Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha a toplistán két embernek...

Ha a toplistán két embernek ugyanannyi pontja van, akkor mitől függ hogy melyik van előrébb?

Figyelt kérdés

2015. aug. 31. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először látható adatok alapján próbáltam feltételezéseimet összevetni a toplistákkal, de arra jutottam, hogy nem ezek alapján alakítják ki a sorrendet.

Viszont, azt kiderítettem, hogy a felhasználókhoz tartozó valamilyen állandó, de a felhasználók számára nem látható adat szerint rendeznek. (Ilyen lehet, például, a regisztráció időpontja.)


1) Egy gyenge ötlet volt a felhasználónév szerinti névsor. Gyorsan átlátható, hogy nem ezt alkalmazzák.


2) Aztán arra gondoltam, hogy a 3 tevékenység között sorrendet állítottak fel. Pl.: előbbre kerül a válaszért legtöbb pontot kapó, pontegyenlőség esetén a kérdés kiírásért több pontot kapó, ha mindkettő egyezik, akkor az értékelésért több pontot kapó. (Mindhárom egyezése esetén: bármi.) A példabeli, illetve, bármilyen más, ilyen elvű besorolás kizárt, ez is hamar látható, a toplisták nézegetésekor.


3) Összevetettem egymást követő napok toplistáit, itt, az „Egyéb” kategóriában.

3)a) Azt találtam, hogy a csillag jelű, nem változó pontszámúak, egymáshoz viszonyított sorrendje változatlan maradt.

3)b) Ezután, a változók közül, olyanokat figyeltem, akik adott napon azonos pontszámúak, és előző nap is azonos volt a pontszámuk; bár más érték.

Az ő pontszámaik, akár csökkentek, akár nőttek; megmaradt az előző napi egymáshoz viszonyított sorrendjük, de különböző helyekre ékelődtek be az új pontszámukkal.

Példák: (előző napi pontszám/előző napi sorszám → új napi pontszám/új napi sorszám formában; felhasználó név nélkül):

———–––

20/248 → 30/151

20/250 → 30/152

———–––

24/205 → 21/223

24/212 → 21/236

24/213 → 21/238

———–––

5/1053 → 15/310

5/1152 → 15/330

5/1203 → 15/337

———–––

15/391 → 12/443

15/399 → 12/456

———–––

9/512 → 12/422

9/542 → 12/432

9/552 → 12/438

———–––


Tehát a felhasználók között van egy állandó sorrend. Így megmarad a sorrendjük, ha azonos pontszám után másik azonos pontszámuk lesz; de a „távolságuk” változhat, aszerint, hogy a bizonyos állandó, meghatározó „sorszámuk” hogyan viszonyul az egyező új pontszámúakéhoz.


Járulékosan kiderült számomra, hogy a nyilak nem a helyezésszám változás, hanem a pontszám változás mértékére utalnak. (Ugyanis, 100 helyezésnél is nagyobb változás esetén volt 1 nyíl; és 25 helyezés változásnál is volt 2 nyíl.)

1-5 pontszám változás: 1 nyíl,

6-10 pontszám változás: 2 nyíl,

11- pontszám változás: 3 nyíl.

2015. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
A betyárját, Te nagyon ráérsz és nagyon tudsz!.:)
2015. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra céloztál, hogy sok időt kellet ráfordítanom; tévedsz. Nem kézzel-szemmel végeztem az összevetéseket; 500 felhasználós listákkal ez csaknem lehetetlen lett volna.
2015. okt. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!