Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért pontoznak le teljesen...

Miért pontoznak le teljesen SZUBJEKTÍV kérdéseket?

Figyelt kérdés

Azt már elfogadtam, hogy pl. hogyha a fogyókúrás rovatban próbálnám megnyugtatni a kérdezőt, hogy egy db banántól nem fog meghízni, akkor elkezdenek ugatni a gyümölcscukorról, és 20% lesz a válaszom hasznossága, de könyörgöm, ha egy teljesen szubjektív kérdésről van szó, akkor miért kell lepontozni? Pl.ha az a kérdés, hogy eper vagy málna, odaírom, hogy eper, akkor is képesek lehúzni a válaszomat (fiktív példa). A másik, meg amikor a személyes dolgokkal kapcsolatos a kérdés, pl.hogy hány gyereket szeretnél. Vagy nemrég egy olyan kérdésre, hogy jelenleg mi a legfájóbb pont az életemben, leírtam a szakításomat 3 mondatban, és 45% lett a válaszom hasznossága.


Ilyen esetben miféle hasznosságról beszélhetünk? És mit éreznek ilyenkor a lepontozók?

Szerintem jó lenne, ha a kérdező beállíthatná, hogy mi legyen a gombocskák felirata (nem akármi, csak mondjuk 3-4 féle közül lehetne választani). Lehetnének mondjuk "Egyetértek", "Nem értek egyet" gombok, és akkor az sem lenne, hogy huszan leírják ugyanazt, és látnám, hogy hányan értenek, nem értenek egyet a válaszolóval, de ezeknél a kérdésekné nem befolyásolná a százalekát egy felhasználónak sem. Vagy mondjuk egy te hány évesen kérdéseknélnél lehetne "Én is" gomb, vagy ilyesmik, de sok kérdésnél egyszerűen értelmét veszti a hasznossági szempont.


Ti mit gondoltok erről? Köszi, ha válaszoltok. :)



2018. máj. 31. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Megszokasból, "szórakozásból", vagy egyszerűen csak azert, mert nem ertenek egyet. Az "Eper vagy málna?" kerdésnél maradva: alighanem az "epresek" lehúzzák azokat, akik a málnát írják és fordítva.
2018. jún. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2*Sü ***** válasza:
97%

Olyan kérdéseknél is fennáll ez, ami objektíven megválaszolható, és egzakt módon vezeted le a választ. Pl. valaki megszokta, hogy matekórán kizárólag olyan feladatokat kap, aminek van megoldása, és a szájbarágós levezetés után sem tudja elfogadni, hogy van olyan feladat, aminek nincs megoldása.


Vagy valaki feltesz egy kétértelmű kérdést, és visszakérdezel, hogy így vagy úgy értette-e, még azt is vannak, akik lepontozzák. (Szerintem vannak, akik olvasatlanul lepontoznak random válaszokat, csak mert az adott kategória nem tetszik nekik.)


Mit gondolok erről?


Bizonyos algoritmusokkal, vagy más értékelési rendszerrel valamennyire kompenzálható lenne a dolog. Eleve az egésznek válasz hasznosságnak csak a különbsége számít, a tényleges értéke nem. Ennek is csak abban az esetben van bármi jelentősége, ha a kérdező két ellentétes választ kap, akkor ebből azért tud következtetni, hogy melyik elfogadására érdemes hajlani. De ezt a szerepet sem tölti be jól, hiszen lehet, hogy valaki mondjuk a számítástechnika kategóriában rengeteg helyes választ ír, emiatt erősen felpontozott, ennek viszont mondjuk egy egészséggel kapcsolatos kérdésnél az égvilágon semmi relevanciája nincs.


Másrészt az, ha a nevem mellett nem 90%, hanem csak 70% áll a válaszaim hasznosságánál, attól nem leszek se szegényebb, se csúnyább, se hülyébb, se öregebb, se betegebb, így bánom is én, hogy kik hogyan értékelnek válaszokat. Ha egy objektíven helyes válaszom, vagy egy véleményes válaszom lepontozása örömet okoz valakinek is, hát áldásom rá, ezen már ne múljon a boldogsága.

2018. jún. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek igaza van, köszönöm! :)
2018. jún. 1. 08:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt senki nem aszerint pontoz, hogy hasznos-e a válasz, hanem aszerint, hogy ő maga egyetért-e vele. Ez az emberi természetből fakad. Éppen ezért is hülyeség jelen formájában a pontrendszer.
2018. jún. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos. Nem értem, hogy pl. te miért vagy 39%-on, erre a kérdésemre, meg egy másikra is (homofóbos) (ha te voltál) normális választ adtál.
2018. jún. 10. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azért, mert férfiként írok a párkapcsolatok rovatba, illetve nem liberálisként a politika rovatba :)
2018. jún. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!