Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A gyakorikerdesek.hu-n miért...

A gyakorikerdesek.hu-n miért nem változtatnak semmit?

Figyelt kérdés
Sok szempontból kényelmetlen, lehetne sokkal jobb, viszonylag egyszerűen , de egyáltalán nem próbálnak haladni a korral.

2018. júl. 3. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Mert ide, erre, ezeknek, pont jo. Gondold vegig a legtobb kerdezonek a google kereses is pilotavizsgas feladat. Itt sem igazodnanak el.
2018. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 2*Sü ***** válasza:
81%

Az oldalt egy cég üzemelteti. Annak van bevétele a reklámokból. A fejlesztés munkával, így anyagi kiadással jár. Ennek tükrében fordítsuk meg a kérdést: Miért változtatnának bármit is? Ha csinálnak több száz munkaórát beleölve egy pöpecebb rendszert, azt sem fogják többen látogatni, nem lesz több bevétel a reklámokból, az oldalnak nincs érdemi konkurenciája, hát akkor mi haszna lenne ebből a cégnek?


Sajnos, nem sajnos, tetszik, nem tetszik, így áll a helyet. Nyilván a kor elszállt az oldal felett, nagyon retro, mind kinézetében, mind funkcionalitásában, de az oldalt kezelő cégnek nincs motivációja, érdekes hogy fejlesszen rajta.

2018. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Egy csomót fejlesztenek a háttérben, hogy gyors maradjon a nagy adatbázisok ellenére is.
2018. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres a fejlesztés és újítás, csak nem a deign-t érinti. Ami eleve egy veszélyes terület, mert simán belebukhat az oldal abba hogy drasztikus kinézetváltásba kezd és az emberek elfordulnak emiatt a használattól. Tipikus emberi tulajdonság hogy a komfortzónából nem akarnak kilépni, és bárhol bármilyen oldalon történik valami módosítás, utána hetekig nyekeregnek az emberek hogy nem jó, követelik vissza a régit (persze utána megszokják - el sem tudnád ma már Hírfolyam nélkül képzelni a Facebookot).
2018. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 fotoszintézis ***** válasza:
83%

#4 Pedig szerintem elég lenne néhány képet nagyobb felbontásúra cserélni, és/vagy material design használni (ami nem is nézne ki nagyon eltérően a mostaninál, de mégis jobb lenne). Drasztikus változásokra nem lenne szükség, új designt/képeket/formákat sem kellene készíteni.

De amire még nagyobb szükség lenne azok az új funkciók. Pl. Lehessen a válaszokat szerkeszteni az elküldésük után 1-2 percig.


Ha változtatnának a kinézeten és új funkciókat adnának nem csak több felhasználó lenne, de valószínűleg az oldal színvonala is nőne.

Szerintem az oldalnak még arra is lenne lehetősége (sok fejlesztéssel) hogy idővel Magyarországon a másodig Facebooknak lehessen hívni. Persze ez nem fog megtörténni, és ahhoz már tényleg nagy változások kellenének. (második Facebook alatt inkább a népszerűséget értem, nem pont Fb. alternatívára gondolok)


De persze nem úgy tűnik, hogy bármi hasonló fog történni.

Talán néhány év múlva megtörténik az ami régen az Iwiw-el. Én nem lepődnék meg.

2018. júl. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nincs értelme az utólagos szerkesztésnek és visszaélés alapja lehet. Sokszor 1 percen belül válaszolnak többen is egy kérdésre. Ha át lehet írni a kérdést ezen belül és megfordítani a jelentését, akkor az összes addigi hasznos válasz rögtön értelmét veszti és lehúzzák az értékelésüket.


Nincs időben megszabva hogy mennyi ideig fogalmazhatsz meg egy kérdés. Ha akarod, 1 órát is ülhetsz fölötte míg átgondolod hogy mit írj bele, és tízszer ellenőrizheted mielőtt beküldöd. Akinek a végtelen szerkesztési idő nem elég, annak a +2 perc is kevés lesz. Nem az oldalt kell lehülyíteni az emberek szintjére, hanem az embereknek kell megtanulni hogy olvassák vissza ha hülyeséget írtak, és nézzék át hogy mindent leírtak-e amit akartak.

2018. júl. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 fotoszintézis ***** válasza:

Akkor ebben nem értünk egyet. Azért elég ritka az hogy több válasz érkezne egy kérdésre 1p alatt, de ha mégis megtörténne, oda lenne írva a válasz mellé: [Szerkesztve] esetleg meg is lehetne nézni a szerkesztés előtti verziót. Nagyon sok másik oldalon nincs gond ebből a funkcióbol, 2018-ban szerintem már meglepő, hogy nincs ilyen.


"Nem az oldalt kell lehülyíteni az emberek szintjére"

Hmm... Pedig ez nem is hangzik rosszul. Az emberek nem fognak alkalmazkodni, ezért az oldalnak kell.


De én ezt hülyítés helyett csak egy új funkciónak hívnám, ami az emberi hibák javítására szolgál.

Én át szoktam olvasni amit írok, de előfordul, hogy hibát ejtek és rögtön a válasz elküldése után észre is veszem. (akár tartalmi hiba is lehet)

2018. júl. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én három dolgon változtatnék nagyon gyorsan. Az egyik, hogy lehessen képeket beilleszteni válaszba, ez mosz nagyon nehézkes. A másik, hogy közvetlenül tundjunk kommentekre válaszolni (mint face-en), így nem kéne olyanokat írni, hogy hármaskának üzenem, hogy... Harmadik a pontozás. Azt nem tudom, hogy lehetne kulturáltabbá tenni, de az, hogy politikai kérdésnél (pl Kire szavaztál?) mindenki lepontozódik, nagyon gáz, mivel egyszerűen akérdést válaszoljuk meg, szóval a legtöbb válasz hasznos, de pártsziimpátia alapján pontozzák. Talán ha csak felpontozni lehetne, a túl nagy hülyeségeket meg jelenteni, esetleg töröltetni, annak több értelme lenne.
2018. júl. 14. 17:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha csak felpontozni lehetne, mi lenne a szándékosan rossz válaszokkal? Fogják a trollok és a rosszat felpontozzák mintha jó lenne, a jót pedig nem, így a rossz válasz hasznosabbnak tűnik. Ez egyszerűen nem lehet igazságosan megoldani, ha két választ bárhogy meg lehet különböztetni egymástól, azzal vissza is lehet élni.


Amúgy oldalakat lehetne írni arról hogy miben változhatna az oldal. Eddig sem, és ezután sem törődtek az üzemeltetők ezekkel a kérésekkel vagy tanácsokkal, így felesleges a szájtépés.

2018. júl. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez a szerkesztős dolog nem is lenne rossz ötlet. Valamelyikőtök felhozta, hogy nem lenne jó, mert vissza lehetne vele élni. Nos ez részben igaz, viszont erre tökéletes megoldás, hogy csak pár karaktert lehessen szerkeszteni, ha pl elírtál valamit. Tehát magát a mondatot nem lehetne teljesen megváltoztatni, csupán 1-2 elírást javítani, ha pl Google billentyűzet autómatikussan a jót rosszra kijavította(szokása szerint 😁) vagy elírtál egy betűt, esetleg lemaradt 1 pont, vagy 1 szó kimaradt.
2018. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!