Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Tudom valahogy törölni az itt...

Tudom valahogy törölni az itt feltett kérdésemet az oldalról, hogy többe ne legyen elérhető senki számára?

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2018. márc. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:
87%
A moderátort lehet megkérni, de ehhez gondolom alapos indok kell. A kérdés onnantól hogy kikerült az oldalra már nem csak a tied, ha válaszok születtek már, akkor a válaszokat nem törölheted csak úgy. De ha nem született válasz, akkor lehet, hogy valaki hasonlót akart kérdezni, de inkább nem tette fel a kérdést, bekönyvjelzőzte a te kérdésedet, és várja, hogy ahhoz szülessen válasz.
2018. márc. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Mégha törlik is, akinek van hozzá url-je, meg tudja nézni.
2018. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:
100%

#3: A saját kérdéseidnél – https://www.gyakorikerdesek.hu/kerdeseid – van lehetőséged, hogy elrejtsd az adott kérdést. Ha így teszel, a kérdés nem törlődik, pusztán eltűnik a „Saját kérdéseid” listájából. Ilyen esetben való igaz, hogy az URL ismeretében bárki láthatja a kérdést, ha valaki válaszolt rá, látja a „Megválaszoltjaid” pont alatt, Google-ben ugyanúgy kereshető marad a kérdés. Ez tehát nem törlés, csak a kérdés saját magad elől történő elrejtése. (Lásd: https://www.gyakorikerdesek.hu/help : „Törölhetem-e az általam feltett kérdéseket?

– Az általad feltett kérdéseket nem törölheted. A Saját kérdéseid listából a kérdést eltávolíthatod a sor végén található X ikon megnyomásával.”


Kérdést ténylegesen a moderátor tud törölni. Vagy azért teszi meg ezt, mert a kérdést moderálásra jelölték, és valóban megszegett valamilyen szabályt. Vagy a moderátor a kérdező kérésére is törölhet kérdést, de ehhez erős ok kell, mondjuk a kérdező valamilyen személyes, érzékeny adatot adott meg akaratán kívül a kérdésben, a telefonszámát, email címét. (Mert mondjuk véletlenül ez is vágólapon volt, és nem olvasta vissza a saját kérdését a beküldés előtt.) Ilyenkor a moderátor mérlegelheti a kérdés törlését, de lehet – főleg ha már születtek válaszok – a törlés helyett inkább csak eltávolítja az érzékeny adatokat.


Viszont a moderátor által törölt kérdés elérhetősége valóban megszűnik. A GYK felületén az URL ismeretében sem jelenik meg. Ha megnyitnád az URL-t visszadobna a főoldalra. Sőt velem párszor már megesett, hogy válaszolni akartam egy kérdésre, rámutatva, hogy a felhasználó egy hatályos jogszabályok szerinti bűncselekményhez kér segítséget. Rákattintottam a Válasz gombra, megírtam a választ, de időközben a kérdést törölték is, így a Válasz elküldése gombra egyszerűen visszadobott a nyitólapra.


A törölt kérdés nem látható sem a kérdező, sem a válaszolók listáján. A GYK belső keresője nem hozza fel találatként, idővel a Google sem hozza fel találatként. A GYK rendszerében semmilyen módon nem jeleníthető meg a kérdés. Maximum valamilyen tárolt változat hozható elő a Google segítségével, esetleg valamilyen archívumban még fellelhető – pl. [link] –, de a GYK rendszerében a kérdés megszűnik létezni a felhasználók számára.


(Programozóként annyit fűznék hozzá, hogy bevett szokás, hogy ilyenkor a kérdést nem törlik az adatbázisból teljesen, vagy egy külön „törölt kérdésék” adattáblába kerül, vagy egyszerűen van egy olyan tulajdonsága a kérdésnek, hogy „törölve”, és minden lekérdezés az adatbázisból tartalmazza azt a kritériumot, hogy a kérdés állapot ne „törölve” állapotú legyen. Ez azért jó, mert egy esetleges tévedés esetén a kérdés visszaállítható, egy notórius felhasználó esetén vissza lehet nézni, hány kérdését törölték, pontosan milyen kérdések voltak ezek. De ez ezt maximum a moderátorok látják, de lehet még nekik sincs hozzáférésük ehhez. De „mezei” felhasználó nem fog látni egy már törölt kérdést.)

2018. márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Viszont a moderátor által törölt kérdés elérhetősége valóban megszűnik. A GYK felületén az URL ismeretében sem jelenik meg. Ha megnyitnád az URL-t visszadobna a főoldalra. Sőt velem párszor már megesett, hogy válaszolni akartam egy kérdésre, rámutatva, hogy a felhasználó egy hatályos jogszabályok szerinti bűncselekményhez kér segítséget. Rákattintottam a Válasz gombra, megírtam a választ, de időközben a kérdést törölték is, így a Válasz elküldése gombra egyszerűen visszadobott a nyitólapra."


Miért, szerinted én mire gondoltam? Csak én nem tudom ilyen kifogástalanul megfogalmazni...

2018. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!