Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy kérdésnél két, egymásal szöges ellentétben lévő válasz mindegyike 100%-ban hasznos az értékelők szerint?

Figyelt kérdés
Informatika a szakterületem, több éves tapasztalattal rendelkezem e téren. Informatikai jellegű kérdésekre szoktam válaszolni. Egy kérdésnél azt tapasztaltam, hogy a válasz hibás, semmiképpen nem oldja meg a problémát. (A válasz még nem volt értékelve.) Beírtam a helyes, hangsúlyozom: szakmailag helyes választ, amely teljes egészében kizárja az előző válaszban foglaltakat. A választ elküldtem, majd később visszatértem, megnézni további sorsát. Egyik válasz sem volt még értékelve. Frissítettem az oldalt, és ekkor ért a meglepetés: mindkét válasz 100%-ban hasznos volt! Feltételezem, egy ember értékelte mindkét választ, mivel elég kicsi az esélye, hogy 5 másodperc alatt két ember két választ értékel. Arra lennék kíváncsi, hogy mi jár az ilyen emberek fejében? Aki ért a témához, vagy hasonló problémával küzd, vagy küzdött, az nagyon hamar beláthatja, hogy az első válasz nem működik. Ha nem ért a dologhoz, akkor gondolhatja működő megoldásnak, de ha nem ért a dologhoz, hogyan értékelheti felelősségteljesen hasznosnak, vagy nem hasznosnak? Így megtévesztik azokat, akiknek szükségük lenne a megoldásra. Személy szerint bevezetném, hogy amennyiben valakinek nincs bizonyos témakörben megfelelő "múltja", azaz például 80%-nál magasabbaránya, az ne értékelhessen abban a témakörben. Valamennyivel kevesebb értékelés lenne, de az arányok pontosabban tükröznék a hasznosságot. Most szélsőséges esetben végigmehetnék például a mai válaszokon, mindegyikre nyomok egy "hasznos"-t, nekem megvan a pontom, jó helyem lesz a toplistán, az érdeklődőknek pedig főhet a fejük. A javaslat technikailag megvalósítható lenne, de mivel nincs tapasztalatom, hogy is van a dolog a százalékokkal, ez csak egy apró javaslat.
2008. febr. 20. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha az van, amit írsz, és ez jár az értékelők fejében, akkor tévednek, mert nem azért jár pont, ha valaki hasznosnak ítél válaszokat, csak ha hasznos válaszokat ítél hasznosnak. Ha ellenkezőleg értékel, mint a többség, akkor pontlevonással sújtjuk.

Azt, hogy csak a múlttal rendelkezők tudjanak értékelni, nem szeretnénk bevezetni.

2008. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A jelenlegi is jó megoldás, de nem tudtam, hogy így működik. Remélem sokan elolvassák ezt.
2008. febr. 21. 13:03
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ha ellenkezőleg értékel, mint a többség, akkor pontlevonással sújtjuk. "


Hát ez nagyon jó megoldás... Így lesz, hogy egy bolond százat csinál. Tehát választanom kell. Jófej akarok lenni, vagy annak akarok látszani. Mert ha nem értek egyet egy nyilvánvalóan hülyeség válasszal, akkor döntenem kell, hogy azt hasznosnak ítélem-e (jófejnek látszok), vagy nem hasznosnak (jófej vagyok). Szar a rendszer. Én jófej leszek, és inkább a kérdezőt tartom szem előtt, mint a hülye értékeléseket. Ez esetben viszont mi értelme is van az értékelésnek?

2010. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!