Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit szólnátok ahhoz ha kötelez...

Mit szólnátok ahhoz ha kötelezővé válna valamiféle azonosító használata a gyk-n, hogy mindenki láthassa ki, mikor és mit válaszolt vagy kérdezett?

Figyelt kérdés
Az elmúlt napokban rendkívül sok lett a troll kérdés és a hazugság, ahogy megnőtt a mocskos és uszító válaszok száma is. Ha mindenkit legalább egy kitalált azonosítója jelölne, akkor talán könnyebben felismerhető lenne mikor ki válaszol és egyáltalán hányan vesznek részt egy vitában.
2018. okt. 30. 15:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
95%
Felesleges, nem változik semmi, mivel 5 perc kell egy új email és itteni fiók regisztrálásához. Engem nem zavar a mostani, van sok kérdés, aminek már a megfogalmazásán is látszik, hogy troll, egyszerűen át kell ugrani. A hazugság meg sokszor szubjektív.
2018. okt. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt visszamenőlegesen bevezetni elég problémás lenne, és durván személyiségi jogokat sértene. Nem csak politika van gyk-n, az olyan témakörökben, mint az Egészség, Felnőtt Párkapcsolatok, Család, stb. elég személyes kérdéseket tesznek fel az emberek.
2018. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Én támogatnám, de ahogy az 1-es is írja, 82 azonosítója lehet valakinek és máris bukik a dolog.

Valójában én csak azon csodálkozom, hogy én mit keresek még itt? Totál értelmetlen, mert meggyőzni úgysem fogok senkit, csak felhúzom magam, tökmindegy, hogy névvel vagy névtelenül találkozom a gyalázattal.

2018. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem támogatom,mert a vége mindig a személyeskedés.
2018. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Jó is lenne meg rossz is.


Egyrészt jó lenne látni legalább a felhasználónevet, egyértelmű lenne, hogy 100-ból 99 kérdést ugyanaz a troll tesz fel, stb.


Másrészt így is vannak beteg emberek, akik konkrétan rászállnak a másikra. Nekem is volt "jóakaróm" akinek nem tetszett valamelyik válaszom, onnantól azt kereste hol pontozhat le és köthet belém. Tettem fel személyes kérdést is, és minden adott válaszom alá arra kérdezett rá. Elég kellemetlen volt még így ismeretlenül is.


Illetve a válaszadások alkalmával elég sok mindent elmondok magamról, nem feltétlenül akarom, hogy esetleges ismerősök lássák a kérdéseimet is. Akár magánügyi, akár munkával kapcsolatos.


Illetve még régen, vagy 6-7 éve futottam bele az akkori barátnőm 1-2 kérdésébe, és a nevére rákeresve elég érdekes kérdéseket tett fel a kapcsolatunkról. Vagy másik esetben volt barátnőm írt ki "Ki akar beszélgetni, magányos vagyok" kérdést, az után hogy dobott...

2018. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Másik, hogy még Facebookon is vannak azok az emberek, akik bármi konfliktusra vagy éppen annak hiányára azonnal SPM (Szuper Proli Mód) fokozatra kapcsolnak és elkezdenek személyeskedni, fel sem mérve, hogy ezzel magukat járatják le.
2018. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

Én jónak tartanám, de kizárólag a jövőre nézve, nem visszamenőleges hatállyal. Minden felhasználót értesítenének, hogy mondjuk a 2018. 12. 31. után írott válaszoknál és a kiírt kérdéseknél mindenkinek nyilvános lesz a nickje. És maximalizálni kellene a regeket, mondjuk egy IP-címről max. 2 lehetne. Tudom, hogy így is meg lehetne oldani további x reget, de azért azzal már elég kevesen bajlódnának szerintem.


Most ez így fura lehet, mert nem nyilvános a nickem - évekig az volt, még akkor sem titkosítottam, amikor valakik direkt végigpirosították rengeteg válaszomat (gondolom, lefuttattak egy Google-keresést a nevemre). Egyébként is hajlamosak sokan nick alapján pontozni, tök mindegy, mit ír az ember. A lényeg, hogy aztán én is írtam pár személyesebb dolgot, ezért titkosítottam.

De ha előre tudja az ember, akkor két lehetőség van: vagy nem ír olyat, amit nem szeretne, ha esetleges ismerősök olvasnának (vagy akár a csak a GYK-törzsközönség), vagy másik regről írja ezeket.


Amiért nagyon hasznos lenne szerintem a gyűlöletkeltő, provokatív és egyéb kérdések és válaszok beazonosításán felül, hogy vannak, akik kamu kérdések kiírásával szórakoznak. Én nem sok kategóriát olvasok (konkrétan régen 3-at, most 5-öt), de szinte mindig van egyikben-másikban olyan júzer, aki napi 2-3-4 kérdést ír ki - lehet látni a toplistán a kérdéskiírásra kapott pontokból. Néha felismerhető, hogy ugyanaz a személy (a stílusból, szóhasználatból, jellegzetes helyesírási hibákból), de többnyire nem. És lehet, hogy így sokan feleslegesen pazarolják az idejüket egy-egy kamu kérdésnél a válaszírásra, mert azt gondolják, segítenek egy rászorulónak (ez pl. főleg az Egészség kategóriára érvényes).

2018. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
jaj hát tényleg k u r v a jó lenne, kb feleannyian mernének válaszolni meg kérdést kiírni mikor kb a legszemelyesebb egészségügyi problémájára akar rakerdezni vagy egyszerűen csak olyasmire amihez nem akar nevet adni még kitaláltat se. rohadtul rá vagy függve a trollokra de a normális embereket meg le sz a r o d, akik csak simán anonimok akarnak maradni. jah a másik meg az hogy az menne a válaszokban hogy "jaj xy már megint te" "hello xy te is itt vagy mizu" "jjaj nézzétek itt van xy" stb stb 🤦🏻‍♀️ nem vagy képes szépen atugrani a kérdéseket vagy válaszokat amik nem tetszenek neked??
2018. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Ja, mert tényleg annyira gáz lenne, hogy Pöttyöslabda24-nek eltört a kisujja, PitypangXD beszedett egy vírust, és fáj a torka, asdfjklé123-nak meg egy idióta a nagynénikéje, mert nem akarja ráhagyni a vagyonát... De "személyesebb egészségügyi problémák" esetén is oly mindegy, hiszen senki nem tudja, ki van a nick mögött. Most is egy rakás júzer nickje látható a legkülönfélébb kérdéseknél és válaszoknál, nem mindenki fóbiás. :D
2018. okt. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Sokan azért jönnek a gyakorira, hogy a fantáziavilágukat kiéljék itt; azoknak a száma megcsappanna, miután minden kommentjéhez oda lenne írva az emberünknek, hogy "Kisnyuszimókus", aki egyszer egy 40 éves férfi, máskor egy 20 éves nő, később mmost lesz 18 éves fiú, stb. és hátborzongató, hihetetlen dolgok történnek vele, amit grafomán módjára novella szerűen ír le és nem úgy, ahogy egy átlagember megosztaná a másikkal.


Valaki írta, hogy 2 perc új emailcímet csinálni és újból regisztrálni; de a Gyakori második regisztrációnál, miután letelt az az ?5? perc ameddig regisztráció után nem publikálhatsz letiltja a fiókodat és nem oszthatsz meg hozzászólásokat, kérdéseket, nem küldhetsz üzeneteket abból a fiókból.


Egy szó, mint 100, jóval kevesebb lenne az unatkozó grafománok száma és a válaszok hitelesebbek lennének.


Ez vonatkozik a kérdésekre is; a hihetetlen történeteket kérdésként megosztó emberek száma is lecsökkenne. Ez is egy jó pont, hogy nem lenne tele kamu kérdésekkel a honlap.


Ami rossz pont, hogy, ha van pl 5 kérdésed és egymástól külön szeretnéd megfogalmazni és egy nap rakod ki őket (és értelmes kérdések, nem az ilyen "most jól tettem hogy ráöltöttem az osztálytársamra a nyelvem?" jellegűek) akkor más felhasználók eléggé könnyen rád támadnak, hogy "ennyire nincs életed, hogy telehányod a gyakorit?" és hiába is értelmes a kérdés, ezen fognak rugózni, hogy miért tettél fel ennyi kérdést. Ez hátrány.


A kommentároknál dettó - ha túl sokszor tűnik fel a neved (esetleg naponta megválaszolsz 30 kérdést) akkor is össze-vissza támadnak, hogy Te lényegében a Gyakorin éled az életed és írhatsz akármit válasznak, csak a tény érdekli majd a többieket, hogy Te folyton jelen vagy a Gyakorin.


Az, hogy valaki vitatkozni áll le, azt nem értem annyira a kérdésed leírásában; Ha én írok egy kommentet és Pityuka reagál rá egy kommentben., hogy buta vagyok akkor nem állítja meg, ha tudja, hogy a felhasználóneve ki lesz írva a kommentjénél. Azt, hogy ugyanabból a fiókból ír még egy kommentet később amiben saját magával ért egyet "más felhasználóként" pedig feltűnő; elvégre nagy az egyetértést két azonos százalékű hasznos válaszokat adó kommentelő között.


Szóval én előnyt és hátrányt is látok abban, hogy kötelezően jelenjenek meg a felhasználónevek.

2018. okt. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!