Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért muszáj erőltetni a...

Miért muszáj erőltetni a válaszadást, ha csak annyira tellik, hogy "beszéljétek meg"?

Figyelt kérdés
Szerelmes kérdéseknél olvasom igen gyakran, és az én kérdéseimre is érkezett ilyen válasz. Ha valaki merne, vagy akarna róla beszélni az "illetékessel", az már megtette volna. Nem azért fogja megtenni, mert itt azt mondják neki. A kis beltenyészet meg 100%-olja egymást a semmitmondó válaszokért. Ennyire jó mellébeszélni? Mert ez nem segítség, azt elárulhatom. Legalábbis nekem semmiképpen...
2008. máj. 23. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem azért tudják csak ezt tanácsolni, mert egyátalán nem ismernek téged, és abból a néhány sorból úgy kb. semmi nem derül ki. Nehéz így jó tanácsot adni látatlanba...
2008. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek, hogy nehéz. Viszont ezzel nem könnyít a dolgon. Gyakorlatilag annyi, mintha nem is válaszolt volna. Más kérdés, hogy nagyon specializált esetekben valóban nincs érdelme vadidegeneket kérdezni. Szimpátiáért meg ott vannak a barátnők, meg a lelkisegély vonal.
2008. máj. 23. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, tévedsz.

Ha sokan egybehangzóan mondják, hogy meg kell beszélni a dolgokat, az elbillentheti a mérleg nyelvét a kérdezőben, és tartást is adhat neki. Tehát ezek ilyenkor hasznos válaszok.

Egyébként pedig tényleg jobb részletesen leírni a kérdést - ugyanis akkor több és jobb tanács érkezik.

2008. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is, nagyon sok ember van, (lehet, hogy te nem), aki beszélgetés nélkül szeretné megoldani a problémáit.

Én is szoktam azt írni, hogy beszéljétek meg, de ált úgy, hogy azt is leírom, hogyan, miként kéne közölni az adott problémát az illetővel. Sokan pedig azért nem beszélnek a társukkal, mert nem tudják, hogyan mondja el a problámát a párjának, hogy az ne veszekedjen rá rögtön, és meg is értse, mi az ami bántja.

2008. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert többnyire ez a megoldás, amikor a pároddal van gond.
2008. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a 3. válaszadó vagyok. Módosítanék. én is felírtam egy kérdést, de lehet, h rosszu fogalmaztam, v nem tom, de csak annyit kaptam, h beszéljük meg. Írtam, ezen a részen már rég túl vagyunk...
2008. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!