Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Tisztelettel kérdem, a moderát...

Tisztelettel kérdem, a moderátorok nem ellenőrzik egymás itteni tevékenységét? A jelek szerint van, amelyik túllő a célon, szabályos válaszaimat olykor törli.

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve segítő válaszokat adok (néha én is vicces választ írok, mint oly sokan, ha olyan a kérdés, de majdnem mindig komoly és jó szándékú, segítő szándékú a válaszom.)


Volt például egy postai kérdés. Teljesen szabályos választ adtam, egy ötletet, hogyan lehetne megoldani a problémát. Hiába írtam email-t, egy moderátor visszaírt valami kamu válasszal, miszerint nem adtam megfejtést a kérdezőnek, pedig azt várt.

Ez nevetséges kifogás arra, miért törölte válaszom. Ugyanis ennyi erővel a hozzászólások legalább 85-90%-át törölni kellene AZ EGÉSZ(!) gyakorikérdések oldalról, ami marhaság volna. Annál a kérdésnél más is írt körülbelüli elképzelést, ahogy milliónyi más kérdésre is születnek puszta ötletelések, jó szándékból sokszor.


A moderátor nem kifogásolt mást, csak azt, hogy nem elég hozzáértő választ adtam a kérdésre és hozzátette, hogy ez azt jelenti: "trollkodtam". :DDD

...bocsánat, de keserűen nevetek... Én, aki több, mint egy éve (nem számolom, mióta), pl gyermeknevelés részen szaktudásom szerint válaszolok 1-2 év óta úgy, hogy olykor hozzá nem értők vita és érvelés helyett lepontoznak engem... Ennek ellenére jó szívvel és szaktudásommal még mindig segítek az aggódó szülőknek (bár emiatt már egyre ritkábban írok oda, hiszen kiderül utólag olykor, hogy troll a kérdező, és/vagy önigazoló a kérdése).


Ez a hozzáállás kettős mérce erősen, valamelyik moderátor részéről! Jó volna, ha leszállna rólam, és hagyná, hogy a tulajnak növelhessem én is az oldallátogatottságot, mivel én szívesen segítek itt válaszaimmal a kérdezőknek 1-2 év óta!


És legyenek már szívesek inkább a trollokat zaklatni, ne engem! Olyan nincs, hogy engem zaklatni van ideje egyes moderátoroknak, míg a rengetek trollból, vagy trágár, lekezelő válaszolóból meg jó, ha 5-ből 1-et törölnek, melyeket jelentek moderátoroknak, a többire meg nincs idejük! Ez önellentmondás részükről!


A legtöbb esetben, ha trollt jelzek, vagy ocsmányul beszélőt, a füle botját se mozdítja hónapokig egy moderátor se.


1-2 éve tapasztalom, hogy a "hülye vagy és elgorult a gyógyszered, te barom, mert csak!"-típusú válaszokat SZINTE SOHA NEM törlik, hiába jelölöm!


Érvelni nem tudó bunkó, lekezelően kommunikáló válaszolók simán garázdákodhatnak fölényesen, én meg ha tisztelettel érvelek, akkor örülhetek, ha nem törlik válaszom, a trolloké helyett...


Sok esetben hónapokkal is később sok esetben ellenőrzöm, törölték-e a VALÓBAN troll választ és nem törlik léegtöbbször ha jelentem, se a trágárokat.

Ez valami protekció? Ennyi véletlen nincs! Százával jeleztem már trágár és kötelekdő embereket, és hónapokig semmi hatása, talán 5-ből 1 esetben törtölték.


Sokszor minősíthetetlen hangnemben reagálnak jó szándékú ész érveimre egy adott kérdés kapcsán egyes válaszolók, de hiába nyomom a "jelentem" gombot, nem törlik.


Én meg ha megírom: "van egy ötletem, a postád mivel nem érkezett meg, kedves kérdező, esetleg nézz utána ennek, vagy annak satöbbi." - az ilyen típusú, kedves,segítő szándékú válaszomat bezzeg törlik, mondvacsinált okokkal! mintha azt írta volna emailben nekem a moderátor, hogy azért törölte, mert nem tetszik a képem neki... Teljesen mondvacsinált "érvekkel" seperte le az asztalról a csodálkozásomat, hoyg miért törölte segítő váalszom (nem ismételném, fentebb kifejtettem).


Mivel hiába írtam mail-t a postai kérdés kapcsán, azt most nem idézem, inkább egy másikat fogok idézni.


(Hadd ne idézzem ehelyett Besenyő Pistabácsi figuráját a Laár pour Laár Társulat színdarabjából, pedig azt kellene...)


1-2 napja történt megint egy eset, nos, annak linkjét már idézem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ismerkedes__egyeb-kerdesek__1..


Természetesen nem káptalan a fejem, hogy a (relatíve) sok válaszom tartalmát fejben tartsam, és nem is köteles a felhasználó másolatot készítenie minden válaszáról, de itt azt fogalmaztam meg kb 2 napja, hogy kb 35 éves kor felett a nők részéről a szülés már komolyabb kockázattal járhat, ezért érdekelne engem is, mint az előttem válaszolót (aki válaszát NEM törölték, pedig ennyi erővel őt is lehetne), hogy vajon a 20-35 éves nők többsége vajon miért nem nyitott pl 40-es férfiakkal való kapcsolatra, pedig logikus volna, hogy egy középkorú férfi se akarna szülési kockázatnak kitenni nőt, gyereket, pedig a 40 feletti férfiak is vágyhatnak gyerekere, pláne közös gyerekre, más szóval: m,iért muszáj egy 40-es pasinak MINDIG ÉS KIZÁRÓLAGOSAN 40-es, 50-es nőkkel párkapcsolatot kialakítania és gyereket vállalnia vajon?


Magától értetődően ez is egy kultőrált állásfoglalás volt részemről, korrekt megfogalmazásban.


Ennek a válaszomnak is hűlt helye. Miért?! Teljesen normálisan válaszoltam, előttem meg olyanok válaszoltak itt-ott, hogy a hajam égnek áll: "lefekszik milliomossal" és a többi...

Azok meg nincsenek törölve...


Többek között abból veszem észre, ha törölték adott válaszom, hogy sokszor bejelölöm a kérdést követésre amire válaszolok, és látom utólag, hogy hűlt helye a válaszomnak... De olykor a többi válaszomról is észlelem.


Nem mondom, hogy mindennaposan törlik válaszaim -az már igen durva dolog volna és igen feltűnő is volna, sőt, végletekig igazságtalan volna már velem szemben!-, na de rontják az arányom, igazságtalanul avval, hogy 1-2 havonta kiszúrja valamelyik modi egy adott szabályos, korrekt válaszom, mondván, hátha nem veszem észre a urpisságot, hogy szabályokhoz igazodó válaszomat törölte...


Továbbá érdekelne:


miért nem jelzi ki pl a rendszer, ha a moderátor törli egy válaszom? Az volna korrekt. Úgy szankcionálnak választörléskor, hogy mi felhanszálók ne vehessük észre, csak akkor, ha szemfülesek vagyunk... Ígyaztán többnyire nem reklamálunk, mert van, amikor észre se vesszük, ha törölnek. Volt már, akitől hallottam panaszt, nem értettel, miért romlott a %-aránya ezen az oldalon... Aztán utólag rájött, hogy sok válasza törölve lett. Nem is látjuk, ha törlik! Csak amikor néhány kérdésem törölve lett, azt jelezte ki a rendszer.



Legyenek kedvesek ránézni, melyik kollégájukra jellemző visszaélés, aki olykor ok nélkül pikkel rám. Mert lehet, hogy nem csak rám pikkel és ez nagyon nem korrekt így.


Miközben a trollokat többnyire szabadon engedik itt garázdálkodni, hiába jelentem moderátornak...


Megköszönném, ha nem csak én volnék korrekt, hanem MINDEN moderátor, legalább alap szinten.



2022. júl. 6. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt írd meg e-mailben nekik, itt a többi felhasználó válaszol, aki nem tud mit hozzátenni. Legfeljebb annyit, hogy ha nem csináltál erről a sok szövegről másolatot, akkor most mentsd el magadnak, mielőtt eltűnik a kérdés (merthogy a moderációt nyíltan kritizálni nem lehet).
2022. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Épp itt közöltem, hogy MÁR ÍRTAM moderátornak, aki nevetségesen lekezelő választ adott az egyik törölt kérdésem okára.

Arra visszaírtam ismét, hogy messzemenően nem kiegléítő a magyarázata, kérek szépen korrekt magyarázatot, de arra már nem írt vissza email-t (persze h nem, mivel ok nélkül törölte válaszom valamelyikük).


Ezt a "GYIK" elnevezésű szekciót is olvassák moderátorok, olykor írnak is ide. Remélem, végre a sokunkat aggasztó visszaéléseket megfékezik maguk között, vagy legalább érdemi válaszra méltatnak végre, mert ezek a problémák nem csak engem érintenek, hanem számos más felhasnzálót is.

2022. júl. 6. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

"m,iért muszáj egy 40-es pasinak MINDIG ÉS KIZÁRÓLAGOSAN 40-es, 50-es nőkkel párkapcsolatot kialakítania és gyereket vállalnia vajon?"

Ez mondjuk nem igaz. Így kulturált állásfoglalásnak sem mondható.

2022. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 18:21-es válaszoló, valóban így gondolod? De az, hogy "marha vagy, mert csak" - ez a típusú választ az, amiből már rengeteget jelentettem, és talán ha a 20%-át törölték. De az én válaszom az, ami "nem kulturált"??


De mutatok neked annál az idézett kérdésnél, ahol a fiatal nő kontra idős pasi volt a kérdés, ottani néhány választ - akkor ezek mi a manó mégis??:


"16 vagyok, ő 49.

Milliomosok.hu

Egyikünk sem árult zsákbamacskát, megmondtam mit kérek és ő is. Így fogadta."


Magyarán válaszolt egy önmagát prostituáló személy, hogy ő ezért vonzódik idősebbekhez, a pénzük miatt. Ez mégis mennyire kultúrált válasz...?


Vagy ez pl.:


"2, gondolom a fater is jól él miatta :'D"


Ez mégis mennyire válasz a kérdésre?? Semennyire. És mernnyire kultúrált? Az én válaszom mindenképp kultúráltabb.


Vagy íme annál a kérdésnél az előttem szóló, csak ugye az én válaszom már hiányzik onnan:


"Sokan elítélik a nagy korkülönbséget, de szerintem ha a biológiát nézzük, akkor rendben van. Miért is. Mert egy nő mindenben fejlettebb a húszas éveiben, mint egy vele egykorú fiú. Ezért lehet mondani, hogy a fizikai korkülönbséget, a szellemi egyenlítí ki. Már csak azt nem értem, hogy engem miért kerülnek a fiatalabb nők"


Többek között leírta, amit ezek után én magam is, csak én ki is fejtettem. Ő megfogalmazta, hogy a biológiát tekintve oké volna egy 40-es pasi + huszonéves nő.


Én meg hozzátettem, hogy 35 éves kor felett ORVOSI TÉNY, hogy a szülésnek biológiailag már komolyabb kockázata van, mint 35 éves kor alatt.


Mégis miért volna szabály szegő akkora válaszom??


Ennyi erővel az idézett váalszolóba is bele lehetne kötni, hogy udvariatlan, mert avval zárta, hogy nem érti, mért kerülik őt a fiatalabb nők... Bár természetesen nem én vagyok, aki belekötne. Úgy gondolom, ő is megírt egy normális véleményt, akárcsak én.

2022. júl. 6. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
A gyakorlatban nem a szabályzattól függ, hogy mit törölnek és mit nem, hanem hogy hányan jelentik. Jelenteni meg a legtöbben azt szokták, amivel nem értenek egyet.
2022. júl. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha valaki hinne a hetesnek, az azt is vegye számításba, hogy kutyahús beszerzése után érdeklődött, és a kutyákat **** idegesítőnek találja.
2022. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!