Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ti mire használjátok a válaszé...

Ti mire használjátok a válaszértékelést? És mire kellene?

Figyelt kérdés

Mellesleg a válaszértékelésnek szerintem akkor lenne értelme, ha befoyásolná a válaszok sorrendjét. Tehát:


1. Válaszolt a válaszadó a kérdésre?

2. Jószándékú volt a válaszoló (függetlenül a válasz hasznosságától)?

3. Egyetértesz a válasszal? (ha eleve véleményekre kérdezett rá a kérdés, akkor szerintem minden válasz hasznos)

4. Valami más alapján értékeltek?


2018. okt. 3. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően szinte csak azt nézem, hogy a kérdés szempontjából mennyire volt hasznos és pontos a válaszadó. Az nem igazán szempont hogy jó szándékú volt-e(értelmetlen kérdésre nem is lehet jól válaszolni), nyilván a hasznos választ adó ember jó szándékkal segít a kérdezőnek, tehát ez az elsőből következik.


A 3. szempont talán a legkevésbé lényeges, objektíven szoktam ezt megnézni, esetleg megpróbálom a kérdező helyébe képzelni magamat, ha az én kérdésem lenne, hasznos lenne-e a válasz vagy sem.

2018. okt. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Elméletileg az alapján értékelek, hogy mennyire hasznos a válasz.

Gyakorlatilag úgy értékelek, hogy a mások értékelésével eggyütt számított százalékkal közelebb legyen az általam gondolt értékhez. Tehát egy 0%-ban hasznos válaszra sokszor adok zöldet, kék helyett.


A véleményeket kérdez a kérdés, szerintem is mindegyiknek hasznosnak kéne lenni, de úgy látszik vannak akik nem tudják mit jelentenek a kezek.

2018. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem használom ezt a funkciót.

Hogy mire kellene meg, most őszintén szerintem egy f...ág az egész.


Leírsz egy véleményt azt v tetszik v kinek v nem.

Teljesen mindegy h a válaszod úgy amúgy helyes v nem mindig lesz olyan aki lehúzza.


Én má le se sz.... csak leírom amit gondolok ennyi.

Ha teszik jó nem tetszik nyald ki.

2018. okt. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most például mindannyiótoknak zöldet adtam (mindannyian válaszoltatoka kérdésre)
2018. okt. 5. 07:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Én alapvetően azt nézem, hogy a válasznak van-e köze a kérdéshez. Ha láthatóan semmi akkor piros, ha van köze de nem teljesen akkor kék. Ha a válaszok már nagyon elkanyarodnak de a válasz önmagában releváns (bár sok köze már nincs az eredeti kérdéshez) néha adok zöldet is akár. De ilyenkor nem értékelek. Igazán nem minden kérdésre adott választ értékelek.

Ha a kérdésre a válasz "releváns" (lenne) de teljesen tudománytalan, vagy káros (pl. látszik a kérdezőn, hogy nem ért a villanyhoz, a válaszadó válasza még helyes is lenne, de egy totál laikustól nem lehet megkérni, hogy mérje meg a feszültséget..) akkor megint piros. Ezotéria és hasonló rovatokba meg nem megyek.

Amit hiányolok, hogy ki lehetne írni,hogy hányan értékelték a választ. Pl "57%-ban hasznos, de csak 3-an értékelték, az teljesen más mintha 57%-ban hasznos, de 100-an értékelték"

2018. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(2. válaszololó vagyok)

Látom valakinek nem tetszett a válaszom, amit meg is értek, talán tényleg nem teljesen szabályosan adok a kezeket, viszont aki pirosat adott, az igazából még rosszabul értékel mint én. Hiszen én csak őszintén válaszoltam a kérdésre.

2018. okt. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!