Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Bárhol is van olyan szabály,...

Bárhol is van olyan szabály, hogy csak olyat szabad itt kérdezni, amire már a google sem tudja a választ?

Figyelt kérdés
Agyf...t kapok a sok okoskodótól, amikor elkezdik kioktatni egy kérdésnél a kérdezőt, hogy a Google a barátod, meg, hogy ő bizony beütötte a "gugliba" és lám mennyi találat volt. Nem emlékszem, hogy bármiféle utalás vagy szabály vonatkozna arra, hogy csak akkor szabad itt kérdezni, ha a keresők már nem tudnak választ adni. Vagy tévedek?
2022. aug. 19. 19:01
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

Ez olyan, mint amikor ott állsz az üzletben az almák mellett, van minimum 5 féle; te a legolcsóbbra pályázol, viszont az árak össze-vissza vannak kiírva, úgyhogy gondolod kérsz egy kis segítséget a melletted álló eladótól: "Ööjónapot, tudna nekem segíteni? Ezek közül melyik az idared?" Erre a fickónak hirtelen lefagy a tekintete, de pár pillanat múlva megkapod a felettébb kimerítő és informatív választ, miszerint: "Ugh, hát-hát, ÚRISTEN, HÁT ODA VAN ÍRVA!", és mint aki jól végezte dolgát, otthagy téged.


(viccen kívül: amúgy igen, van, van egy olyan íratlan és értelmes szabály, hogy először megpróbálsz magad informálódni, és nem úgy mész be az obiba pl, hogy körül sem nézel, hanem rákérdezel, hogy csá, hol a kalapács? , miközben ott van előtted és rabolod más idejét, meg pl az interneten a tárhelyet, vagy mittoménmit, hanem magad is utána tudsz először nézni dolgoknak. Aztán ha nem találtad, akkor már van jogod másnak az idejét rabolni. Mindenkinek addig tart a szabadsága, amíg a másik szabadságát nem korlátozza. Ez főként a szabálysértésekre, bűncselekményekre igaz, de jó példa erre is.)

2022. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

nincs ilyen szabály.


DE!!!!


Áruld már el, miért jobb két-három percet eltölteni azzal, hogy kiválasztod itt a kategóriát, beírod a kérdést, aláírod a szószt, majd még a kulcsszavakat, és vársz.... Hogy hátha valaki arra jár, és válaszol rá... Ez kb. 10 perc.


Míg ha beírod a böngésző címsorába, 2 mp-en belül ott a válasz....

2022. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

... még egy félmondat: mert így kb. azt kéred a GYK közönségétől, hogy "guglizzátok már ki helyettem".


Ugyanis a kérdések többségére más is csak a G. segítségével tud választ adni.

2022. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
#1: remek az OBI-s példád! :)
2022. aug. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nem "rabolja" mások idejét, mert nem kötelesek válaszolni. Bármit lehet kérdezni, ami nem ütközik a szabályzatban leírtakkal. Az válaszol, akinek ideje, kedve van. Az pedig nem válasz, nem segítség, hogy "Google a barátod"...
2022. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
89%

5-ös, 1-es vagyok, nem értek egyet, mert ez netikai kérdés, nem pedig logikai. Logikailag persze, bárkit bármiről, élőben is meglehet kérdezni, úgyis meghalunk mi is és ő is és akkor már a lopott idő sem fog számítani, nem hogy a nemlopott. Bár az is idő, mire valaki elolvassa a kérdést, akkor már lopott tőle, vagy hogy plusz egy helyen megakad a szemed míg mást is kereshetsz vagy olvasnál. Valamint ha elmagyarázzák szerencsétlennek, hogy a gúgülön amúgy 5 perc kérdésírást spórolva megtalálhatta volna a választ, akkor negatív kritikát kap nevelő célzattal, ami életképesebbé teszi, önállóbbá, hogy meg tudja oldani a saját problémáit önállóan. Nyilván van az a szint amikor nem szégyen segítséget kérni - vagyis kell is, és nem szabad nem kérni belőle, de ezek nem azok a szintek.

Na meg amúgy vannak olyan kérdések, amiket ha gugliba beírsz gyakorin már minimum 1x de leginkább 3x már feltették, akkor azt sem találod meg, újra ugyanazt meg kiírni nem szabad ugyebár, de nyilván nem fogja tudni, a nem tudás pedig nem mentesít a bűn alól, és ha guglizott volna, azt ismegtalálta volna. 20milliószor ki lehetne írni akkor azt a kérdést, hogy kell letiltani valakit facen, ahelyett, hogy megpróbálná megcsinálni, vagy pl ma nekem a laptopom nem ismerte fel a több éves külső HDDmet, írhattam volna ki egyből hogy jajjj valaki!!! közben 2 perc alatt gugli és ott is volt 3 megoldás, amiből 1 működött, és még csak válaszra sem kellett várnom, sőt tanultam több ember hibáiból! :)

2022. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

Lustaság.

Az sem pozitív dolog.

2022. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Lustaság?? A gugliba be kell írni 1-2 szót. Egy kérdés kiírásához meg végig kell kattintgatni 3 oldalt. :D
2022. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ez a vicc, hogy sokszor pont többet " dolgozik " itt a kérdéssel mint amennyi időbe és energiába telik rákeresni.

Múltkor pl valaki egy adott üdítő árát képes volt megkérdezni, aztán konkrétan szó szerint annyit csináltam hogy kijelöltem a kérdésben a nevét és felhúztam a keresősávba. Aztán ott volt egymás alatt 3-4 nagy boltnak a reklámja, mellette az árral...

2022. aug. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én emiatt nem kérdeztem 3 éve semmit, de előtte sem sokat. Sok régi kérdésemre nem kaptam érdemi választ, csak kötözködést, pedig nem Google-ban megtalálható kérdéseket tettem fel. Mostanában már inkább rákeresek több helyen, hogy van-e hasonló témájú kérdés, általában ha nem is ugyanaz, de nagyon hasonlókat találok. Mivel már elég régen működik a Gyakori, szinte mindenről volt már itt kérdés.
2022. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!