Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha teljesen lemegy a pipám,...

Ha teljesen lemegy a pipám, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

Vannak kategóriák, ahol a jó válaszokat lepontozzák, pedig hitelesítem a mondanivalómat szakemberek által írt cikkekkel/videókkal. Sőt, ebben a bizonyos kategóriában már alig van ember akinek 50%-os lenne a lepontozása. Olyan sokáig 5 pipás voltam (3 évig), most 2 hónap alatt lement 3-ra.


Ennek a fordítottja, ha kiírok egy kérdést, orbitálisan nagy hülyeségeket válaszolnak, fogom a fejemet, hogy mennyire nem tudnak néhányan gondolkodni.


Ha lemennek a pipáim kibannolnak az oldalról? Én tényleg élveztem ezt az oldalt 1-2 éve, de úgy érzem egyre rosszabb… csak én érzek így?



2022. nov. 28. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha leesik a válaszadási hasznosság százalékod, az egy dologra van közvetlenül hatással: a felhasználói fiókod szintjére.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szintek

Itt le van írva (bal menüsor teteje, felhasználóneved mellett), hogy mekkora százalékot kell elérned hogy az adott szintbe tartozz. Nem jár automatikus bannolás a rossz eredményért, ha az csak mások bosszúja miatt történik (+ nem jelentik, nem moderálják), de a alacsonyabb szintre kerülve vagy ott ragadva a fiókod korlátozása is nagyobb mértékű lesz.


Ha valaki szándékosan trollkodik és direkt ad rossz válaszokat az oldalon, akkor hamarabb fogják jelenteni ezeket a válaszokat és emiatt tiltást kapni, mint hogy leessen a százalékos aránya.

2022. nov. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a rendes vagy/és intelligens ember. Offline és online-n is.


Ritka az értelmes emberek egy helyen fellelése.


Mindig is így volt.


Az interneten pedig sokan élik ki frusztrációjukat, mert tudják (tudatosan vagy tudat alatt), hogy nem vonják őket felelósségre s gyáva, embertelen módon bánhatnak másokkal...


Ez az utóbbi évtizedben egyre jobban elfajul.


Volt, hogy egy kisgyerek kérdezte milyen a rajza...

Kort nem írt, csak bedobta a képet.


Minden vulgáris, ostoba olyanokat írt, hogy én csak néztem, "te jó ég!"


Senki fejébe meg se fogalmazódott a kérdés:

Hány éves is a kérdező...


A népet meg leszidtam... Viselkedjenek, még ha arctalanul is vagyunk jelen.

Főleg, hogy valószínű olyanok írnak úgy, akik se agyban, személyiségben nem produkálnak, alkotásban pedig max a pálcikaembert tudják lerajzolni.


Azaz véleményt formálnak, tudást, tehetséget, mihezértést már nem igazán...


Online bántalmaztak verbálisan egy kérdés alatt egy kisgyereket...


A szóhasználat pedig abszolúte megengedhetetlen volt.

Kortól nemtől függetlenül.


Gondolkodom, hogy itt hagyom a gyakorit... Gyomrom fordul fel a nem százasoktól, de mi lesz pl az említett kisgyerekhez hasonló cipőkben járókkal, a maradék rendes emberek kis csoportjával?


Lehet a huszonéves hölgy lesz az utolsó, akinek segítek rajzhoz ideális gépet összehozni, mert nekem kezd sok lenni az emberek zömének ostobasága.

2022. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára láttál már olyan válaszokat, ahol a válaszíró kék sávjában nincs pipás kör.

• Itt a 2-es és 6-os válasz ilyen: https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__elelmiszerek__..

• Itt az 5-ös válasz ilyen: https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__1..

• Itt a 2-es és 14-es válasz ilyen: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


A pipás körök azt mutatják, hogy a válasz írójának abban a főkategóriában mennyi a válaszadási százaléka. Ugyanannak a felhasználónak más főkategóriákban lehet nagyon más a válaszadási százaléka. Van jónéhány főkategória, ahol, ha választ írnék, nálam sem jelennének meg a pipás körök, mert sose válaszoltam, nem lehet ott annyi értékelt válaszom, amennyi alapján meghatároznák a válaszadási százalékom.

(A Gy. k. következetlen az ezzel kapcsolatos fogalmak terén. Bal szélen „Főkategóriák”-nak nevezi: Állatok, Családi kapcsolatok, Egészség stb.-t. Ugyanezeket a „Toplistás helyezéseid”-ben kategóriáknak, ahogy a 30 napos toplista alján is ez áll: „A toplistákat kategóriánként is megtekintheted: Állatok, Családi kapcsolatok, Egészség,” stb.)


┌─ ✎ „Olyan sokáig 5 pipás voltam (3 évig), most 2 hónap alatt lement 3-ra.”

Egy adott (fő)kategóriában. Az össz válaszadási százalékoddal ez csak akkor egyezik, ha csak abban a kategóriában vannak értékelt válaszaid; illetve, akkor befolyásolja mástól erőteljesebben az össz százalékod, ha az értékelt válaszaid nagy hányada ott van.

Egyébként, a „3 pipa” (3 teljes sötétzöld kör bennük 1-1 teljes fehér pipával) 51%-60% tartományban levő válaszadási százalékot mutat.

Ha ebben a tartományban van az össz válaszadási százalékod is, amennyiben eléri az 55%-ot, akkor efelől 4. jogosultsági szinten is lehetsz. A legmagasabb jogosultsági szinthez képest annyi az eltérés, hogy két kérdéskiírás közt legalább 15 perc helyett legalább 30 percet kell várnod. A 3. jogosultsági szinthez elég a 40%-os össz válaszadási százalék is. Nyilván, eltérően használjuk a Gy. k.-t, de számomra semmilyen korlátozást nem jelentene, hogy két kérdés kiírása közt 45 percet kell várni, 15 percenként „csak” 8 privát üzenetet lehet írni, és maximum 20 kedvenc kategória állítható be. ─┘


┌─ ✎ „Sőt, ebben a bizonyos kategóriában már alig van ember akinek 50%-os lenne a lepontozása.”

Elnézést kérek, de ez számomra zavaros. Attól eltekintve, hogy a GY. k.-n használó nem tud pontozni, ez mit jelent?

Mivel a pipákról szól a kérdésed, azt jelenti, hogy abban a kategóriában alig van olyan, hogy a válaszoknál legalább két és fél sötétzöldre színezett kör jelenik meg, bennük 2 teljesen fehér és egy félig fehér pipával?

Vagy hogy a válaszok értékelései alig néhány esetben érnek el legalább 50%-ot?

Melyik ez a kategória? Bizonyára van ilyen, ha írod, de én még nem láttam olyat, ahol ezek bármelyike jellemző lenne. De könnyen lehet, hogy nem találtam ki, mire is gondoltál, mikor ezt írtad. ─┘

2022. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!