Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Milyen alapon rakják a kérdése...

Milyen alapon rakják a kérdésem másik kategóriába?

Figyelt kérdés

Először is: megfontolt alapon választottam kategóriát. Lehet, máshova is illik, de én úgy gondolom, oda jobban illett, ahova először tettem.

Másodszor: jött néhány nagyokos, sok értelmetlen dolgot írt, hőbörgött, hogy milyen kategóriában van a kérdés, engem minősített. Most mi ez, hogy a trollok kérésére minden meggondolás nélkül átrakják teljesen szabadon egy másik kategóriába?


A fontosabb, hogy ilyenkor a kérdés kiírójának is lehetne egy gomb, amivel kéri, hogy rakják vissza a kérdését. Vagy maga a kérdező is kérhetné egy gombnyomással, hogy rakják át másik kategóriába, mert véletlenül rossz helyre írta ki.

Körülményes, hogy az ember emailt írjon emiatt, a trolloknak meg ott van a gomb.


2016. okt. 29. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

"Milyen alapon rakják a kérdésem másik kategóriába?"

Azon az alapon, hogy oda illik.


"Először is: megfontolt alapon választottam kategóriát."

Hozzád hasonlóan sokan írnak ki kérdést téves kategóriába.


"Lehet, máshova is illik, de én úgy gondolom, oda jobban illett, ahova először tettem."

A moderátorok meg nem úgy gondolják.


"Másodszor: jött néhány nagyokos, sok értelmetlen dolgot írt, hőbörgött, hogy milyen kategóriában van a kérdés, engem minősített."

Lehet jelezni egy kattintással, hogy a válaszuk nem odaillő. Törölni fogják.


"Most mi ez, hogy a trollok kérésére minden meggondolás nélkül átrakják teljesen szabadon egy másik kategóriába?"

Mi az, hogy minden meggondolás nélkül? A moderátor eldönti a felhasználók jelzése alapján, hogy megfelelő kategóriában van-e a kérdés. Ez alapján dönt, nem az alapján, hogy ki kit nevez trollnak.


"A fontosabb, hogy ilyenkor a kérdés kiírójának is lehetne egy gomb, amivel kéri, hogy rakják vissza a kérdését."

És a trolloknak is mégegy, ohgy kérjék, hogy decsakazértseittlegyen.


"Vagy maga a kérdező is kérhetné egy gombnyomással, hogy rakják át másik kategóriába, mert véletlenül rossz helyre írta ki."

Ha már a kérdező nem veszi a fáradságot, hogy egy gombnyomással a helyes kategóriába írja ki a kérdését, akkor legyen annyi energia benne, hogy további pár gombnyomással ír egy emailt.


"Körülményes, hogy az ember emailt írjon emiatt, a trolloknak meg ott van a gomb."

Egyrészt mocskosul lekezelő és visszatetsző a hozzáállásod, ahogy minden egyes válaszolót letrollozol csak azért, mert te nem a megfelelő kategóriába akarod kiírni a kérdésedet. Másrészt adott neked a lehetőség, hoyg minden körülményeskedés nélkül a megfelelő kategóriába írd ki a kérdésedet. Ha ezzel nem élsz, akkor méltóztass egy emailt dobni a modiknak, hogy miért is való a te kérdésed másik kategóriába.

2016. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Több szempontból nem értek egyet:


Egyrészt azt se tudod, melyik kérdésről volt szó. De a moderátorok jobban tudják szerinted a dolgokat. Vannak határesetek, ilyenkor lehetne rugalmasabbnak lenni. A moderátorok sem mindent tudó emberek, és lehet, valaki jobban tud valamit náluk adott esetben, ami nem szégyen, sőt, emberi, ha elismerik.


Kattintással jelölni, hogy a trollok válasza odavaló? Hát az nagyon sokat ér, ők nem is értesülnek róla, még arról se, ha törlik a kérdést, nem hogy valami szankcióval járna, amit csinálnak.


Rendben, hogy a trolloknak van egy jelzésük, de nekem is volt egy jelzésem azzal, hogy milyen kategóriába raktam a kérdést. Milyen alapon erősebb a felhasználók döntése erről? feltételezem, azok jelölték a kérdésem, akik odaírogatták a trollkodásaikat is. Ha én szánok egy kategóriát a kérdésemnek, annak semmi jelzésértéke nincs?

Tudom, nagyon nehéz a helyembe képzelned magad, de mit szólnál, ha lenne egy kérdésed, odaírogatnák, hogy milyen hülye vagy, mert nem oda írtad ki, ahova szerintük kell, és átkerül máshova?


Szeretném elárulni, a kérdés kiírója tévedhet. Lehet, több kategóriát is olvas, és véletlenül rossz helyre írja ki a kérdést. Ha csak ennyi neked a felhasználó, hogy "nem veszi a fáradságot", akkor ... arra mit mondjak? Mégis mit képzelsz magadról, ezzel a lekezeléssel, hozzááállással?


Másrészt nem neveztem mindenkit trollnak, hanem azt a néhány felhasználót, akik odaírkálták a dolgaikat.


Nem tudom, ki vagy, aki válaszoltál, de baromi lekezelő vagy és nagyon nem teszik a stílusod. Játszod a nagyokost és hogy jól megmondod a kis felhasználónak, hogy mit hogyan kell. Közben azért tévedésekkel is tele vagy. Jó lenne, ha kicsit változtatnál a nagy lekezelő stílusodon.

Nem tudom, ki vagy, de feltételezem, nem az oldal üzemeltetői közül egy, mert ha még pénzt is kapsz a lekezelő stílusodért, az lenne csak a valami.

De abban nagyon jó vagy, hogy az összes érvemet "megdöntsd", legalábbis úgy felforgass mindent, hogy az jöjjön le, mindent én tudok rosszul, akkor is, ha nincs mindennek valóságalapja, amit írsz.

A lepontozást megadtam neked, megérdemelted.

2016. okt. 30. 02:48
 3/8 anonim ***** válasza:

"Egyrészt azt se tudod, melyik kérdésről volt szó."

Honnan is tudnám, hiszen nem árulod el.


"De a moderátorok jobban tudják szerinted a dolgokat."

Minden bizonnyal.


"Vannak határesetek, ilyenkor lehetne rugalmasabbnak lenni."

Természetesen vannak határesetek, ezekben az esetekben a moderátor hatásköre eldönteni, megfelelő helyen van-e a kérdés. Hidd el, ha úgy látja, hoyg jó helyen van, nem fogja áthelyezni. Nincs kényszerítve rá.


"A moderátorok sem mindent tudó emberek, és lehet, valaki jobban tud valamit náluk adott esetben, ami nem szégyen, sőt, emberi, ha elismerik."

Nem kell mindentudónak lenni ahhoz, hoyg az ember eldöntse, a matekházidnak a szexualitás kategóriában van-e a helye. Ha mégis úgy érzed, tévednek, akkor nem itt kell hisztizni, hanem írni egy emailt és megindokolni, miért érzed úgy, hogy oda való a kérdésed, ahova kiírtad. A moderátor is ember, és el fogja ismerni, ha téved - és visszateszi a kérdésedet. Vagy úgy dönt, nincs igazad. Ezt pedig neked kéne elfogadni - te azonban meg sem próbálod meggyőzni az igazadról.


"Kattintással jelölni, hogy a trollok válasza odavaló? Hát az nagyon sokat ér, ők nem is értesülnek róla, még arról se, ha törlik a kérdést, nem hogy valami szankcióval járna, amit csinálnak."

Az ember nem azért jelenti azt, hogy rossz kategóriában van a kérdésed, mert érdekli a szankció. Azért jelenti, mert szeretne egy tiszta, átlátható weboldalt. Csak te fogod fel személyes sértésként azt, hogy áthelyezik a kérdésedet. Mellesleg letrollozol mindenkit, aki jelenti, hogy rossz helyre került ki egy kérdés, pedig lássuk be, az esetek nagy részében jogos a jelentés.


"Rendben, hogy a trolloknak van egy jelzésük, de nekem is volt egy jelzésem azzal, hogy milyen kategóriába raktam a kérdést."

Továbbra sem trollokról beszélünk, hanem felhasználókról. Azt pedig be kell látnod, hogy a téves kategóriában elhelyezett kérdések jelentős része tévedésből, vagy szándékos figyelemfelkeltésből kerül a téves kategóriába.


"Milyen alapon erősebb a felhasználók döntése erről?"

Nem győzöm hangsúlyozni, bár úgy tűnik nem akarod megérteni: nem a felhasználók döntenek. A moderátor dönt moderátori irányelvek alapján.


"feltételezem, azok jelölték a kérdésem, akik odaírogatták a trollkodásaikat is."

Ebben ne legyél biztos: sokan jelentenek téves kategóriában lévő kérdést anélkül, hogy beszólnának. Te mégis ocsmány módon letrollozod őket.


"Ha én szánok egy kategóriát a kérdésemnek, annak semmi jelzésértéke nincs?"

De van. Ahogy írod: jelzés értéke van. A moderátor azonban nem tudja, hogy véletlenül avagy szándékosan került-e oda a kérdés, így amikor jelzés érkezik, elbírálja azt. És akár véletlen akár szándékos, ha nem odavaló, áthelyezi. A matekházinak akkor sincs helye a szexualitás kategóriában, ha te nagyon akarod.


"Tudom, nagyon nehéz a helyembe képzelned magad, de mit szólnál, ha lenne egy kérdésed, odaírogatnák, hogy milyen hülye vagy, mert nem oda írtad ki, ahova szerintük kell, és átkerül máshova?"

Megmondom, mit tennék: leszarnám a trollokat, nyomnék egy reportot és elgondolkodnék azon, vajon igaza van-e a moderátornak, hogy áthelyezte a kérdésemet. Ha úgy érezném, nincs, akkor dobnék neki egy emailt egy egy soros magyarázattal. Ehelyett te mit teszel? Itt hisztizel, és le merem fogadni, még mindig nem írtál a modiknak.


"Szeretném elárulni, a kérdés kiírója tévedhet. Lehet, több kategóriát is olvas, és véletlenül rossz helyre írja ki a kérdést."

Pontosan így van. És szerinterd a moderátor honnan fogja tudni, hogy te tévedésből, trollkodásból vagy jószándékkal írtad a kérdésedet oda, ahova?


"Ha csak ennyi neked a felhasználó, hogy "nem veszi a fáradságot", akkor ... arra mit mondjak?"

A felhasználó nem az isten. Nem csak jogai vannak, kötelességei is. Ezen felül lehetne benne egy csöppnyi józan ész is, hogy belássa, a moderátor nem tudja kitalálni, miért épp oda került egy kérdés, ahova. A felhasználó beláthatná azt is, hogy a moderátor nem írhat emailt minden egyes téves kategóriába feltett kérdés esetén a szerzőnek, ohgy drágám, miért oda tetted. Ha a felhasználó egy ilyen ritka esetben, amikor úgy érzi, téved a moderátor, nem képes írni egy emailt, akkor... arra mit mondjak?



"Mégis mit képzelsz magadról, ezzel a lekezeléssel, hozzááállással?"

Én mindössze megválaszoltam a kérdéseidet, te veszed személyed elleni támadásnak. Továbbá te nevezel trollnak mindenkit, aki jelenteni merészeli, hogy rossz kategóriába írtál ki egy kérdést.


"Másrészt nem neveztem mindenkit trollnak, hanem azt a néhány felhasználót, akik odaírkálták a dolgaikat."

-"Most mi ez, hogy a trollok kérésére minden meggondolás nélkül átrakják"

-"a trolloknak meg ott van a gomb"

-"Rendben, hogy a trolloknak van egy jelzésük"

Folyamatosan egy kalap alá veszed a rosszindulatú felhasználókat (troll) azokkal, akik pusztán jelentenek egy kérdést a téves kategória miatt.


"Nem tudom, ki vagy, aki válaszoltál"

Nem is kell tudnod, én sem ismerlek.


"de baromi lekezelő vagy és nagyon nem teszik a stílusod."

Szíved joga, hogy ne tetsszen a stílusom, csak az a baj, hogy a mondandómat meg sem próbálod értelmezni.


"Játszod a nagyokost és hogy jól megmondod a kis felhasználónak, hogy mit hogyan kell."

Látod, megint személyeskedsz, pedig pusztán válaszoltam. Mégis mit kellett volna tennem, egyetérteni, hogy jaj te szegény hát mennyire igazad van? akkor cukipofa lennék?


"Közben azért tévedésekkel is tele vagy."

Ember vagyok.


"Jó lenne, ha kicsit változtatnál a nagy lekezelő stílusodon."

Kösz, de nekem megfelel. Mellesleg semmi lekezelő nincs a stílusomban, csak te sértődsz meg a válaszomon azért, mert nem értek egyet veled.


"Nem tudom, ki vagy"

Nem is fogod.


"de feltételezem, nem az oldal üzemeltetői közül egy, mert ha még pénzt is kapsz a lekezelő stílusodért, az lenne csak a valami."

Én is feltételezem, hogy te ki lehetsz, de nem árulom el. :D


"De abban nagyon jó vagy, hogy az összes érvemet "megdöntsd", legalábbis úgy felforgass mindent, hogy az jöjjön le, mindent én tudok rosszul, akkor is, ha nincs mindennek valóságalapja, amit írsz."

Látod, megint a sértődöttség beszél belőled. Nem azért cáfolom meg az állításaidat, mert szemét genya vagyok, hanem mert így látom a dolgokat, nem úgy. Ez az értelmes vita alapja. Érvek, ellenérvek. te azonban ahelyett, hoyg az érveimmel foglalkoznál, csak azt látod, hogy ellentmondok neked, és máris megsértődsz. Ebből ki kéne nőni.


"A lepontozást megadtam neked, megérdemelted."

Látod, látod, mennyire gyerekes vagy? Nem értek veled egyet, erre ahelyett, hogy végiggondolnád, értelmeznéd a mondanivalómat, esetleg megpróbálnál rámcáfolni és bebizonyítani az igazadat, bevágod a durcát és kegyetlenül lepontozol. Mintha az bármit is jelentene. De ha te ennyit tudsz, ha a gondolkodás nehezedre esik, akkor nyugodtan pontozz csak le ismét. Egészségedre.

2016. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Figyelj, nekem erre nincs kapacitásom, hogy végigolvassam, ahogy minden betűmbe, vesszőmbe belekötsz, és mindegyikről mondasz valamit, hogy nem így van. Ezt a szokásodat tartsd meg magadnak, pl. a családodnak, biztos nagyon fogják értékelni.

Én pedig téged értéktelen, embertelen, saját igazad minden áron bizonygató, gépies embernek tartalak.

Ha igazad is van, nekem is van legalább kicsi igazam, és ezt sem vetted figyelembe.

Ezzel a stílussal nem érsz el semmit, csak az ellenkezőjét, amit szeretnél. Lehet, hogy én fogok trollkodni az oldalon most már csak azért is, és ezt a minden vesszőmbe belekötő stílusodnak köszönheted.


A lényegtelen dolgokra is reagáltál valamit, amivel a saját igazad próbálod bizonygatni.

Szánalmas vagy.

Tudod, stílus is kell ahhoz, hogy valamit megértess a másikkal, ne csak minden második szavába beleköss.


Most ezt az üzenetem is idézd soronként, és mindegyik sor alá írj valami magyarázatod, amivel azt bizonygatod, hogy te mennyivel jobban tudsz mindent, mert az nagyon megy neked.


Ha picit is értenél az emberekhez, tudnád, hogy ezzel a stílussal, hogy minden betűjüket megcáfolod, semmit nem érhetsz el. Sokkal könnyebb belátásra bírni a másikat, ha a kicsi igazát is elfogadod.


Isten óvjon tőled, kedves 1. és 3. válaszoló!

2016. okt. 30. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Látod, látod, megint csak a személyeskedés. Egy szóval nem bántottalak, és te mégis érvek helyett személyeskedsz. Ez van.


Ahelyett, hogy megpróbálnál értelmesen viselkedni, inkább arra készülsz, hogy lesüllyedsz az általad lenézettek közé? Ez is egyfajta hozzáállás. Sok sikert!

2016. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5. Lám, az utóbbi kommentedben is volt valami bántó. Most tényleg azt várod, hogy erre azt írjam, jaj, tényleg, juj, igazad van, azt a mindenit! Hát ezzel a stílussal ezt nem éred el.

Bocsánatot kérek azért, mert értéktelen embernek neveztelek, ezt visszavonom. A többit nem. Biztos értékes vagy, csak ez eddig nem mutatkozott meg. Vagy minden betűbe belekötsz, vagy bántó vagy szándékosan. Próbálj meg normálisan kommunikálni!

2016. okt. 30. 16:59
 7/8 A kérdező kommentje:

Idézek az első válaszodból:



"Milyen alapon rakják a kérdésem másik kategóriába?"

Azon az alapon, hogy oda illik.


Hát nekem nagyon úgy tűnik, ezzel a válaszoddal egyszerűen hülyének néztél engem. Rögtön elhárítod azt, hogy nekem igazam lehet, ráadásul apróságra reagáltál, amire nem is kellett volna. Szerintem ne csodálkozz egy ilyen kezdés után azon, hogy a többit se tudtam komolyan venni. A kérdésem lényegének értelmezése és arra rövid (és esetleg udvarias válasz, nem hogy "baromi lekezelő" meg ilyesmi) válasz helyett ízekre szedted a kérdésem, és minden lényegtelen részre válaszoltál valami olyat, amivel kizárod, hogy nekem bármi igazam legyen. Lásd be, ezt így nem lehet. De biztos van neked kommunikációs tanácsadód, aki tudja, hogy az olvasóból mi mit vált ki, majd ő megmondja neked.

2016. okt. 30. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Idézek az első válaszodból:

"Milyen alapon rakják a kérdésem másik kategóriába?"

Azon az alapon, hogy oda illik.


Hát nekem nagyon úgy tűnik, ezzel a válaszoddal egyszerűen hülyének néztél engem. Rögtön elhárítod azt, hogy nekem igazam lehet


---


Nem lehet, hogy csak nem érted amit írtam? Semmi hülyének nézés nincs ebben. Annyit írtam, hogy a kérdésed abba a kategóriába illik. Nem többet, nem kevesebbet. Kifejtem: felhasználói bejelentés érkezett, miszerint egy kérdés nem a megfelelő kategóriában van. A moderátor kivizsgálta az esetet, és úgy döntött, jogos a felvetés, és áthelyezte a kérdést az általa megfelelőnek ítélt kategóriába.


Most komolyan: mi sértőt találsz te ebben? Nem lettél lehülyézve, még csak azt sem mondtam, hogy nem lehet - legalább részben - igazad. Lehet. Később ki is fejtettem, hogy ha így van, mit kell tenned, hogy visszakerüljön a kérdésed abba a kategóriába, ahova te kiírtad.

2016. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!