Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért írtok ilyen borzalmasan?

Miért írtok ilyen borzalmasan?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, sokszor már szó szerint idegesít.


Rendben elismerem, én is gyorsan írok, néha elhagyok egy-egy betűt, vagy egyszerre kettőt nyomok le. De ilyeneket, hogy: kapnák, ügyebár, evvel, avval, nem lehet félre nyomni, főleg, ha kétszer vagy egy mondatában többször is helytelenül ragoz, az nem a véletlennek tudható be. Mert jó, hogy az ember máshogy beszél, sokszor helytelenül, mert könnyebben esik a szájának, vagy csak tájszólással, de attól még ha leírja az adott szót, akkor annak helyesen kellene szerepelnie nem? A másik ami kiakaszt, hogy miért nem lehet kiírni a szavakat? Letörne a kezed, ha azt írnád, hogy pillanat, hogy, vagyok stb, miért kell vok-olni meg h-zni? Jó tudom, most divat a bu-ziskodás is, de azért ez mégis csak az anyanyelved nem? (Figyelted? Ez volt a lényeg!) Most ilyen apróságokra, mint az ien, mien és "j vagy ly" helyes alkalmazása már nem is annyira tűnik fel, de szúraja a szemem. Azt, hogy ehhez, ahhoz két h, az meg aztán végképp nem követelmény. De mondjuk legalább a személynevek nagy kezdőbetűvel történő írását alkalmazzuk már, ne alázzunk meg valakit azzal, hogy csupa kis betűvel írjuk a nevét!

És miért kell angolul beszélni? LOL? Mi az az XD? Nevetséges...

De ha annyira nem megy valami, akkor van helyesírás ellenőrző. Kapcsold be, vagy CTRL+C-->CTRL+V a szövegszerkesztőbe, aztán csókolom, máris kellemesebb a szemnek. Nem értem ez miért jó valakinek, vagy csak ennyire tróger?


19 ♂


2011. júl. 29. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
igen, ezen én is sokszor gondolkodom, elhiszem, hogy gyorsan akar írni valamit, hogy el ne felejtse, de utána legalább leellenőrizhetné
2011. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mért ne?


hogy írtad a korod után azt a kis f@szjelet?

2011. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt nem f*szjelnek nevezik...
2011. júl. 31. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
de én igen (előző voltam)
2011. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már boccs, hogy beleszólok, de az "XD" nem egy angol kifejezés rövidítése. Ugyanolyan hangulatot kifejező fej(smiley, csak gondolom így neked nem tetszik), mint a :), vagy a :( esetleg a :D . Hát EZ az XD.

De a többiben egyet értek veled.

2011. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!