyik 70% fölöttire van értékelve, a többség 80% fölött van. Az állatvédelem topikban van három válaszom, ami 0%-ra lett lehúzva, amit nem is értek, hogy miért, mert nem írtam semmi rosszat. Ennyit számítana ez a három darab lehúzott válasz? Most akkor nem is tudom már visszatornázni a hasznosságomat vagy hogyan működik ez? Jelentenem kéne a hivatalos email címre, hogy véleményem szerint indokolatlanul lettem lehúzva?



2022. jún. 11. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minél kevesebb válaszod van, annál jobban változhat az értékelése napról napra, mert kicsi a halmaz amiből számol az oldal. Ahogy egyre több válaszod lesz, úgy fogja majd ezeket a kilengéseket csökkenteni, a végén be is fog állni egy közel állandó értékre (majd az oldal sajátosságai miatt az már csak csökkenni fog).


"Jelentenem kéne a hivatalos email címre, hogy véleményem szerint indokolatlanul lettem lehúzva?"

Nem, mert ez nem tartozik a panaszkezelés vagy oldal működtetése körébe. Szabadon lehet a felhasználókat értékelni saját belátásod szerint, így nem értelmezhető az "indokolatlan" érv. Ezek szubjektív dolgok, és szerves része az oldalnak. Az, hogy a válaszod a te szubjektív megítélésed szerint hasznos, mások szubjektív megítélése szerint pedig nem, ebben egy harmadik fél nem fog és nem is tud igazságot tenni. Majd tapasztalni fogod, hogy a teljesen objektív, tényszerű, forrásanyaggal megerősített válaszodat le fogják 0%-ra húzni egyesek, mert ők úgy gondolják. És ez ellen senki nem tehet semmit.

2022. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na jó, de hogyan számolódik a összhasznosság? Mert ha összeadom az összes százalékot, amik a válaszaimnál vannak és leosztom a válaszaim számával, akkor nem jön ki a 68%. Valami módon súlyozva van?
2022. jún. 11. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs súlyozva. A hasznosnak értékelt válaszaid darabszámát viszonyítják az összes értékelt válaszod darabszámához.

Hasznosnak értékelt az a válaszod, amelyik 50%-100% tartományban van; zöld körben mutatják. (Ugyanúgy 1 darab hasznosnak számít az 50%-ra értékelt válasz, mint a 100%-ra értékelt.)


Jelentheted, hogy ’véleményed szerint indokolatlanul lettél lehúzva’, csak éppen semmi értelme. Értékelésnél arra a kérdésre lehet válaszolni, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?” Feleletválasztós lehetőség van, az értékelő jelölheti azt, hogy hasznos számára a válasz, vagy azt, hogy félig-meddig hasznos számára a válasz, vagy azt, hogy nem hasznos számára a válasz. Eszerint, te jobban tudod, hogy ki-ki számára mennyire hasznos a válaszod, mint ők maguk, és azt szeretnéd, hogy az üzemeltető döntsön úgy, hogy aki értékelt, azt másként értékelt, mint amilyen hasznú számára a válasz, és módosítsa, vagy törölje az értékelést.


Igen rosszul fogod magad érezni, ha ilyen elismerés-követelően folytatod.


A nagyobb mértékű százalékpont változás pedig egyszerű matematika.

Ha van 3 piros golyód és 1 kék golyód, akkor a pirosak aránya 3/4*100=75%. Ha 1 kék golyót hozzáteszel, akkor 3/5*100=60% lesz a pirosak aránya.

Ha van 30 piros golyód és 10 kék golyód, akkor a pirosak aránya 30/40*100=75%. Ha 1 kék golyót hozzáteszel, akkor 30/41*100=73,17%, egész számra kerekítve 73% lesz a pirosak aránya.

Ha van 300 piros golyód és 100 kék golyód, akkor a pirosak aránya 300/400*100=75%. Ha 1 kék golyót hozzáteszel, akkor 300/401*100=74,81%, egész számra kerekítve 75% marad a piros golyók aránya.

Ugyanolyan volt az arány, ugyanúgy 1 elemmel változott, mégis 15 százalékpont, majd 2 százalékpont, majd 0 százalékpont lett a romlás.

2022. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Feleletválasztós lehetőség van, az értékelő jelölheti azt, hogy hasznos számára a válasz, vagy azt, hogy félig-meddig hasznos számára a válasz, vagy azt, hogy nem hasznos számára a válasz."


Én viszont nem így érzem. Aki a kérdezőt elmondta mindenféle állatkínzónak, az mind 80% közelébe lett értékelve, holott a kérdésre nem adtak semmilyen választ, ami hasznos lenne, olyat meg pláne nem írtak le. Hármad magunkkal kb. írtunk a kérdésre konkrét választ, erre 0% közelébe értékeltek mindannyiunkat és még vitázni is megpróbáltak leállni velünk. Én nem úgy érzem, hogy a kérdés alatt bárki is a válasz hasznossága alapján értékelt volna.


"Igen rosszul fogod magad érezni, ha ilyen elismerés-követelően folytatod."


Nem várok tekintélyt magamnak, de azért szeretném ha értelmes tartományban tudnék maradni. Ha azt látja mindenki a nevem mellett, hogy van (lesz) mondjuk 2 vagy ne adj isten 1 zöld bigyó, akkor senki nem fog komolyan venni. Ha ennyire nem számítana ez, nem jelente semmit, akkor azt gondolom, hogy nem is lenne bevezetve ez a fícsör az oldalon.

2022. jún. 12. 01:20
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként azóta szintet léptem és úgy látom, hogy a szint megtartása a százalékhoz van kötve, már csak ezért sem mindegy (szerintem)... A szintekkel pedig plusz funkciókat kapok ahogy nézem.
2022. jún. 12. 01:22
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

"Hasznos számodra ez a válasz?"

Nem azt kérdezi az oldal, hogy a kérdésre válaszolt-e és arra hasznos választ adott-e, hanem hogy a TE számodra hasznos volt-e valaki válasza. Ha nem, le fog pontozni. Vannak, akik ezt szórakozásból, bosszúból, szemétségből is megcsinálják. Van olyan is, aki egy tucat fiókot beregisztrál és mindegyikkel leszavazza a többi embert és felpontozza a teljesen ugyanolyan saját válaszát, mert neki ez a kattanása.


Ezzel meg kell tanulni együtt élni, és lenyelni a mérgedet. Ez az oldal ilyen, és ha használni akarod, kénytelen vagy elfogadni ezeket a jelenségeket. Majd néhány hét után rá fogsz jönni, hogy mitől ilyen a közhangulat és a kérdések-válaszok minősége: mert aki nem bírja az igazságtalanságot, a kettős mércét a végtelen provokációt és a rendtartási tehetetlenséget már lelépett; és itt hagyta az oldalt azokra, akik ezt generálják.

2022. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!