Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Elolvasta valaki miben változt...

Elolvasta valaki miben változtak itt az adatvédelmi dolgok? Van valami fontos?

Figyelt kérdés

2018. máj. 19. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Azt neked kellene elolvasnod és értelmezned, majd elfogadnod. Ha csak úgy vakon rányomsz az elfogadás gombra, ugyanúgy érvényes lesz rád a tartalma, csak fogalmad sem lesz a jogaidról vagy az adatkezelő működéséről.


Te döntesz erről, nem mások.

2018. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Nem árt a szabályzatot is megnézni.
2018. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Jogos a kérdés és nem jogos az első válasz! Azért jogos a kérdés, mert valójában nem derül ki, hogy MIBEN VÁLTOZTAK a feltételek. AZ előző adatvédelmi szabályzat nem érhető el (tudtommal), így összehasonlítani sem tudnád (nagy munkával, mert ezzel sok idő menne el, amit az emberek 99%-a nem is vállalna) a változásokat. (Talán a google keresőjével el tudnál érni egy korábbi változatot, ez megint a felhasználó utánajárását igényelné, amit a legtöbben nem vállalnak.)


Továbbá, én több diplomával rendelkezem, hétvégén némi szabadidővel is, és elolvastam az új szabályzatot. De így is több rész van benne, amit nem értettem teljesen. Azt feltételezi a szabályzat, hogy teljesen otthon van az olvasója a témában. Nyilván vannak nálam értelmesebb emberek bőven, akik a gyakorikérdéseket használják, de ha nekem problémát okozott a teljes szabályzat értelmezése, az emberek jelentős részének is problémát fog okozni.


Jó, hogy odaírták, hogy "Elmúltam 16 éves, a feltételeket elfogadom", ebből kiderül, hogy 16 év alattiak nem regisztrálhatnak. Van ott egy kósza mondat, amit kétszer is elolvastam, hogy a szülő/nagykorú engedélyével talán mégis regisztrálhat 16 év alatti, de mivel nem ezekkel a szavakkal írja le, nem teljesen világos, és valószínű a 16 év alattiak sem fogják érteni.

Végigolvastam a feltételeket, de nem jöttem rá, változott-e valami azon kívül hogy csak min. 16 éves regisztrálhat az oldalon.


Bízzunk benne, hogy erre téved egy jogász, akinek természetesen nem lesz semmi más dolga, mint valahonnan előkerítse a régi feltételeket, és azt összehasonlítsa az aktuálissal.


Összességében: az embereknek kb. 0.1% tudja, mit fogad el, nem fog bele több időt fektetni, hogy jobban utánajárjon az egésznek, és valószínű nem lesz senki, aki érthetően elmondja.


Van egy jogszabály, hogy ezeket a megváltozó feltételeket oda kell tolni az emberek orra elé, de valójában az egész senkit nem érdekel, csak a jogszabályt be kell tartani, különben büntetés lenne.


Máshol is változtak a feltételek, én arról is tettem fel itt kérdést, hiszen én sem tudok már utánajárni, mi volt az, ami a korábbihoz képest változott, arra sem kaptam semmi használható választ. Mindenki csak arra hivatkozik, hogy olvassam el. Biztos bennem van a hiba, még próbálok rájönni, hogy hol.

2018. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

Neked azt kell tudnod, hogy mostantól mi van érvényben és nem azt hogy mi az ami már nincs. Ugyanis az új szabályozással a régi hatályát veszti, tehát lényegtelen hogy mi az ami most már nem vonatkozik senkire. Ellenben azt olvasd el és fogd fel, ami mostantól érvényes és hatályos.

Nem a te feladatod az összehasonlítás és elemezgetés, te egy végfelhasználó vagy aki vagy elfogadja azt amit elé tesznek, vagy törölheted magad.

2018. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem változott semmi, ne aggódj. Ideírták ezt a 16 éves cuccot, mert valszeg feljelentették őket, de nekük egyszerű halandók számára minden ugyanúgy fog továbbmenni, ahogy eddig.
2018. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jelentették, a GDPR miatt minden adatkezelő új adatvédelmi szabályzatot/tájékoztatót ad ki (neked nem tűnt fel hogy akármilyen oldalra lépsz fel, mind frissítette az szabályzatait?). Ennek egyik pontja a kiskorú felhasználók védelme és hozzá tartozó korlátozások, itt jön be a 16. évre szóló változás.
2018. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

4. Pedig pont az összehasonlítás lenne célszerűbb. Nagy része változatlan a szabályzatnak. Az előzőt egyszer talán elolvasta mindenki, valamit értett is belőle, sokkal célszerűbb a változásokat nézni. Ezért is jogos a kérdés.


Én most már tudom, hogy Safari böngészőn is lehet a Cookie-kat törölni, fantasztikus!

2018. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
aki nincs 16 az nem is használhatja az oldalt elvileg? D
2018. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
a tini kategóriát is 16+ra módositották ,de miért is ?
2018. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
tini párkapcsolatok
2018. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!