Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit gondoltok, a GYK-n egy...

Mit gondoltok, a GYK-n egy nap mennyi kérdés törlés és felhasználó kitiltás történik?

Figyelt kérdés

Mielőtt lecsesznétek: tudom, hogy pontos válasz erre nincs, azonban a rutinos GYK-zóktól kíváncsi lennék egy tippre, mit gondolnak.

Egy nap körülbelül átlag mennyi kérdést törölnek, és mennyi felhasználót tiltanak ki a moderátorok?



2022. júl. 18. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet megmondani, mert ehhez az összes beküldött kérdést meg kellene nyitni vagy legalább listázni, majd napról napra összevetni a mennyiségi különbségeket. Szintén minden egyes kérdés alatt minden egyes választ végig kellene kattintani hogy lásd a tiltott felhasználót. Ez napi átlag 1500 kérdés és 13 ezer válasz.

Csakhogy: nem minden kérdést törölnek a kiírás napján, és a törölt kérdések alatt nem fogja senki látni hogy melyik felhasználót tiltották. És mindezek mellett még az oldal anonim is, azt sem tudod összevetni, hogy X kérdés tiltott felhasználója egyezik-e Y kérdésével, ha el van rejtve a neve.


Marad a tippelgetés, aminek semmi értelme nincs. A konkrét adatokhoz pedig nem fér hozzá senki és nem publikus.

2022. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%
A kérdések folyamatos sorszámozást kapnak, ami látszik a kérdés URL-jében. (A te kérdésed a 11838713 sorszámot kapta.) Megnéztem, július 10-én 1476 kérdést tettek fel. Ezek között 57 kérdést töröltek. Ez a kérdéseknek kb. a 3,8–3,9%-a.
2022. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

2*Sü válaszából nem derül ki a módszer, nem tudom, hogy mennyire nehézkes, illetve, hogy egy átlag használó meg tudja-e csinálni?


Amíg elérhető volt a 𝐒𝐢𝐭𝐞𝐦𝐚𝐩, elég könnyű volt megnézni, hogy egy adott időszakban megjelent kérdések közül mennyit töröltek.


Egy darabig a lap alján volt: [link] , aztán egy ideig a Toplistából lehetett elérni, aztán eltűnt a weblapról, de a link ismeretében elérhető maradt.

A 2020. május 12-én történt jelentős változtatás óta nem érhető el; lehet, hogy nem is állítják elő. Legalábbis, én, nem találom.


A Sitemapban a kérdések sorszámuk szerint voltak listázva; nem voltak kategóriákra bontva. A főoldal helyett inkább ezt használtam, mert nem csak a főkategóriánkénti legfrissebb 3 kérdés látszott; ha valamelyik érdekelt, akkor rákattintással onnan is meg lehetett nyitni.

Ha a friss kérdések elérték a 300 darabszámot (a sorszámaik számítottak, nem az, hogy a törlések után mennyi maradt), akkor a következő csoportsorszám alá kerültek.

(Az 1-es csoportsorszám alatt voltak a friss kérdések, amelyek még nem érték el a fenti módon ismertetett 300 darabszámot; opcionálisan ez nyílt meg, olvashatók voltak a megjelenésük sorrendjében.

A 2-es csoportsorszám alatt volt az első 299 sorszámú kérdés; vagyis az 1.-től 299.-ig sorszámúak. Azok voltak láthatók, amelyeket nem töröltek.

A 3-as csoportsorszámtól már 300 kérdéssorszám tartozott egy-egy csoportsorszám alá. A 3-as megnyitáskor listázódtak a 300.-599.; a 4-es megnyitásakor a 600.-899. sorszámú kérdések. Persze, azok voltak láthatók, amelyeket nem töröltek.

Ismerve ezt a besorolást, könnyen kiszámolható volt, hogy egy adott sorszámú kérdés melyik csoportsorszám alatt van, az is, hogy ott hányadik. (Lehet, hogy a törölt kérdések miatt kicsit előbbre sorolódott, de pl. a csoport 275. kérdését akkor is a vége felé lehetett megtalálni.)


𝐀𝐦𝐢 𝐚 𝐒𝐢𝐭𝐞𝐦𝐚𝐩 é𝐬 𝐚 𝐤é𝐫𝐝é𝐬𝐞𝐝 ö𝐬𝐬𝐳𝐞𝐟ü𝐠𝐠é𝐬𝐞:

A csoportszámra kattintva, könnyű volt megszámoltatni, hogy a megjelenő listában hány kérdés van. Ha a 300 sorszámot magába foglaló listában 291 kérdés volt, akkor 9-et töröltek.

Az időszakot is könnyű volt megtudni: a lista első kérdésre kattintva, a kérdésnél látszott a megjelenésének időpontja. Ugyanígy, a lista utolsó kérdésére kattintva is.

Ha mondjuk napi átlagban 2400 kérdés jelent meg, akkor ez 8 csoportsorszámnyi kérdést jelentett. A 8 csoportszám alatt hiányzó kérdések összege a töröltek számát jelentette. (2400 kérdéshez képest, így törlési arány is számolható volt.) És a 8 közül az első csoportszám első kérdését megnyitva, majd a nyolcadik csoportszám utolsó kérdését megnyitva, pontosan látszott, hogy milyen két időpont közt lett adott mennyiség törölve.


[Akár a törölt kérdések sorszámát is ki lehetett deríteni.

Ha az egérmutatót a kérdéslistán, fentről le, húzta az ember, és nézte a böngésző által mutatott sorszámokat, akkor észrevehette, hogy pl. 27 sorszámvégződésű kérdés után, a következő sorban 29 végű van.

[link]

↑ Itt a 291204 sorszámú kérdést a 291206 sorszámú kérdés követi. Hiányzik a 291205 sorszámú kérdés. Törölték, nem érhető el.

Nem egy fontos dolog, de behatárolható az is, mikor jelenhetett meg.

A 291204 sorszámú kérdés 2009. jún. 22. 21:39-kor jelent meg: https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..

A 291206 sorszámú kérdés 2009. jún. 22. 21:40-kor jelent meg: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

(A linkjükben látszódik a sorszámuk.)]


Én, Sitemap nélkül, csak nehézkesen tudom megoldani egy időszakban megjelent kérdések számát, és különösen sok munkámba és időmbe telne a töröltek mennyiségét megállapítani.

2022. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:
92%

> 2*Sü válaszából nem derül ki a módszer


Akkor némi magyarázat. Minden kérdés URL-jében van egy főkategória név, majd két aláhúzás karakter, az alkategória neve, újabb két aláhúzás, majd a kérdésnek a sorszáma, illetve kötőjellel hozzátéve a kérdés szövege. (Nyilván ékezetmentesítve.)


Ennek a kérdésnek az URL-je:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1183871..


Ha ebben a sorszámot átírod, mondjuk 11838713-ról mondjuk 11838715-re (2-vel növelve), akkor átirányít az időben következő kérdése: https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__elelmiszerbolt..

(Nem kell átírni a fő- és alkategóriát, vagy a kérdés szövegét, ha létező kategórianeveket hagysz meg, és csak a sorszámot írod át, akkor is átirányít az adott sorszámú kérdésre.)


Nyilván a kérdések folyamatos sorszámozást kapnak az egész GYK egészét nézve (igen valószínű, hogy SQL-ben autoinc mezőről van szó). Így – bár a GYK ki fog dobni, ha túl sok lekérést csinálsz rövid idő alatt – végig lehetett nézni egy nap összes kérdését, hogy abból hány maradt meg. (Egy pár soros bash scriptet írtam erre.)

2022. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!