Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Jól látom, hogy ha a trágár,...

Jól látom, hogy ha a trágár, vagy uszító szavakat úgy írják ki a kérdezők a gyk-n, hogy egyes betűit kicsillagozzák, akkor hiába jelentik a jóérzésű magyar emberek, a moderátorok akkor is kint hagyják?

Figyelt kérdés
Mitől nem tekintik trágárnak / uszítónak / rasszistának, ha a hülye is látja, hogy trágár uszító netán rasszista a szó, csak éppen egy-egy betűje helyett a gyáva kérdező *-ot ír?
2023. máj. 29. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Eltelt már 24 óra a jelentés óta? Nincs nons-stop moderáció az oldalon, egy esti jelentést lehet reggelig nem is lát senki, akkor azt 8-10 órán belül törölni sem fogják.
2023. máj. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
számos esetet láthatunk, és igen, ahol én már jelentettem, ott többször 24 óra is eltelt.
2023. máj. 29. 01:03
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Hetek után is marad. Es sajnos bizonyos eseteket nem is tekintenek annak.

Pl. ha valaki Ez nagyon jó! helyett azt írja, hogy ez nagyon (ferfi nemi szerv), nem trágár. Én ezeket jelenteni szoktam, de soha nem törlik. Az elrontottam trágár változatát sem.

2023. máj. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

A közlés szándéka és szövegkörnyezet sem mindegy. Az előző példa alapján is látszik, hogy az öncélú káromkodást törlik csak (nélküle is közölhető lett volna a mondanivaló, és a használatának célja mások megsértése), ezért nem is számít minden káromkodásnak, csak mert része egy önmagában vulgáris szó. Extrém prüdéria lenne megcsonkolni a nyelvet emiatt.

Nagy különbség van aközött, hogy "hülyeségeket beszélsz", vagy "hülye vagy". Az első egy érvelési mód arra, hogy nem értesz egyet a mondandóval, míg a második egy közvetlen személyeskedő sértés. Hiba lenne mindkettőt törölni.

2023. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem a közlés szándékától függetlenül egy trágár szó trágár. Nem a "hülye" zavaró, teljesen más súlyú szavakról beszélek.

07:46 Értem, ez hasznos meglátás volt, mert akkor itt ezen az oldalon bátran a szövegkörnyezettől függően van trágárságtűrő és trágárságot nem tűrő szövegkörnyezet és cél.

Megfontolom, hogy ezután én is így használjam ezután az oldalt. Saját felelősségemre. Meglátjuk...


Egyébként törölték már kérdésemet egy egyáltalán nem trágár szóra hivatkozva, amikor valakit idéztem. És még csak az eredeti szövegkörnyezetben sem volt még célzás szinten sem trágár. Gondolom az oldal szerkesztője aznap rossz lábbal kelt fel. Ugyanis a pontosan ugyanazt a szót ugyanolyan szövegkörnyezetben, és még csak nem is másokat idézve kiírt kérdések nem voltak törölve. De ez már gy másik téma lenne.

2023. máj. 29. 12:41
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen kemény kritika: „a hülye is látja, hogy trágár uszító netán rasszista a szó” „hiába jelentik a jóérzésű magyar emberek, a moderátorok akkor is kint hagyják”.


Kinek, kinek más a lelkülete. Számomra a h betűvel kezdődő, ékezetes magánhangzót és kétjegyű mássalhangzót is tartalmazó, e betűre végződő szó használata is durva, visszatetsző. Nem is használom ezt sem, pláne erőteljesebbeket, így nem kerülhetek olyan, lelkemet sanyargató helyzetbe, hogy az én ilyen szót – akárcsak idézetként – tartalmazó írásomat törlik, sok másét, szerintem erőteljesebb szóhasználat miatt sem.


Bár magammal szemben ez a határ, kénytelen vagyok szembesülni azzal, hogy a nagyon trágár szavak igencsak elterjedtek; életkortól, nemtől, társadalmi helyzettől függetlenül. Ha ez van, ez van; nem tudok egy lavinát megállítani.


Nem jelentgetek ugyan ilyenek miatt sem kérdést, sem választ, de belegondolva; ha tenném, akkor is helyén kezelném. A jelentési lehetőség egy figyelemfelhívás az üzemeltető intézkedésre jogosult képviselője felé; ő dönti el, hogy a kétségemet merre sorolja: megerősíti, vagy elutasítja.

2023. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Felhívnám a drága wannabe-házmester fórumtársak figyelmét hogy összekeverik a moderálást a cenzúrával. A moderátor dolga az hogy törölje a destruktív és öncélúan trágár hozzászólásokat. Ha a csillagozott "csúnya" szavak miatt törölni kellene komplett (de amúgy hasznos) válaszokat azzal az oldal fő funkcionalitása sérülne és tényleg reggeltől estig dübörögne a CENZÚRA. Meg amúgy is, ne legyetek már ennyire túl***érzékenykék, mert rögtön el***sírom magam *** :))
2023. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!