Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden válaszomat indokkal alátámasztom, segítek, tippeket adok, és 90%-ról 84%-ra csökken a válaszaim hasznos %-a?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra, úgy, hogy valaminek utána is nézek, csak hogy biztos ne írjak hülyeséget, mivel én szeretek másoknak segíteni. Ha valaki véletlenül nem értené: a válaszok alatt a mondat, hogy: a válaszoló 84%-ban hasznos válaszokat ad.

2018. nov. 5. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

1. A legnagyobb jóindulattal is mondhatsz hülyeségeket, vagy adhatsz haszontalan, rossz válaszokat.

2. (és ez sokkal fontosabb) a pontozás teljesen szubjektív. Lehet hogy te jó választ adsz, kultúráltan megfogalmazva, de a kérdező igazából mást várt és válaszod okozta belső feszültségét úgy enyhíti, hogy lepontoz téged.

2018. nov. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Sokan vannak úgy, hogy nem bírják, ha valaki jó, pontos, összeszedett szöveget ír le, vagy magasabb a %-a, mint az övéké.

Fog még tovább is csökkenni a %-od, olyan 60% környékére. Nézd meg az enyémet, ez se innen indult.

2018. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Mert hiába adsz jó választ, ha valakinek nem tettszik akkor is lepontoz. Mondok egy példát.. Politika rovatban hozzászólsz pl mindig lesz egy ellentábor aki lepontoz.
2018. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Olyat is sokat látok, hogy bár 4-6 ember ugyan azt írja, senki nincs pontozva csak egy válaszoló. Vagy a név zavarja, vagy a magas érték. Gyerekes lett ez az egész már, pont mint az oviban.
2018. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
63%

Teljesen aterzem a helyzeted. En azt vettem eszre, hogy a csaladi kapcsolatok kategoriaban is szivesen lepontzonak. Vagy ha beirom valahova a sajat tapasztalotam, akkor is sok pirosat kapok. Ne is foglalkozz a sok frusztralt emberrel, aki ebben leli oromet, hogy lepontozgat. Masreszt valoban szubjektiv a hasznossag megitelese.

(bocsi az ekezethianyert, kulfoldi a billentyuzet)

2018. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

1. Az eltérő véleményt is le szokták pontozni, nem csak a haszontalanokat. Ez mondjuk, igazságtalan, de ez van.


2. Lehet, hogy nem az új kérdéseddel kapcsolatosan adott válaszodra jött a negatív pontozás, amire gondoltál, hanem néhány másikra. Lehet, hogy számítástechnikában pl. jól feltornáztad magad 90%-ra, de rátévedtél a politikai kategóriára két válasz erejéig, és kaptál két nullásat, ami így hatott. A politikaiban különösen könnyen lehet 0-át kapni értelmes válasszal is csak azért, mert pont olyanok olvasgatják a kérdést, akiknek más a véleményük, és ez a kultúrájuk.


Én rég nem foglalkozom a százalékokkal, neked sem kell. Tényleg szubjektív.

2018. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Állatok kategória; a gazdik 80%-a hiszi magáról, hogy ő a legjobb és mindenki más egy állatkínzó, úgyhogy a legnagyobb tudással is (és tapasztalattal), ha beírsz valamit, akkor is jól lepontoznak.
2018. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Emberek;szintén kerülendő, mert nem csak ömlesztve olvasod a sok kérdésnek álcázott dühkiadást, de a pontozás attól függ, hogy az értékelő emberke milyen hangulatban bukkant rá a válaszaidra.
2018. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Atöbbit leírták felettem. A táplálkozásban pontoztak le amúgy egyszer. Valaki hízni akart és mivel én dietetikus segítségével híztam, leírtam, mire figyeljen oda. Mivel nem azt írtam, hogy zabálja a csokit meg a csipszet, szét lettem alázva.
2018. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezért kéne bevezetni azt hogy csak a kérdező pontozhasson. Én is már lassan 50%-on vagyok pedig nem szokásom hülyeségeket meg kamu válaszokat adni. Máskor meg megvádoltak mikor én voltam a kérdező és valaki 0%-ra volt értékelve, holott én nem is értékeltem. Ezért kellene az hogy csak a kérdés kiírója értékelhesse a saját kérdésénél a válaszokat. Egyrészt mert az ő gondját-baját hivatottak megválaszolni, másrészt meg egyértelmű lenne hogy ki pontozott le, és talán nem is lenne ennyi troll.
2018. nov. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!