Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért vannak szabályok az...

Miért vannak szabályok az oldalon, ha nem kell őket betartani?

Figyelt kérdés

1. Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!

2. Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!

3. Ne írd be még egyszer ugyanazt, amit egyszer már előtted valaki beírt!

4. Ügyelj a helyesírási hibák elkerülésére!

5. Ugye ellenőrizted, hogy ezt még senki nem kérdezte meg előtted, amit tudni szeretnél?

6. Ne írj csupa nagy betűvel, ez netikett vétség! Az ilyen kérdések értesítés nélkül törölve lesznek.

7. Fenntartjuk a jogot, hogy válaszodat (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük

ezek az oldal szabályai.

1. az OFF rendszeres

2. csomóan visszakérdeznek, vagy "engem is érdekelne"

3. ebből is van jó sok, és nem csak 1-2 perc eltéréssel, hanem amikor 100%, hogy a válaszoló látta az előző választ

4. helyesírás? katasztrófa némelyeknél! tudom, hogy nem lehet mindig mindenkit kijavítani, de 1-2 törlés után megeröltetnék magukat

5. ugyanabból a kérdésből 2naponta jelenik meg 1 példány, főleg szexuális kategóriában, de tényleg

6. egy, vagy két felhasználó rendszeresen rátenyerel a shift-re, és nagyon jól érzi magát így

7. ilyenre még nem láttam példát, bár ez a legkevésbé feltűnő dolog.

amit itt leírtam, mind rendszeresen fordul elő. kellenek szabályok így?


2008. máj. 25. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert különben a kérdésírók és válaszadók 80%-a nem írna ide. A fáradtságot nem sokan vették, hogy a szabályokat elolvassák (mint ahogy a többség sose olvas el semmit, mert olvasni minek). Amúgy a csupanagybetűvelírókat én már páros lábbal rúgdostam volna ki innen, mert egyszerűen szörnyen idegesítő. Ha kérdést írnak ki így, azt átírják, de válaszban is szörnyű. Ja, és ugyan azt a kérdést nem csak a szerelem, szex kategóriában, hanem a gyerekvállalás, nevelés kategóriában is állandóan felteszik, volt olyan, hogy egy hétig kb. minden nap kétszer kérdezte meg valaki, hogy mit vigyen majd szüléshez a kórházba, meg hasonlók. Szerintem eszükbe sem jut a keresőt használni, és aki ezt megemlíti, az a bunkó paraszt.

Hát, szerintem az a baj, hogy az emberek többsége nem egészen mondható intelligensnek, és annyit nem tesznek meg, hogy egy két szabályt elolvassanak egyáltalán.

2008. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is hasonlóképpen gondolom. Viszont akkor lenne egy dolog! Hiányozna nekünk az a deviáns 80% válaszoló? Nekem aligha! Tudom, hogy a moderátorok sincsenek itt minden percben, és hogy van elég dolguk, de egy-két precedens értékű helyreigazítás megtenné a magáét. Mert ha ez így folytatódik, akkor le fog zülleni ez az oldal.
2008. máj. 25. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésed eleve hibás. A szabályzatot bekell tartani. Az már más, hogy a felhasználók nem tartják be. Ezért kéne moderálni az oldalt. :)
2008. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha be kellene tartani, betartanák. Mivel nem TARTATJÁK be, nem is tartják be. A kérdésemnek semmi baja. Ha nem érte, ne minősítsd légyszíves
2008. máj. 25. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki moderált már interaktív weboldalt, ráadásul olyat, amin naponta több ezer ember megfordul, és közülük több ezer ember az új látogató, tudja, hogy ez nem egy olyan, mint mondjuk egy újság szerkesztése, hogy ha jól csinálod, a végén minden klappolni fog. A szabályok iránymutatóak, szeretnénk, ha betartanák őket a felhasználók, de tudjuk, hogy ennyi emberből mindig akad olyan, aki nem olvassa el, ha elolvasta, a válaszadás és kérdéskiírás hevében elfelejti mit olvasott, illetve elolvasta, de fittyet hány rá. Moderátorként csak a kirívó eseteket büntetjük, mert egyrészt nincs kapacitásunk, mindenkinek a sarkában lenni, másrészt ez nem egy újságszerkesztés, ahol csak a vérprofi végtermék maradhat, hanem egy sokak által szerkesztett segítségnyújtó portál, ami naponta formálódik és a felhasználók töltik meg élettel.

Ezt leszámítva a kérdéseket illetően komoly moderálás folyik, bár az ismétlődő kérdések törölgetését már feladtuk egy ideje. Pl. nagyon sok munkánk elmegy arra pl., hogy a félrekategorizált kérdéseket a megfelelő helyre pakoljuk, illetve hogy ha ugyanaz a személy írja ki ugyanazt a kérdést többször, azt általában töröljük. Arról nem is beszélve, hogy az idióta, kamu kérdésekkel és azt kiírókkal is elbánunk.


Rengeteg felhasználót kellett már kitiltani ide nem illő viselkedésért a portál történelme során, illetve azért, mert a szabályok megszegése miatti figyelmeztetésünket semmibe vették. Csak hát ez olyan dolog, ami többnyire a háttérben folyik, az oldalt böngészve ti nem sokat láthattok belőle. A kitiltásokat követően még nem fog a másik sokezer felhasználó a fejéhez kapni, mivel nap mint nap jönnek újak, mindig is elő fognak fordulni szabálysértések.

2008. máj. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A moderálás megy, tudom, nekem is tűnt már el válaszom.


Erre tulajdonképp büszke vagyok.

2010. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"ez olyan dolog, ami többnyire a háttérben folyik"

Esetleg kitehetnétek egy statisztikát:

- kitiltott felhasználók száma,

- áthelyezett, javított kérdések száma,

- törölt kérdések száma,

- ezekből az e hetiek.


Talán ebben is lenne némi visszatartó erő.

2010. aug. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!