Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek nem kéne kezdeni...

Szerintetek nem kéne kezdeni valamit az oldal pontozási rendszerével?

Figyelt kérdés

Én már nem is nagyon szoktam válaszolgatni ezen az oldalon, mert elment a kedvem is. Mintha mindenki találomra pontozgatná a válaszokat fel-le, meg mindenki azonnal beleköt a másikba.


Legutóbb az tudott nagyon felidegesíteni, hogy volt egy kérdés ami úgy szólt, hogy "Mi a kedvenc levesed?"

Valaki írta, hogy neki a gulyás. Erre le lett pontozva vagy 30%-ra értelmetlenül... Ez csak egy példa volt, ez mellett még rengeteg ilyen történt/történik.


Vajon miért? Nem tudnak ezzel mit kezdeni a tulajok/adminok?

Sokkal jobb volt ez az oldal 5-6 évvel ezelőtt. Nem volt annyi offolás sem.



2018. márc. 12. 00:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Az én %-om az ilyen miatt annyi amennyi és zuhan folyamatosan.

Levezethetek, navigálhatok én újraélesztést is ezen az oldalon mint a 112 a telefonban, ha nem pontozzák fel azok az emberek. Az ilyen gagyi hülyeségbe meg belepiszkálnak persze, napjában 100-szor is akár.

2018. márc. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Ki erdekel a pontozas? Ha a valasz ertelmes, helyenvalo, akkor nem mindegy, hany szazalekos ember irta? Szerintem felesleges ezt nezegetni.
2018. márc. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak a "százalékokért" válaszolgat valaki, akkor valóban jobb "abbahagyni", mert a le- és felpontozásnak, sokszor nincs értelme. Inkább olyan, mint a "lájkolás". Ez a legélesebben, talán a politika rovatban látszik.
2018. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
A konkrét példánál meg, nyilván szintén nem a hasznosság alapján ment a pontozás. Aki szereti a gulyást, "zöldet nyomott", aki nem, az pirosat. Nagyjaból ennyi lehet a magyarázat. Egyébkent, nagyjából egyet tehetnének: megszüntetni a "pontozást", vagy csak a kérdező pontozhatna. Viszont az nem biztos, hogy jót tenne az oldal látogatottságának.
2018. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

1) Már réges-régen tett érte a tulajdonos. Szabályozta a kérdések kiírását (is): „Milyen szabályokat kell betartanom a kérdés kiírásakor?”, ahol ez a tiltás is szerepel: Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek"! Márpedig a kedvenc levesről való érdeklődés igencsak véleményes válaszokat feltételez.


Az igaz, hogy nem szerez ennek érvényt a kérdések törlésével, így lehetőséget ad ilyenekre adott válaszokra is. Akiket nem érdekelnek a szabályok, miért ne „pontoznák le”? Hagyják, hátha elmegy a kedve attól, hogy ilyen kérdésekre válaszoljon.


Úgyhogy, ha a tulajdonosok érvényt szereznének az előírásaiknak, akkor az ilyen kérdéseket törölnék, amihez az értékelési rendszeren semmit sem szükséges változtatni.


2) Mivel „le pontozásról” írtál, gondolom, hogy keveselled a 30%-ot. Nem tudom, hogy miért? Például, én, sokallom. Szerintem, a „gulyásleves” nem hasznos válasz (piros kéz = 0%).


Kitalálni sem tudom, hogy például számodra miért hasznos, ha megtudod, hogy egy számodra teljesen ismeretlen személynek a levesek közül a gulyás a kedvence? Márpedig, az értékelés, arra válasz, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?”. Ugye, ez az értékelőnek feltett kérdés, ő tudhatja, hogy számára hasznos-e?

Semmi okod sincs az idegeskedésre. Ha gulyásleves-párti vagy, továbbra is jó étvággyal eheted.


Más kérdésekre adott válaszoknál sem tudom, mi veszi el a kedved? Akkor mi van, ha egy százalék-számításos házi feladat kérdésre adott helyes választ 21-%-ban hasznosnak értékelnek? Örvendetes dolog. Az értékelők kb. 80%-a tudja a helyes választ, számukra semmilyen haszonnal nem jár, hogy elolvasták, amit eleve ők is tudnak, azaz, számukra nem hasznos.


3) Lehet, hogy túlságosan gyakorlatias vagyok, de mi van akkor, ha 0% hasznosságúnak ítélik a válaszaimat?

A feleségem nem válik el, a gyerekeim nem fognak kevésbé szeretni; a családom nem fog odaköltözni olyanhoz, aki rendre 90%-100%-os válaszokat ad. A kutyám sem fog emiatt örvendezés helyett megharapni, ha meglát. Nem fogják csökkenteni a fizetésem, nem fognak kiközösíteni a munkahelyemen, azzal az indokkal, hogy szégyent hozok a cégre. Érvényes jeggyel, bérlettel akkor is fel fognak engedni a közösségi közlekedési eszközökre, és nem fog a többi utas hátat fordítva tüntetni ellenem. Egyetlen szolgáltatónak sem olyan a díjszabása, hogy ha a GYK-n egy hónapban kettő, vagy több 30% alatti értékelést kapok, akkor jelentősen növelik a díjat, és ha az össz-százalékom 60% alá csökken, akkor addig szüneteltetik a szolgáltatást, míg vissza nem emelkedik. A választási értesítőn sincs, hogy csak akkor élhetek a szavazati jogommal, ha szerepelek a GYK 500-as toplistáján.


Sajnállak, ha neked kellemetlenségektől kell tartanod esetleges gyengébb GYK-s eredmény esetén.


4) A te kérdésed is véleménykérés (Szerintetek...), szabályzat szerint: törlendő.

Persze, én is tetézem a szabálytalanságot, de ha törlik a kérdésed, ahogy azt tenniük kellene, azzal törlődik ez a válaszom is. De, az sem fog elkeseríteni sem, idegesíteni sem.

2018. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi értelme valamiről írni egy hosszú, hasznos választ, ha senkisem értékeli?
2018. márc. 12. 12:28
 7/11 A kérdező kommentje:
Mármint úgy, hogy mindenki csak lepontoz.
2018. márc. 12. 12:29
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

#5: kiváló példákat írtál, hogy mi történik veled a gy.k.-n KÍVÜL a pontozás hatására.

Talán elgondolkodhatnál azon is, hogy mi lesz a gy.k.n BELÜL.

2018. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Láthatóan, nem mindenki „pontozott le” → [link] Az ilyen túlzó negatív látásmódod miatt vannak a rossz érzéseid: „elment a kedvem is”, „mindenki azonnal beleköt a másikba”, „az tudott nagyon felidegesíteni”.


Ha hossztól függő értelmet keresel, akkor a rövid(ebb) válaszokat mi értelme volt megírni? Azokat is eléggé „lepontozták”. Mielőtt bárki rám fogná a piros kéz osztogatását, én nem értékeltem senki válaszát. A fenti linken ez látszik a # 8-as válasznál, itt pedig a többinél → [link]


Azon nem sokat lehet gondolkodni, hogy „mi lesz a gy.k.n BELÜL.”. Ugyanúgy, semmi. A használói jogosultság nem függ tőle, mindent ugyanúgy használhat minden regisztrált használó, értékelésétől függetlenül.

2018. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan a te válaszodra utaltam amikor azt mondtam, hogy mindenki lepontoz, hiába írsz hosszú és jól megfogalmazott válaszokat.
2018. márc. 16. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!