Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek itt "pofára" pontoznak?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom hogy sokszor semmi összefüggés nincs a válasz hasznossága és a százalék között. Ha írok valamit ami tényleg építö jellegü, a kérdezö meg a köszöni, neki hasznos, aztán jön pár fogyatékos, aki lepontozza, mert mondjuk szerepelt a válasz kifejtésében olyan, ami nekik nem tetszik.

A másik meg az, ha írok valamit megmondóemberként, nincs semmi tartalma, és látom hogy 100%-ig hasznos.

Ennyire szubjektívek vagyunk?


2015. júl. 31. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, s a kérdezők is ennyire nem olvassák el a szabályzatot. Ezt a kérdést naponta felteszi valaki, de a válasz mindig ugyanaz. A saját kérdésedet lényegében meg is válaszoltad.
2015. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, én napi szinten nézem az aktuális kérdéseket, még egyszer sem láttam.

De majd legközelebb azt teszem fel, válasz helyett miért érzik úgy hogy kiokítani meg letorkolni kell az embereket.

Gondolom ezt is megkiérdezik naponta.

Gondolom azért mert kisebbségi komplexusuk van, sikertelenek ezért ezen élik ki magukat. :)

2015. júl. 31. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem. Én azért járok ide, hogy segítsek, ha tudok. De nagyon unalmas mindig előröl kezdeni az ezerszer megválaszoltakat.


De tessék:

Igen, itt nem a hasznos kérdés a felértékelt, hanem a népszerű. Vannak rovatok, amelyben minél nagyobb baromságot ír valaki, annál magasabbra értékelt a válasz.

Aztán van olyan, hogy egy válaszod hetekig is akár 100%-on áll, egyszer csak azt veszed észre, hogy lement a felére. A kérdés is pihen, de valaki unaloműzésből végignyom egy rakat kérdést.

Tipikus kérdés a lepontozáshoz:

1. Hogyan lehetnék vérfarkas?

Jó válasz: sehogy

Rossz válasz: bármi, csak nem sehogy.

Értékelés: sehogy 0%, marhaság 100%

2. Kell a lecsóba cékla?

Jó válasz: nem

Rossz válasz: ha neked úgy ízlik, miért ne?

Találd ki, melyik lesz felértékelve!

2015. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ok,ez egyértlemü. De mondok példát.


Valaki azon siránkozik gyerekként 15 évesen hogy nem engedik pestre, mit tegyen.


Válaszom: pestre ugyan nem vágytam soha, de pl. hogy a balatonra eljuthassak, így és így oldottam meg ennyi idösen.


Persze hogy jól le lett pontozva, pedig segítö szándékú Volt, akár hasznos is. Csak gondolom sokaknak bökte a csörét hogy valaki nem esik hasra attól hogy a fövárosba menni.

2015. júl. 31. 11:17
 6/8 szántóvető ***** válasza:
83%

nem pontozhatnak pofára mert 90%-ban nem látható a válaszadók felhasználóneve.mindazonáltal logikát ne keress a pontozóbírákban.soxor én is +lepődök hogy a válaszom hasznos.máskor meg egy regényt írok 0% hasznossággal,másvalaki ugyanerre a kérdésre 1-2 szavas választ ad és a válasz 100% hasznos.a legrosszabb a politika rovat,ott pártszimpátia szerint pontoznak.talán ott kijelenthető hogy "pofára" megy a pontozás.

szóval törődj bele,a százalékokkal meg ne foglalkozz.

2015. júl. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5: Ez jó. Igen, mondod, hogy naponta felteszik, és beillesztesz egy februári, meg egy rakat 2014-es kérdést.:D


Kb. másfél hónapja regisztáraltam.

2015. júl. 31. 14:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem mondta, hanem írta. Más, nem én. (Láthatod, hogy 1. válasz írója – aki ezt írta, és nyílván nem szó szerint értette - hasznossági százaléka eltér az enyémtől.)


Attól, hogy másfél hónapja regisztráltál, használhatod a GY.K. keresőjét (is).


Aki régebben használja az oldalt, az keresés nélkül is találkozhatott már sok ilyen kérdéssel.


De, akkor a frissebbek:


VII. 23. http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__7055468-..


VI. 21. http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__6961524-..


VI. 12. http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__6936533-..


A találati lista arra szolgál, hogy sokkal több választ olvashass a kérdésed témájában, mint amit itt remélhetsz.

2015. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!