Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem lehetne, az "ilyen"...

Nem lehetne, az "ilyen" színes ikonokat, emotikonokat tiltani a főkérdésekben?

Figyelt kérdés

Felőlem a kérdés leírásoknál, és a kommenteknél lehet, de baromi idegesítő, hogy ha a figyelt kulcsszavaimmal ellátott kérdéseket böngészném, minden második-harmadik kérdésben ott virítanak ezek az idegesítő képek, és elvonják az ember figyelmét...


Azért is fura, hogy engedélyezve vannak ezek, mivel mikor régebben még sűrűbben írtam ki kérdéseket, akkor többször is, azért nem engedte át a rendszer, mert hogy hagyományos smiley-k voltak a főkérdésben, és előbb törölnöm kellett, hogy át menjenek a szűrőn.

Ergo, a karakterekből álló emotikonok tiltva vannak, a színes képekből álló emotikonok pedig engedélyezve? Pedig, ha összevetjük, akkor utóbbi jóval zavaróbb, mint az előbbi...


Nem igazán értem ezt a kettős mércét...



2018. jún. 14. 22:30
 1/7 anonim válasza:
59%

Micsoda problémák, ejha, elvonják a figyelmed, ja haver, nekem is, meglátok egy szmájlit és már azt se tudom, hogy fiú vagyok-é vagy lány.


Inkább hágj meg egy malacot talán születik disznóember

2018. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ha ezek elvonják a figyelmedet, akkor az autóvezetést meg hasonlókat, ne erőltesd.
2018. jún. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én opera-böngészőt használok, és nem telóról, és nekem nem színesek azok a kis figurák. Youtube-on viszont nemrég meglepődtem, hogy egy vloggernek a videójában ezek színesek. Engem se a kis figurák, se a kettőspont zárójelbezár meg ezek nem zavarnak. Tehát a kis figura nekem nem is színes. Amúgy lehet, hogy változtattak, vagy terveznek változtatni ezen , de egyszer még pár éve volt olyan, hogy én is írtam főkérdésbe egy kettőspont dé-t; vagy valamit, és akkor utána a fél órás kérdéskiírási korlátomat kitolták egy órásra. És azt amúgy nem értettem, hogy miért. Meg amúgy van már olyan csúnya szó, ami talán már nem akad fenn a szűrőn; f -fel kezdődik és sz a vége; és azt már láttam kiírni; szóval lehet, hogy majd ezt is változtatják, hogy lehessen ilyen kettőspont-zárójelbezár-okat írni. Meg én amúgy nemtom tényleg. De amúgy nekem ez így nem baj, meg amúgy rendben vannak az emotikonok, meg ezek ':)' is:):)
2018. jún. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Ezek a pilincka kis semmik? Van, aki használ kismilliót, láttam már olyat, de engem ugyan nem tudnak megzavarni.

Pár nagyságrenddel nagyobb problémáim vannak a világgal, ez semekkora sem.

2018. jún. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Micsoda problémák" Tudtommal ez az oldal, nem csak arra szolgál, hogy életünk legsúlyosabb problémáival kapcsolatos kérdéseinket tegyük fel (sőt), hanem mindenféle szir-szar kérdéseket is fel lehet itt tenni. Ennél, azért vannak itt százszor agy-halottabb kérdések is, nem kis számban...

Az hogy zavarnak az ilyen képek... igen, de nem csikorgatom a fogaimat, ha meglátom, és nem öklözöm a falat. A szó, önmagában nem fejezi ki, hogy milyen szinten ingerel, de sokan mindjárt arra gondoltok, hogy egy smiley látványától kiugrok az ablakon, és szétdobálom a parkoló autókat... Csak minimális szinten zavar, de attól még elfér ez a kérdés az oldalon.


A kettős mérce jobban zavar. Ha valamilyen rendszer nem következetes, és ahány felhasználó van, annyiféle alkalmazása, és értelmezése a szabályoknak, az már kicsit jobban zavar; de (csak hogy mindenkinek tiszta legyen) ettől sem fogom vadonélő oroszlán húsával főzni a bablevest, vagy könnyekkel küszködve nézni a Barátok Köztöt.

A valódi problémáimat meg nem ide írom ki az oldalra, hanem a szeretteimmel osztom meg, és kérek tanácsot, avagy támogatást. Ez az oldal, csak az ilyen idétlen kérdéseknek való, nem pedig a felnőtt problémákhoz... ahhoz édes kevés.


Amúgy, köszönöm a válaszokat. :)

2018. jún. 14. 23:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne tiltani a főkérdésben. De úgy biztosan nem, hogy kérdésként megírod erre képtelen felhasználótársaidnak, velük vitatkozol.

Írd meg ezeket az üzemeltetőnek, érvelj nekik! Semmi biztosíték arra, hogy megvalósítják, de a célod érdekében legalább megtennéd, amire lehetőséged van.


De ha csak a gőzt akartad kiengedni, akkor alkalmasnak tűnik ez is. A „baromi idegesítő”-ből, bő egy óra múlva, már „Csak minimális szinten zavar” lett.


Egyébként, én is azokhoz tartozom, akik gond nélkül tudják használni az oldalt akkor is, ha vannak emojik, akár a kérdésekben is.

És, veled ellentétben, nem is látom a kérdésekben gyakorinak. Ahogy nem is azok.

A Sitemap-ban egy-egy csoportszámhoz 300 kérdés-sorszám szerinti kérdés sorolódik. Ténylegesen, a törölt kérdések miatt, lehet kevesebb is, mint 300 kérdés.

A hosszú kérdések, a főoldali megjelenéshez hasonlón, nincsenek végig megjelenítve, három pont van levágástól.

De, azért az látszik, hogy nem hemzsegnek az emojikat tartalmazó kérdések.

A kérdések alul, a számlista alatt látszanak:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sitemap__31194

https://www.gyakorikerdesek.hu/sitemap__31193

https://www.gyakorikerdesek.hu/sitemap__31192

https://www.gyakorikerdesek.hu/sitemap__31191

https://www.gyakorikerdesek.hu/sitemap__31190

https://www.gyakorikerdesek.hu/sitemap__31189

https://www.gyakorikerdesek.hu/sitemap__31188

Ez összesen 7*300 = 2100 kérdés helye, a legutóbbi 7 teljes gyűjteményből. Ha 100 törölt van (nemigen van annyi), akkor is 2000 kérdés. És, 1-nél látszik emoji. (A legutolsó linkelt csoportban van.) Arra is azt lehet írni, hogy helytálló, szemléltető.


A GYK a megírt és elküldött szövegben végez változtatásokat. Például:

• A bekezdéseket eltörli.

• Egymást követő szóközökből csak egy marad meg.

• Ha vessző után szóköz, majd számjegy következik, akkor eltörli a szám előtti szóközt, hiába betű van a vessző előtt. (Tizedes számformának tekinti.)

• Adott, egymást követő karakterek esetén

- alá, vagy fölé húz egy szakaszt, vagy

- ír valami különleges karaktert, elnyel egy részt, és új sort kezd.

Ezeket láttam, tapasztaltam; lehet még más módosulás is.

A kérdésben nem akarják kockáztatni, hogy „megrongálódjon”, ezért nem engednek erre esélyt adó karaktereket, karakter kombinációkat használni. Mivel az emotikonok leggyakoribb karakterei alkalmasak a „zavarkeltésre”, így nem engedélyezik. Hogy mennyire jól-rosszul, azt nem tudom; attól függ, mennyire részletes, alapos, alkalmas az automata ellenőrzés, mennyire a tényleges problémának megfelelő a figyelmeztető szöveg.

Az emojik nem okoznak szövegtorzulást a GYK-n, ezért nem is szűrik ki.

Nem ellened irányul a „kettős mérce”. Te is használhatsz emojikat a kérdésben, és más sem használhat emotikonokat; legalábbis olyanokat nem, amik nálad kiszűrésre kerültek.

2018. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt nem a puszta statisztika a lényeg, hanem hogy milyen módon alakulnak a trendek. Hogy a mostani és elkövetkező generációk már szavak helyett emotikonokkal kommunikálnak, és neked kell egy ikonból visszafejteni hogy mit akar közölni a kérdező, mert mondatok helyett kis képeket (könyv, pizza, szomorú fej) használ.


És minél többször van egy rossz példa a szem előtt, annál nagyobb mértékben fogják ezt használni. Lásd annak példáját hogy a mai gyerekek már nem tudnak normálisan ragozni, és átalakul a nyelv (-ba , -be, -ban, -ben teljes keveredése, 2-tő, 3-rom, 2-őt és hasonló torzulások).


Ez pedig egyszer már megtörtént. Iwiw-en volt nagy divat mindenféle karakterekkel feldíszíteni a neveket, hogy te legyél a névsorban az elsőként megjelenő ismerős, ne pedig az ábécésorrend érvényesüljön. És akkor ez odaáig fajult, hogy a nevek már így néztek ki:

˙°¤☺☻ ˙°¤☺☻ XY ☺☻.¤°˙

[•● XY ●•]

❤♡♥ღ XY ღ♥♡❤

·εϊз•● XY ●•εϊз·


(a fenti nevek valós példák az iwiw-ismerőseim közül, csak XY-re cseréltem a neveket) Képzeld el ugyanazt a helyzetet, hogy itt is már külön dekódolni kell a kérdést, mert elvesznek a szavak közöttük.

Ugyenerről egy skit:

[link]

2018. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!