Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Most más százalékokat látok a...

Most más százalékokat látok a válaszok mellett. Megváltozott a válasz értékelés?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Igen, a mai napon a plusz egy félig-hasznos értékelés ikonon felül más változás is van a válasz százalékokban.


Egyrészt bejelentkezés után a toplista oldalon leellenőrizheted, hogy hány százalékban adsz hasznos értékeléseket a válaszokra. Ez a szám annál nagyobb, minél inkább hasznosnak értékeled az össz értékelésből hasznosnak tűnő válaszokat, és minél inkább nem hasznosnak ítéled az össz értékelésből nem hasznosnak tűnő válaszokat.

Ez a szám képezi az alapját jövőben annak, hogy egy adott válasz mennyire hasznos. Minél nagyobb százalékban adsz hasznos értékeléseket, annál nagyobb súllyal esik latba a te értékelésed az adott válasznál, és minél kevésbé ad valaki hasznos értékeléseket, annál kevesebbet ér az ő szava az adott válasznál a végső százalék kialakításában.

Egy válasz mellett csak akkor jelenik meg a válasz százalék, ha összeadva az azt értékelők válasz-értékelés százalékait legalább 125% jön ki. Azaz legalább ketten osztályozniuk kell a választ, hogy egyáltalán kiírjuk a százalékot, de ha ők alacsony válasz-értékelés százalékkal rendelkeznek, lehet hogy további értékelőkre lesz szükség.

Ezenkívül mostantól az 50% helyett csak a 40% alatt értékelt kérdések "tűnnek el" az oldalról, pontosabban kerülnek a csupán +1 kattintással elérhető válaszok közé.


Igazából csak azért írtam le ilyen részletekbe menően, hogy hogyan is alakul ez a dolog, mert sok kérdésetek volt már erre vonatkozóan, hogy hogyan is működik ez.

Alapjaiban nem kell érteni a dolgot, csak értékelgetni a saját belátásotok szerint.

Annak, aki nagyon kíváncsi részleteiben a rendszer működésére, annak pedig itt ez a leírás.

2008. okt. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
és azt milyen alapon számoljátok ki, hogy mekkora súlya van a válaszomnak? Hány százalékban kell hasznosnak ítélnem válaszokat, hogy egy ítélkezéskor a "nem hasznos jelölésem" teljes érvényű legyen?
2008. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez se teljesen igazságos! Én két válasz után 100%-on álltam, és azóta visszaestem 85%-ra. A legtöbb kérdező nemis értékel, és vagy a fele válaszom értékeletlen! A pontjaim között az értékelésért kapott pontok a döntőek. Így nem válaszolásra, hanem értékelésre ösztönöz inkább a pontrendszer!
2008. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!